GRILE FINALA

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

GRILE FINALA

Mesaj de andrei vladeanu »

MANSA I

se va extrage ordinea ( dupa un tabel in care echipele sunt puse in functie de rezultatul obtinut la eliminatorie)

se va extrage apoi in ordinea rezultata la prima extragere cate un bilet
(A1 - C6)

MANSA II

o persoana neutra ( un copil, o femeie, arbitrul sef, etc) va extrage din 4 variante, grila dupa care se va pescui in mansa secunda.


varianta 1
11 13 7 14 9 15
17 3 1 18 16 5
10 6 2 8 12 4

varianta 2
8 18 12 17 10 16
14 4 6 13 15 2
9 1 5 11 7 3

varianta 3
15 9 14 7 13 11
5 16 18 1 3 17
4 12 8 2 6 10

varianta 4
16 10 17 12 18 8
2 15 13 6 4 14
3 7 11 5 1 9

( evident, primul rand pe orizontala reprezinta sectorul A, cu cele 6 pozitii ale sale, de la A1 pana la A6. Al doilea rand este sectorul B, iar al treilea sectorul C)
Iar numerele reprezinta locul avut la prima mansa
(A1=1, A2=2........C5=17, C6=18)


MANSA III

in functie de grila care se joaca in mansa II se mai intocmesc doua grile. Din cele doua se extrage, dupa acelasi principiu ca la mansa secunda, cea dupa care se va pescui. Cele doua grile finale reprezinta TOATE variantele care se mai pot intocmi. De ce? pentru ca pana in acel moment toate cele 18 echipe vor prinde doua sectoare diferite. Prin urmare, ele nu mai pot pica decat in sectorul unde nu au pescuit. De asemenea orice echipa din finala trebuie sa prinda intr-o mansa "cap de sector" (pozitiile 1 si 6), in alta "mijloc" (pozitiile 3 si 4) si in alta "penultimul" (pozitiile 2 si 5).

EXEMPLU
sa zicem ca o echipa pescuieste in prima mansa pe A1. In a doua, pica pe B3. In ultima mansa nu mai poate pica decat in sectorul C, pe pozitiile C2 sau C5.

intrebari?
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Intrebari la ce, ca-i atat de simplu ! A, poate la chestia cu o femeie care trage grila...ar trebui sa aducem o miss sau ceva de genul asta, ce ziceti :?: :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Sau pe Cotelici..... :D Ca el a inventat grilele !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

cu tine nu vorbesc, ca nu raspunzi la telefon :lol: :twisted: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

cornele,
verifica-le si tu cu mare atentie pe alea 4 din mansa II. eu cred ca nu am gresit, dar mai bine verifici si tu. pe langa criteriile expuse mai sus am mai urmarit sa nu cada una langa cealalta doua echipe care au fost vecine si in prima mansa.
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Andrei

E bine, am verificat. deatfel e foarte simplu, in prima manse numerele vor fi alaturate crescator, astfel, 1 langa 2, 2 langa 1 si 3 samd...,iar in mansa a II-a nu exista nici un numar care sta langa vecinii care in prima manse au fost ca o enumerare de la 1 la 18, am dreptate?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

da, e corect. verifica si daca se muta bine in mansa II - adica daca 3 echipe din A pleaca in B si celelalte 3 in C, etc, si daca se duc in pozitii bune.
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Lasa vrajala ca sti foarte bine ca-i O.K., dar vrei sa fi sigur... e super O.K. si nu poate spune nimeni nimic...nimeni nu va sti dinainte pe ce loc va pescui in mansa urmatoare, fiecare va pescui in toate cele trei sectoare, ficare va fi o data cap de stand, o data langa capul de stand si o data la mijloc si nimeni nu va avea aceiasi vecini in primele doua manse. Toata chestia este ca fiecare sa-si coreleze locul cu un nr. de la 1 la 18 si ca sa fie mai usor, am sa le-nsir eu pe toate fiidca tu te-ai plictisit repede si ai si-nceput sa faci misto :lol: :lol: :lol:
A1 = 1 B1 = 7 C1 = 13
A2 = 2 B2 = 8 C2 = 14
A3 = 3 B3 = 9 C3 = 15
A4 = 4 B4 = 10 C4 = 16
A5 = 5 B5 = 11 C5 = 17
A6 = 6 B6 = 12 C6 = 18

la prima manse, fiecare va trage din urna un bilet pe care va gasi inscrise o litera si un numar de pe prima coloana si pe care, pentru mansele urmatoare, il va folosi ca numarul care apartine egalitatii din coloane. de ex. cine trage B4 va pescui in prima manse pe B4, iar mansele urmatoare, acolo unde grila aleasa arata numarul 10...ti-am spus eu ca ai facuto la mare fix :!: :lol: :!:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Iar in ultima mansa, cu 24 de ore inainte de incepere, arbitrii vor fi prezenti pe balta ptr a elimina posibila prenadire a locurilor. Sau alte tampenii debitate de toti looseri..... :oops: :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

SUPER :!:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”