Galerie foto - Cupa Iernii 2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Galerie foto - Cupa Iernii 2012

Mesaj de gor965 »

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Galerie foto - Cupa Iernii 2012

Mesaj de gor965 »

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

norisss
Mesaje: 229
Membru din: Dum Mai 25, 2008 10:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Galerie foto - Cupa Iernii 2012

Mesaj de norisss »

KODAK EasyShare Z981 Digital Camera

Oricat te-ai forta cu camera asta nu faci mare branza. Pacat de efortul tau.

Multumesc ca te chinui sa faci poze in conditiile astea.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Galerie foto - Cupa Iernii 2012

Mesaj de gor965 »

norisss scrie:KODAK EasyShare Z981 Digital Camera

Oricat te-ai forta cu camera asta nu faci mare branza. Pacat de efortul tau.

Multumesc ca te chinui sa faci poze in conditiile astea.
Nu fac mare branza in anumite conditii ! Spre exemplu, nu se descurca bine in conditii de lumina slaba si la pretentiile unui posesor de DSRL sau ale unuia care face arta fotografica ! In rest, sa fim seriosi, ptr. un aparat de 200 euro, face treaba buna, la nivelul la care ne prezentam noi acum ! E drept ca in timp, cerintele cresc, ajungi sa te vezi limitat de cat poate o astfel de camera si incepi sa te intrebi daca se justifica trecerea la un alt nivel !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

norisss
Mesaje: 229
Membru din: Dum Mai 25, 2008 10:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Galerie foto - Cupa Iernii 2012

Mesaj de norisss »

Exact la lumina slaba ma refer. Baietii arata atat de rosii la fata incat ai senzatia ca mai toti au o sticla de carmol in buzunar si un furtunas la guler din care trag non-stop. NU zic ca baietii nu au degustat o tarie pe balta, dar prea erau toti la fel de rosii :). Sunt posesor de DSLR, dar asta nu inseamna ca trebuie sa am un ochi foarte critic fata de pozele facute pe lac. Pur si simplu parca alta data ai pus poze mai bune si ma intrebam de ce. Stiu ca e greu sa nimeresti setarile cand ai nevoie rapid de un instantaneu, tocmai de asta am apreciat efortul tau de a ne posta aici poze, avand in vedere conditiile date.

Succes!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Galerie foto - Cupa Iernii 2012

Mesaj de popescu59 »

George nu te mai framinta atit nu ai de ce, toate fotografiile facute de tine sunt super super de tot , esti omul care ne faci sa ne simtim prezenti la fata locului indiferent de vreme.
Iti multumim pentru tot cea ce faci , totul este facut la o calitate maxima.
Felicitari meriti toate felicitarile noastre .

Avatar utilizator
mirceamrc28
Mesaje: 869
Membru din: Sâm Apr 17, 2010 12:43
Puncte: 0
Localitate: Mioveni

Re: Galerie foto - Cupa Iernii 2012

Mesaj de mirceamrc28 »

are dreptate domnul popescu!multumim pt. poze si tine-o tot asa!

Avatar utilizator
kalux
Mesaje: 456
Membru din: Mar Iul 19, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Galerie foto - Cupa Iernii 2012

Mesaj de kalux »

Multumim pentru minunatele poze.
Mircea ( Gheran ) in anul care va urma o sa ai un sprijin masiv,micutul te va sustine.
Felicitari si mult succes in continuare.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Galerie foto - Cupa Iernii 2012

Mesaj de popescu59 »

Cred ca pe Mircea Gheran pustiul il va sustine la firma findca de pescuit Mircea nu prea mai are timp.
Se vade si din rezultat cit de pregatit a fost in ultimul timp.
Nu pot sa cred cum un campion adevarat a lasat pescuitul aproape definitiv.
E foarte adevarat ca in viata sunt si alte prioritati dar daca aia nu , aia nu , aia nu ce bucurii ii faci si la sufletelul tau ?
Cind spun de aia , aia sau aia ma refer la gagici , bautura, jocuri , daca nu le mai ai cu nici una din astea si ai renuntat si la pescuit e GRAV de tot. Mircica fa ceva si revino printre noi ca ai ramas mult in urma.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Galerie foto - Cupa Iernii 2012

Mesaj de gor965 »

Pozele facute si postate pe forum au caracter pur informativ ! Personal ma numar printre pionierii acestui tip de mediatizare a concursurilor pe forum si inca de la inceput, impreuna cu organizatorul, ne-am propus sa transmitem cat mai real "viata" unui asemenea eveniment... de la inceput pana la sfarsit, cu bune si cu rele ! Critica foto cred ca nu intereseaza pe nimeni, atata timp cat si un rahat de poza facuta cu o sapuniera poate transmite un mesaj mai important decat tehnica cu care s-a facut poza ! Pe noi, mesajul ala ne intereseaza ! Nu stiu pe cati ii intereseaza daca s-a respectat regula treimilor si s-a incadrat corect subiectul in poza, dar cu siguranta sunt mai multi cei care vor sa vada o balta, un aspect al malului, un rod-pod, o lanseta, un lanseu, o mulineta, o asezare a firului pe un tabur, o expresiea a fetei unui pescar obosit, sau bucuros, un cort, o nada, un carlig, o montura, un crap frumos, un peisaj, aspectul vremii, starea de spirit pe balta, si tot asa ... chestiile astea conteaza mai mult pentru cei care ne urmaresc si nu tin cont tehnica foto ! Dar dupa cu spuneam, la capitolul asta am fost pionieri... probabil a venit timpul sa fim inlocuiti de profesionisti sau sa devenim noi profesionisti (asta insemnand ca ar trebui sa lucram cu scule mai bune si sa scoatem profit de pe urma fotografiilor) !

Pana una alta, sa incheiem concursul de fata :

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”