DESFASURARE & GALERIE FOTO CUPA CARP FINDER ED.1

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE & GALERIE FOTO CUPA CARP FINDER ED.1

Mesaj de Alexandru Popescu »

aditos scrie:Felicitari Jack Team(liviu & company) pentru munca depusa peste 600 kg. si din pacate doar locul 7 dupa logica organizatorilor
Felicitari Vali(std 4) pentru captura

p.s. a fost concurs de frumusete nu de pescuit..

Dar dupa logica ta... ce loc meritau baietii ?



Felicitari tuturor. Multa munca depusa sa dai aproape 400kg peste noapte, este ceva , bravo!
...

aditos
Mesaje: 93
Membru din: Joi Feb 18, 2010 13:02
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DESFASURARE & GALERIE FOTO CUPA CARP FINDER ED.1

Mesaj de aditos »

dupa logica mea..n ai cum sa aduni mere cu pere si sa ai pretentia sa iti dea nuci..

Iulian Dogaru
Mesaje: 313
Membru din: Vin Ian 08, 2016 18:38

Re: DESFASURARE & GALERIE FOTO CUPA CARP FINDER ED.1

Mesaj de Iulian Dogaru »

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Iulian Dogaru
Mesaje: 313
Membru din: Vin Ian 08, 2016 18:38

Re: DESFASURARE & GALERIE FOTO CUPA CARP FINDER ED.1

Mesaj de Iulian Dogaru »

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: DESFASURARE & GALERIE FOTO CUPA CARP FINDER ED.1

Mesaj de Ovidiu Bunea »

Felicitari tuturor !

Felicitari Adi si Gabi pentru locul 1.
Felicitari colegilor din Natural Carp si de asemenea prietenilor mei din Jack Team care au pescuit pe standul 1 pentru daruinta !

PS: Logica organizatorilor a fost foarte ok, astfel avand sanse la podium si echipele situate pe sectoarele mult mai slab cotate in perioada rece.
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DESFASURARE & GALERIE FOTO CUPA CARP FINDER ED.1

Mesaj de Vladut Mateianu »

Felicitari colegilor mei de la Senzor, Hassan si Gabitza ! Cinste voua. 700 kg nu sunt usor de prins.....mai ales ca ati fost doar voi + sticlele sarbatoritului Gabitza ! :) :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: DESFASURARE & GALERIE FOTO CUPA CARP FINDER ED.1

Mesaj de Eduard Mosneanu »

Vladut Mateianu scrie:Felicitari colegilor mei de la Senzor, Hassan si Gabitza ! Cinste voua. 700 kg nu sunt usor de prins.....mai ales ca ati fost doar voi + sticlele sarbatoritului Gabitza ! :) :D
A fost un antrenament pentru Cupa Hibernarii :lol:

Bravo baieti !
Gone fishing....

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: DESFASURARE & GALERIE FOTO CUPA CARP FINDER ED.1

Mesaj de George-Alexandru »

Felicitari participantilor si castigstorilor!!

Felicitari pentru organizare si multumesc din partea 4CARP pentru premiul acordat!
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
yuuhuu
Mesaje: 465
Membru din: Mie Ian 21, 2015 14:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

DESFASURARE & GALERIE FOTO CUPA CARP FINDER ED.1

Mesaj de yuuhuu »

aditos scrie:Felicitari Jack Team(liviu & company) pentru munca depusa peste 600 kg. si din pacate doar locul 7 dupa logica organizatorilor
Felicitari Vali(std 4) pentru captura

p.s. a fost concurs de frumusete nu de pescuit..
Din postarea dvs se vede clar ca nu aveti nici o treaba cu pescuitul de competitie si nu cunoasteti anumite lucruri elementare in ceea ce priveste tipul de punctaj si departajearea intr o competitie de tipul CC ( Cantitate - Calitate )
Dar cat traim invatam asa ca va explic ce inseamna acest lucru si nu are nici o treaba cu "logica organizatorirlor" ci cu un regulament cu care toti participantii au fost de acord.
Deci pentru a se echilibra un concurs si a da sanse egale tuturor participantiilor s a stabilut urmatorul sistem de punctare
Pe fiecare sector un parte se acorda 1 punct ptr cea mai mare cantitate prinsa si 1 ptr cea mai buna calitate ( cantitatea din n pesi ) unde n poate sa difere de la sector la sector. Urmatoare cantitate sub cea mai mare primeste 2 puncte, la fel si calitatea si tot asa. Numarul minim de puncte este 2 . Cu cat ai mai putine puncte cu atat mai bine.
Acest sistem da sanse si locurilor mai slab cotate !
Acum locul 1 la general este echipa cu cea mai putine puncte si tot asa locul 2 3 4 etc . In caz de egalitate la puncte in functie de regulament se poate face departajeara prin cantitate sau calitate. Simplu eu am 2 puncte iar Y are tot 2 . Eu am la cantitate 98.95 kg Y are 98.94. Eu sunt in fata lui Y deoarece am mai mult cu 0.01Kg si tot asa
Daca acest concurs se desfasura doar pe un singur sector era haos total, doar locurile din fata 1 2 3 4 5 6 7 aveau sanse la podium restul asa cum se spune in lumea pescarilor "donatori".
Nu umflu pe nimeni dar tin sa spun din numeroasele concururi la care am participat acesta este printre cele mai bine organizate. Se vede ca sunt la inceput de drum dar ma repet cat traim invatam.
Felicitari participantilor castigatorilor si nu in ultimul rand brigazii de arbitri

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: DESFASURARE & GALERIE FOTO CUPA CARP FINDER ED.1

Mesaj de GNicolae »

Eduard Mosneanu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Felicitari colegilor mei de la Senzor, Hassan si Gabitza ! Cinste voua. 700 kg nu sunt usor de prins.....mai ales ca ati fost doar voi + sticlele sarbatoritului Gabitza ! :) :D
A fost un antrenament pentru Cupa Hibernarii :lol:

Bravo baieti !
Bine punctat ! :mrgreen:
CS SENZOR

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”