Eliminare Clubul Pescarilor

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ jujac

eu nu pun problema asa, desi as fi indreptatit s-o fac...pe mine nu ma intereseaza ce facea echipa SENZOR, pe mine ma interesa doar ehipa mea, iar cand acesteia i s-a facut o mare nedreptate, am relatat ce s-a-ntamplat, cum organizatorul a hotarat telefonic descalificarea, ne mai tinand cont de ce spusese cu gura lui la-nceput si cum s-a spalat pe maini de raspundere spunand ca nu a intervenit cu nimic in hotararea luata de arbitrii. Si inca ceva, n-am facut scandal pe balta, am plecat frumos lasand in urma cele 6 luni de pregatiri si de sperante, de sudoare si de bani cheltuiti, de incercarea de a suda o echipa competitiva cu mari sanse poate de a castiga...am plecat cu un gust amar vazand oameni fara coloana care nu au simtul raspunderii, carora le e frica sa ia o decizie corecta si care te mint in fata cu o nonsalanta de invidiat. Intr-un cuvant, oameni lipsiti de caracter pe care eu personal nu i-as mai lasa nici sa organizeze concursuri de o asemenea importanta si nici sa le mai arbitreze.
Faptul ca Rosioru organizeaza acest campionat national si este deasemeni la majoritatea concursurilor in echipa senzor, iar asa cum stim cu totii este cu trup si suflet cu aceasta echipa, nu ma indreptateste pe mine sa-i acuz pe ei. Vina o poarta numai el, care probabil din exces de zel si-a depasit putin functia de marioneta si a dat cu muci-n fasole.

deja am spus cam multe (din pacate, toate adevarate) si mi-e teama sa nu fiu si eu dat in judecatade marele MENTOR al pescuitului de crap din Romania...omul cu o fata-n fata, una-n spate si doua-n lateral.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ petre iulian

dpdv al regulamentului scris, s-a procedat corect, dar amendamentul adus la inceputul concursului, am mai spus, destul de ambigu, face ca hotararea luata nu sa fie discutabila, ci total gresita. sper ca acum intelegi despre ce-i vorba ?!?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

cornelserbu scrie:@ petre iulian

dpdv al regulamentului scris, s-a procedat corect, dar amendamentul adus la inceputul concursului, am mai spus, destul de ambigu, face ca hotararea luata nu sa fie discutabila, ci total gresita. sper ca acum intelegi despre ce-i vorba ?!?
daca regulamentul zice descalificare la un peste mort atunci .... sti cum este ce este scris ramane scris... cand e vorba de asa ceva intodeauna o sa se scoata regulamentul in fata...trebuia se va ganditi ca amendamentul o sa cada daca cade in abatere vre-o echipa neavizata pt calificare. oricum ciudat ca nu a venit decizia de la arbitru principal ca daia exista..nu? si acum fara nici un misto : chiar nu stiati cine pleaca la campionat dinainte???...." sper ca intelegi despre ce -i vorba"

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

@ petre iulian

am sa il rog pe adi firimita sa p[osteze treducerea legalizata a regulamentului, articolul care prevede acest subiect.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

pai a intrebat si val, miercuri, inainte de incepere.
si i s-a raspuns:

Trimis: Mie 06 20, 2007 6:02 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

E un caz de forta majora.
Mine inainte de tragerea la sorti lamurim lucrurile.
_________________
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

si vad ca s-au lamurit lucrurile... sau nu...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

@cornel serbu

FELICITARI!!!
Ati reprezentat un real pericol!!!

Sunt mandru de voi toti.

Felicitari Nea TICA si FIRIMITA!!!


Nea Cornele daca va place in hora, dansati!!!!!!!
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

si acum fara nici un misto : chiar nu stiati cine pleaca la campionat dinainte???...." sper ca intelegi despre ce -i vorba"[/quote]

In momentul descalificarii ,echipa FIRIMITA -FILIMON conducea detasat pe toata balta si continua sa prinda chiar in momentul in care arbitrii cantareau 11 bucati ,iar colegii DECEBAL si MIRCEA aveau si ei 9 pesti prinsi in 3 ore ,iar CORNEL SERBU ERA PE LOCUL TREI IN SECTOR .
Cu alte cuvinte in acel moment echipa CLUBUL PESCARILOR era calificata iar ,FIRIMITA -FILIMON CAMPIONI NATIONALI .

MAESTRE ...........SE APROPIE LATUL :evil: :evil:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Mesaj de gor965 »

Regulamentul prevede ceva cu privire la conditiile meteo extreme in mod explicit ? Daca nu ,atunci amendamentul acela trebuia aplicat .Pestele a murit din alta cauza decat cea a pescarului = avertisment . Domnul acela mai robust,cu barba, de respira greu , sa angajeze si 2-3 medici legisti pe balta ca sa nu mai apara discutii !!! :D :D :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

seful arbitrilor a spus ca pestele nu a murit din cauza concurentilor dar nimeni nu a tinut seama da spusele lui

a intervenit un arbitru numit vijelie care a tinut mortis sa fim descalificati, arbitru caruia i s-a solicitat un cantar de catre echipa firimita-tica dar au fost refuzati

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Cornel Iacob

Cornele, mai spune-ne si noua ce se mai intampla p-acolo, ca tare mai suntem curiosi.
Presupun ca nu trebuie facuta mai intai o sedinta APCR pentru a putea fi informati oamenii cu date de la desfasurarea CN...noi asteptam, iar eu personal iti garantez ca ai voie sa postezi situatia la zi ( s-ar putea sa fiu intr-o mare eroare si tu sa fi pe balta, inlocuind pe cineva...scuze anticipat!)
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”