Echipe pentru calificari Belgia 2005

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Echipe pentru calificari Belgia 2005

Mesaj de EX-UL »

Am primit deja componenta primelor echipe constituite pentru Calificarile pentru Campionatul Mondial Belgia 2005 . Astfel :

1.Victor Oana - Gigi Stefan - D. Oslobeanu & Bratu - Sergiu Tofan - Boby
2.Nae Badulescu - Costica Mateescu - Ciprian Ene - Marian Constantin & Co
3.Sorin Podaru - Marcel Chifa - Aurel Lupsan - Tata Nitzu
4.Echipa Sensor - Vladeanu , Mateianu , Yamaha , Leo , Gogu , Cornel Rosioru , Adi Burada , Cornel Aqua
5.Solomon & Solomon , A. Zarguzon & partenerul - Adi Dulau - Val Pangica
6.Costin Popescu ( Coco ) - Sorin Petre ( Pasare ) - Echipa Rm Sarat - Vali Dumitru - Catalin Gogu
7.Bogdan Tudose - Marcel Niculae -Viorel Rizea -Flavian Gutu -Dan Giugulea -Bogdan Dragan

Echipele bolduite sunt confirmate in componenta de 6-8 membrii
Ultima oară modificat Vin Mar 04, 2005 22:48 de către EX-UL, modificat de 5 ori în total.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Val,
Pe Oslobeanu il cheama Doru si face echipa cu Dan. O sa te puna sa-i dai un miel. :lol:
Dimineata m-a sunat Pop Ioji din Baia Mare. El nu mai face echipa cu Silai, iar discutiile dintre ei au fost de principiu.
Pantiru-Cosma nici nu stiu inca daca participa la selectii.
Ceilalti 2 pescari din B.M. deocamdata sunt 1.(Silai).
Te roaga sa nu-i pui inca la socoteala. Daca vor face echipa, ne anunta. Luna viitoare vine Ioji la Bucuresti.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ok - am corectat si imi cer scuze d-lui Oslobeanu .

In alta ordine de idei - cred ca in 7-10 zile anunt ce echipa putem construi ( ma refer al mine si la Adi ) sau unde suntem invitati .

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Poate invitati la vreo circiuma! :lol: :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Te maninca pielea Herr Bibu ? Sunt cam nevorbit si de abia astept mici intzepaturi ca sa incing focul la oale ! Apropo - vine ceva , a plecat ieri , dar inca nu stiu ce e in pachet ! Stii la ce ma refer ! Important e ca sistemul functioneaza !

PS - @Cezar Bibu

Si ca sa dezmint public faptul ca sunt orgolios si un mare incapatinat fac urmatorul anunt :

"Declar public ca mi-ar face o mare onoare si o deosebita placere sa pot pescuii intr-o echipa unita si trainica impreuna cu D-nii Bibu Cezar si Cotelici Dan . Am iesit la petzit pentru a face casa buna cu domniile lor , cu ocazia infruntarilor si turnirului , care se vor organiza pe perioada iunie - iulie la minunata locatie de la Hobaia . Cu acest prilej anunt ca , daca cererea mea si a lui Adi este acceptata , logodna se va face cu mare tam - tam la unul din cele mai bune restaurante chinezesti din Bucuresti , ocazie cu care invit si pe alti doritori sa ni se alature , in vederea negocierii unei echipe de 6 pescari . Trebuie mentionat ca eventualii doritori trebuie sa aiba o zestre substantiala , concretizata in bagaj mare de cunostiinte despre crap si depusul lui la asternut de saltea :lol: :lol: "


Na ca am facut-o si pe asta !!!!! Sa mai zica cineva ca Val are capul tare si si-l sparge cu al lui Bibu

Ti-a facut si un mic poem - fii atent !!:

Cind ma uit la apa
Aud stuful in soapta
Bibu , Dan , Bibu , Dan
Lanseta se indoaie
Muschii se infoaie
Crapii mari se sperie
Solzii se fac perie
Nada e a voastra
Gloria e a noastra :lol:
Spaima e la altii
Stiinta e la fratii
Crapii va sunt in carlige
La noi... doar varice
Ciortanul apare
La altii..... in zare
La voi doar "boca" larga
Sa incapa bila , sa-l sparga
De aia va si curtam
Poate nu ne infruntam !! :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat Mar Feb 08, 2005 22:09 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Mesaj de Caaron »

:D :D :D :D

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Bibule vreun raspuns ceva - ca trece timpul , ma costa lautarii si am intrat si in Anul Cocosului ; cica anul asta nu e an bun pentru cununii si nasteri ( sau cel putin asa zic chinezii ) :lol: :lol: :lol: . Mi-e ca pina ne lamurim noi sa facem echipa se cam duc optiunile ! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

frunza verde solz pictat
cezar bibu te-a pisat...

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

:shock:
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Pescari neanuntati in echipe , din cei care au participat anul trecut al Hobaia ! - Mitzanu , Sandu Calina , Cosmin Florescu , fratii Rudeanu , Cezar Bibu , Dan Cotelici , Radu Badica , Nic Manoiu , Silai , Pop , Dan Petre , Radu Sima - si imi cer scuze daca am mai sarit pe cineva .
In plus mai exista din cei care nu au participat la Hobaia - Sever , Darie ( BV ) , Iulian Stacu ( Constanta ) , Grigore (Constanta ) , etc - iarasi imi cer scuze , pentru ca sigur am uitat multi .
Ultima oară modificat Joi Feb 24, 2005 22:02 de către EX-UL, modificat de 3 ori în total.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”