Eliminare Clubul Pescarilor

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
ioan sebastian
Mesaje: 248
Membru din: Lun Sep 04, 2006 17:17
Puncte: 0
Localitate: suceava

Mesaj de ioan sebastian »

putem afla si noi motivele descalificarii???

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Echipa Tica-Firimita din sectorul C a fost descalificata pt. peste mort.
Celelalte 2 echipe puteau continua concursul.
Capitanul echipei Cornel Serb a hotarit retragerea lotului din concurs.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

@ cornel rosioru

ai uitat ceva nea cornele

conform a ceea ce ai spus inaintea inceperii concursului trebuia sa primim

avertisment,


nu sa fim eliminati din concurs

mircea_rabaea
Mesaje: 37
Membru din: Vin Iul 07, 2006 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mircea_rabaea »

@ krockodilu & rosioru

Echipa clubul pescarilor de pe sectorul C ( Firimita - Filimon ) a fost descalificata pentru ca a prezentat UN peste mort la cantar . Restul echipelor din lot s-au retras din concurs .

Trebuiesc facute cateva mentiuni :
- intamplator echipa descalificata conducea sectorul si balta si avea sanse reale la titlul de campioni nationali .
-pestele mort nu prezenta nici o urma de ranire care i-ar fi putut cauza moartea si fusese pastrat singur in sac la o adancime a apei ce depasea genunchiul , conform regulamentului .
- dupa 36 grade celsius crapii mai mor , ieri erau 50 grade la soare 42-43 la umbra . De exemplu in fata standului A7 pluteau la 20 m de mal un salau si un ciortan mort pe care ii fotografiasem intamplator .
-inainte de cantarirea de pranz arbitrii refuzasera o cantarire suplimentara solicitata de echipa noastra .
-arbitrul sef a hotarat in faza initiala ca pestele nu a murit din vina concurentilor caz in care nu se impuneau masuri , ca apoi in urma unor "consultari" sa decida eliminarea .
-la adunarea de la inceput Organizatorii au anuntat cateva amendamente la regulament printre care si sanctionarea prin avertisment la primul peste mort si eliminare la recidiva .

Parerea mea este ca pestele in cauza ar fi murit si daca ar fi fost legat la 100 m de mal .
Organizatorul a aplicat regulamentul uitand de amendamentele pe care i le adusese datorita caniculei .
Mircea Rabaea
Clubul Pescarilor
www.clubul-pescarilor.ro

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

@ CORNEL ROSIORU

AVERTISMENT

SANCTIUNE APLICATA DE ARBITRU UNUI SPORTIV PENTRU JOC NEREGULAMENTAR SI CARE, LA REPETAREA ABATERII, POATE FI URMATA DE ELIMINAREA DIN JOC A SPORTIVULUI
( conform dictionarului explicativ )


pana la eliminare trebuia sa treci prin avertisment

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

La intrebarea d-lui Val Pangica pusa in plenul adunarii participantilor, dinaintea inceperii concursului cu privire la prezentarea unui peste mort din cauza conditiilor de temperatura foarte ridicate, d-l Rosioru, nu gaseste decat un raspuns ambigu, cun ca, daca pestele nu prezinta urme de ranire sau maltratare, se va da probabil doar un avertisment.
La intrebarea d-lui Florin Voicu si d-lui Mihai Pripon, pusa de fata cu toti arbitrii de pe sectoru A inclusiv arbitrul principal d-l Cicerone Serbanescu si care avea acelasi subiect, d-l Rosioru raspunde de asta data promt (nu mai era nici televiziunea, nici coaducerea AGVPS) ca in cazul prezaentarii unui peste mortcare nu prezinta ... bla bla bla..., se va da sigur doar avertisment

Dupa toate acestea, la 24 de ore de la inceperea concursului, echipa de pe C8 care se afla in acel moment pe locul 1 pe sector si pe balta, amenintand chiar sa iasa campioana nationala, prezinta la cantr un peste mort fara urme de maltratare sau ranire.
Hotararea initiala pe care o ia arbitrul principal este de a-i da echipei avertisment, dar ca orice arbitru care "se respecta" acesta ii da telefon d-lui Rosioru sa-l intrebe ce hotarare sa ia ( ganditi-va la Corpodean in timpul unui meci Steaua - Dinamo, sunand-ul pe Dumitru Dragomir daca face sau nu o eliminare :lol: )

Din pacate pentru d-l Rosioru, chiar in timpul discutiei telefonice cu arbitrul principal, trecea prin dreptil standului A7 al echipei noastre. Necunoscand-ul pe Mircea Rabaia care era alaturi, nu s-a sfiit sa-i raspunda arbitrului principal citez: Te rog sa respecti in tocmai regulamentul, sa nu te lasi intimidat (intimidat de cine?) si sa-i descalifici.

Acelasi Rosioru ini spunea mie la judecarea cazului din sectorul C, ca el a spus arbitrilor sa rezolve cazul asa cum cred ei.

Domnule Rosioru, cred ca Pilat din Pont si Machiavelli te-ar fi invidiat.
Sunt convins ca vei incepe sa perorezi acum tot felul de disculpari puerile, de afirmatii care sa te absolve de orice raspundere, dar ia aminte, vina o porti numai si numai tu pentru cele doua fete pe care le afisezi.

Nu te chinui sa ma dai afara din asociatia pe care o "conduci" fiindca din acest moment nu ma consider membru decat al Clubului Pescarilor, unde in general cecea ce vorbim si facem...sper sa intelegi.

Acum las pescarii de carp sa traga singuri concluziile, iar ceea ce am afirmat aici va garantez ca este exact asa cum s-a intimplat.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

scuzati-mi greselile de ortografie sau gramaticale, dar situatia cred ca-mi da dreptul... :lol: :oops: :lol: 8)
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

cornelserbu scrie:scuzati-mi greselile de ortografie sau gramaticale, dar situatia cred ca-mi da dreptul... :lol: :oops: :lol: 8)
INTREBARE ....... Daca cele intimplate echipei CLUBUL PESCARILOR TEAM , [ respectiv ce a postat CORNEL SERBU mai sus ]. Daca acelasi lucru i se intimpla si echipei de la SENZOR :?: TOT ACELEASI MASURII SE LUAU :?: :?: :?:

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

astept cu nerabdare publicarea regulamentului complet ca sa putem trage si noi o concluzie....pana atunci.....!!!

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

@ petre iulian


....pana atunci sa vedem cum justifica cornel rosioru eliminarea noastra

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”