Eliminare Clubul Pescarilor

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@cornel,
exemplul este f bun!
eu nu discutam cat de meritat este respectivul cartonas rosu, ci reactia jucatorilor dupa dictarea acestuia!!!
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

si inca ceva.
nu stiu daca ai observat dar eu incercam sa disimulez putin anumite postari de genul:"rosioru, te bat de caci pe tine", etc.
The One Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

mare pacat ca s-a ajuns la vorbe ieftine si amenintari.Situatia echipei Clubul Pescarilor este delicata , dar asta nu da dreptul nimanui sa jigneasca cu vehementa in stinga si-n dreapta. Faptul ca l-a inceputul concursului a fost o discutie despre situatia in care, din motive ce nu depind de pescar( care trebuie sa faca tot posibilul sa pastreze pestele in conditii de siguranta vitala), se intampla ca un peste sa moara (discutie pe care nu am auzit-o), nu acorda nici o circumstanta echipei in cauza. Nu am fost acolo, dar daca pestele a fost pastrat in sac, "regulamentar", pina la genunchi (cum s-a scris mai inainte) este total gresit...si incriminator, tinand cont de faptul ca s-a permis intrarea in apa pentru pastrarea pestilor pina la batic...
asa ca....
Personal cred ca daca pestele era scos de la o adancime > de 1 m si era mort, echipa putea scapa cu avertisment. Dar daca este cum s-a spus, ca pestii au fost pastrati la 2m de mal - atunci este neglijenta (indiferent pe ce fond a fost creeata - grade, lene sau ce s-a mai invocat).
Oricine putea sa cada intr-o situatie similara - si poate chiar au mai fost pesti morti sau raniti - dar nu au fost prezentati la cantar.

@Cornel Serbu

acum cateva luni cand a fost situatia aia de "jeleu" cu Decebal, pe care l-ai propus sa intre in APCR si el a acceptat dupa care s-a sucit pe motiv ca-i scumpeste Victor Oana taxa pe Darvari, sau ca nu e pregatit...ai scris ca "nu mai bagi mana in foc pentru nimeni" ca te-ai ars destul....se pare ca acum bagi mana in foc ca au facut tot posibilul sa pastreze pestele in conditii bune...si nu ma refer la nea Tica.
Tot respectul pentru voi, si-mi pare rau pentru ce s-a intamplat.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

ciao vladut, vezi ca felicitari ale mele le gasesti la o postare mai anteriore impreuna cu aurare de fir intins in serbia, asa ca nu te agita de jabba, cum sa agitat maestru, eu nu am atacat pe nimeni, dar nu ma mirat ca au fost niste deficente la organizare un concurs asa de important. Ca maestru nu poate sa fie impartial acest este un dat de fapt, obiectiv vorbind nici tu poti sa negi acest, si ca a fost un pic de "abuz" de putere este mai mult decat evident (cand putere este prea mult...), si ca la arbitri se poate schimba o parere nu este greu, in particolar daca cine i schimba parere este cine i plateste de altfel (ca nu vine de dragul patrie la 50 de gradi sa umble pe toata garla, vine si ei pentru cascaval). De altfel, niciunul nu baga in dubiu calitate a pescari din team Senzor (din care cu cateva dintre ei am o relatie foarte buna si nu mas permite sa jignesc gratuit sau sa-i vorbesc de rao), dimpotriva, ati demostrat ca sunteti pescari foarte buni si eu personal il repet la cine ma intreaba despre voi. Problema de frustrare, pupincuristi, sau nu stiu eu ce ai mai scris deasupra nu ma apartine in momentul in care a mea a fost o simpla parere personala (cum vedi nu ma tem sa vorbesc sau sa scriu ce gandesc, le zic face to face, si mai rar la alti, ma asum orice responsabilitate de ce iese din gura mea).
Asa ca te aurez fir intins in serbia si ca anul vitoare campionatul national sa fie administrat si organizat de mai multe asociatii care lucreaza impreuna, intrun fel amichevol, evitand asa probleme de fel acest.
Nu se bate cuie la nimeni in cruce, dar sesisarile sunt facute pentru a merge mai bine in viitor nu pentru a jigni pe cineva.
In rest sper ca scandal acest sa fie de folos pentru a pedepsi "cineva" de la AGVPS (nu trebuia desfintata al naibi de asociatia statala comunista de 2 lei?) care au dat voie (din un anumit motiv..) sa se intampla toate aceste si nu numai, Eu in locul tou as fi inervat pentru ca acest scandal cu siguranta nu ajuta la imagine echipe senzor care sunt convins (si vorbesc foarte serios) care au muncit din greu si au meritat sa castige, ridicand la lumea care va inconjora o simpla intrebare: Oare au smecherit concurs acest? Cred ca esti de acord cu mine din punctul de acest de vedere.
te salut si te aurez sanatate, Adri.
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Gabi

