Desfasurare Turneu Infopescar

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Turneu Infopescar

Mesaj de cornelserbu »

:lol: :lol: :lol:

organizator este :clubul prscarilor reprezentat oficial de ion serbu si
clubul crapul reprezentat oficial de razvan dobrescu

neoficial si n-ai ce sa faci, eu il organizez, dar nu-ti fa probleme, cel mai vizat pescar in a respecta regulamentul, va fi cornel serbu ... mai bagi seria de intrebari, sau ma lasi... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

daca ma ajuti, chiar ca nu-i mare scofala... :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Turneu Infopescar

Mesaj de cornel rosioru »

cornelserbu scrie:@ andrei vladeanu

exemplul cu firimita, despre care spui ca nu trebuia sa prezite la cantar peste mort, daca era pescar adevarat, se cam bate cap in cap cu ce ne-ai povestit despre patania cu tatae...sa nu-mi mai spui ca n-avea pontonul 8 pe 8 si nu se putea lansa, fiindca am sa-ti spun si eu ca din cauza caniculei exagerate din romania, in timp ce s-a prezentat pestele mort la cantar, in baragan mureau oameni...

@ cornel rosioru

domnul cicerone care spui tu ca e arbitru apcr de parca ar fi arbitru fifa, si cu care sunt prieten, trebuie sa spun ca nu va fi in stare in viata vietilor lui sa ia o hotarare in materie de arbitraj la concursurile de crap, si sa RASPUNDA de ea, fiindca este lipsit de personalitate si influentabil ca un copil de 15 ani.
@Cornele
Iar aduci discutia asta? Iti explic din nou.
Regulamentul era clar si nu facea referire la canicula, regulament pe care TU l-ai citit si semnat.
Eu, spre deosebire de cazul in discutie, mi-am asumat responsabilitatea si am aplicat regulamentul prin arbitrul Cici.

Stiu ca esti prieten bun cu Cici:lol: chiar daca te-a eliminat :lol:
Cornele, atunci eu am procedat asa cum ar trebui sa se procedeze la toate concursurile. Dar pt. asta trebuie sa ai singe :)
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Turneu Infopescar

Mesaj de Vladut Mateianu »

:D OK Cornele ! De abia astept sa vad ce decizii va lua organizatorul Ion Serbu, recunoscut ptr duritatea sa.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Turneu Infopescar

Mesaj de cornelserbu »

dezgropam mortii degeaba...ceea ce tu n-ai stiut, a fost faptul ca cici s-a pronuntat prima data cu avertisment (in regulament scriind ca hotararile le ia arbitrul principal), iar cand tite a-nceput sa behaie ca trebuie respectat regulamentul adliteram, a dat inapoi si a dat eliminare.

asta am vrut eu sa zic, ca cici n-are sange :D ... si ca vorbele nu fac doi bani...am dreptate ???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Turneu Infopescar

Mesaj de cornelserbu »

Vladut Mateianu scrie::D OK Cornele ! De abia astept sa vad ce decizii va lua organizatorul Ion Serbu, recunoscut ptr duritatea sa.... :wink:
:lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Turneu Infopescar

Mesaj de cornel rosioru »

De data asta privesc relaxat :lol:
Ba chiar am sa beau o bere rece la umbra. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Turneu Infopescar

Mesaj de Mugur Ioan »

@Cornel Serbu

O fi al 5 lea concurs, organizat de tine, dar la cele anterioare nu ai avut nici o problema, ba din contra nenumarate felicitari. Sunt convins ca si datorita varstei, si datorita nenumaratelor participari ai invatat cum se organizeaza f. bine un concurs, si sunt convins ca si prima mansa va fi o reusita. Insa unii se pare ca se lasa mai greu invatati :wink:
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Desfasurare Turneu Infopescar

Mesaj de Zarguzon Adi »

[quote="Vladut Mateianu"]Tocmai ptr ca este atat de simplu de organizat un concurs, de abia astept Turneul Aventuri la Pescuit prima mansa. De pe margine, ca sa pot comenta liber.... :D

PS In regulament scrie ca decizile importante le va lua organizatorul impreuna cu arbitrul sef. Daca pescarul Cornel Serbu greseste grav, oare ce decizie va lua organizatorul Cornel Serbu ? :roll: O simpla intrebare dintr-o lunga serie.... :wink:[/quote]
@Vladut Mateianu in regulament scrie :


Art.VI. REGULAMENT DE ARBITRAJ:
1. arbitrajul din cadrul manselor Campionatului National de Crap Turneul AVP este asigurat
de arbitrii APS coordonati de un arbitru sef si de Directorul de Arbitraj; acreditarea
arbitrilor este realizata prin Comisia Tehnica de Disciplina si Arbitraj ( CTDA ); aceasta
este compusa din cate un membru al fiecarui club organizator de mansa si de Directorul
de Arbitraj;
2. arbitrii acreditati nu au dreptul sa participe la nici o mansa a Campionatului
National "Turneul AVP" din pozitia de concurent;
3. numarul arbitrilor este stabilit astfel incat sa existe un arbitru la maxim 5 echipe;
4. arbitrajul se face de pe mal; arbitrii pot intra in standul concurentilor pentru orice tip de
verificare;
5. arbitrii au obligatia vegherii asupra respectarii regulamentului de competitie din partea
concurentilor;
6. arbitrii au obligatia sa intocmeasca corect fisele de arbitraj;
7. brigada de arbitrii este subordonata sefului arbitrilor; acesta va organiza o sedinta
tehnica inaintea inceperii primei manse pentru a se asigura ca toti arbitrii sunt la curent
cu regulamentul turneului AVP;
8. seful arbitrilor trebuie sa fie regasit in lista de acreditare a anului competitional in curs;
9. seful arbitrilor va asista arbitrii in cazul aparitiei unor probleme legate de incalcari ale
regulamentului;eventualele sanctiuni vor fi luate de arbitrul sef si de directorul de
arbitraj;
10. seful arbitrilor si directorul de arbitraj sunt raspunzatori de bunul mers al arbitrajului;
11. in cazul in care un arbitru se abate de la regulamentul Turneului AVP, acesta va fi
avertizat, penalizat si chiar eliminat

dupa cum se poate citi la punctul 9 organizatori nu au nici o legatura cu decizile arbitrilor

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Turneu Infopescar

Mesaj de cornelserbu »

q.e.d. :D

probabil asta inseamna sa ai sef peste arbitrii pe adi zarguzon si nu pe cicerone serbanescu, care are mari probleme in a lua o decizie si araspunde pentru ea in fata oricui.

de asta cred ca s-a dus de rapa si concursul infopescar...daca avea coloana vertebrala, ori nu accepta mutarea din prima si atunci ramanea doar vina organizatorului care a facut acel stand, sau daca a hotarat ca sef al arbitrilor, mutarea paerticipantului pe alt stand, trebuia sa mearga pina-n panzele albe si sa-si sustina hotararea.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Desfasurare Turneu Infopescar

Mesaj de victorash »

Cu deosebit respect va spun sunteti off topic...aici era topicul: cum sa le dam astora in cap..
:) ... Asa ca reveniti la subiect:)

@vladut

Eu am luat decizia finala.

Sa te vedem pe tine la cupa senior...mai ales ca suntem parteneri media :)

Victorash
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”