daca tu crezi ca un peste nu poate muri, numai pentru ca a fost pastrat necorespunzator, ma feaci s-ami para rau ca te-am felicitat pentru titlul pe care l-ai castigat...ce noroc ai avut ca a fost eliminat Firimita...si Tite se pare ca a avut noroc...inainte de descalificare avea doar un peste, iar la sfarsit a iesit pe locul 2...chiar nu-ti da de gandit chestia asta...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

si acum, ultima postare a mea pe acest topic...va rog insistent sa ma lasati sa-mi "ling ranile" ... nu vreau sa ma mai cert cu nimeni...am pierdut prea mult la acest concurs dintr-o decizie mai mult decat discutabila, asa ca ...ciocu mic :!:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

Conele poate muri pestele si in conditii perfect naturale fara sa fie in sac...
Dar nu-l poti prinde mort ...nu? deci dupa ce l-ai prins viata lui e in mainile tale...poti sa-l pui si pe gratar daca te lasa sufletul...

Consider ca nu ne-a avantajat cu nimic eliminarea lui nea Tica si a lui Firimita...
nu inseamna ca daca prinzi in prima zi 50 kg esti si castigator...

Daca vrei poti sa-ti dau felicitarile inapoi... :)

Sanatate si sa-ti revii repede din asta.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

mircea_rabaea
Mesaje: 37
Membru din: Vin Iul 07, 2006 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mircea_rabaea »

@ vladut
De unde a scornit domnul Oana povestiile cu cei 9 crapi pe care i-a eliberat !?! Decebal inainte de plecare ? Si faptul ca echipa Clubul Pescarilor era pe locul 1 la general in acele momente ?
La cantarul de ora 12.30 am avut 3 crapi prinsi in intervalul 11.20-12.30 la plecare in jurul orei 14.30 aveam 6 crapi la saci . 3 cantariti + 6 eliberati = 9 crapi total nu eliberati .

Socoteli de clasament , etc se pot face simplu dupa foile de arbitraj desi nu le vad rostul .

Regards !
Mircea Rabaea
Clubul Pescarilor
www.clubul-pescarilor.ro

voronin
Mesaje: 35
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 20:22

Mesaj de voronin »

@firimita

nu are importanta ca ai tinut pestele mai aproape sau mai departe ca tatae.
puteai sa l tii sub mal. important era sa nu moara.

@jujac

aici se vorbeste de pescuit sportiv.
mi a spus cineva ca la tine oricum moare pestele. ca moare in sac or in portbagaj tot la piata ajunge.

Avatar utilizator
vali dumitru
Mesaje: 908
Membru din: Vin Apr 06, 2007 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vali dumitru »

@Cornel Serbu

Parerea mea este ca nu trebuia sa pleci acasa dupa eliminarea echipei Tica-Firimita si cred ca si parerea ta acum dupa terminare. nu........... ?
Valentin Dumitru

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”