INTRBARE.....

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

tite

imi pare rau dar rezultatele cu care tu te lauzi peste tot au venit in urma participarii alaturi de pescari cunoscuti in carpfishingul romanesc

daca ai fi participat singur sau cu unul care nu are nimic in comun cu pescuitul crapului ai stationa mai mult prin subsolul clasamentelor, un fel de lanterna rosie

atata timp cat tu ca pescar esti 0 ( zero ), incearca sa nu te mai mandresti cu rezultatele altora, cat despre participarea ta la un CM .....sa fim seriosi[/b]

tite
Mesaje: 102
Membru din: Joi Noi 02, 2006 10:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de tite »

Decebal tu cum ai ajuns asa mare pescar??? spune-mi secretul ca sa-l iau si eu, recunosc ca vreau incontinuare sa invat, asa se explica participarea mea cu mari pescari. Care sunt mari pescari cu care tu ai pescuit si sa vedem rezultatele??Si nu uita o echipa este compusa din minim doi pescari, asa ca eu cu Sony, Nitu,Hamude, Zarguzon si alti mari pescari cu care o sa pescuiesc voi invata multe . Am auzit o mare vorba de la un alt mare pescar vladeanu, ca pentru a invata bine pescuitul la crap trebuie multi ani sa pescuiesti si sa studiezi, corect asa este, n-am stiut ca tu deja esti un mare pescar, pt. Franta daca nu ma fefuzi te iau coechipier cu conditia sa ai niste rezultate chiar cu alti pescari.Sunt convins ca o data si-o data o sa-ti doresti sa pescuiesti cu TITE.

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

tite

nu ma consider un mare pescar dar pot spune ca fac parte din lotul CLUBUL PESCARILOR si ma mandresc cu asta.

mircea_rabaea
Mesaje: 37
Membru din: Vin Iul 07, 2006 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mircea_rabaea »

Am auzit o mare vorba de la un alt mare pescar vladeanu, ca pentru a invata bine pescuitul la crap trebuie multi ani sa pescuiesti si sa studiezi, corect asa este

@ tite

Ai auzit de la un mare pescar o vorba mare dar putin incompleta . Sper ca nu se supara Andrei o sa o completez eu putin pentru tine .

Pentru a invata bine pescuitul la crap trebuie multi ani sa pescuiesti si sa studiezi , sa sintetizezi si asimilezi cate ceva in timpul scurs .

In caz contrar , in urma acestor multi ani nu poti spune ca ai devenit un bun pescar ci doar ca ai asistat la multe driluri .

Cam in cati ani vei termina stagiul acesta de formare si vei deveni tu insuti un formator de "tinere talente" ? 10-20 ar fi de ajuns ?

Best Regards !
Mircea Rabaea
Clubul Pescarilor
www.clubul-pescarilor.ro

tite
Mesaje: 102
Membru din: Joi Noi 02, 2006 10:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de tite »

Decebal ca sa ai si tu rezultate trebuie sa vii intr-un club select care se cheama CRAPUL. In acel club se afla si vicecampionul Romaniei, poate presedintele tau iti spune cum il cheama. Cred ca o sa dureze multi ani pana cand cineva din clubul vostru o sa aibe rezultate bune, probabil daca vine cineva cu nume mare sa aveti si voi ceva rezultate, daca nu o sa vorbiti mereu de campioni si mai ales de viceCAMPION.Decebal campioni si vicecampioni trebuiesc respectati ce dracu!!!!

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

@tite

La noi in club, intradevar, se vorbeste si se va vorbi despre campioni, pe care ii apreciem si ii stimam. De Vice nu vorbeste nimeni, iar de numele tau in cateva saptamani nici nu-l vom mai stii sa-l pronuntam, darminte sa-l tina cineva minte.
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

E adevarat ca exista posibilitatea ca un pescar care e vesnic pe locul 2 sa fie mai bun decat unul care plesneste odata un podium sau chiar un loc I si dupa care se da la fund, asa cum e lafel de adevarat ca respectul nu ti-l ceri in gura mare, calare pe tribuna. Respectul si recunoasterea e sau nu e, si in privinta asta nu poti face nimic decat sa-ti vezi de treaba ta si sa fii o prezenta constanta in partea superioara a clasamentelor.
O echipa cu adevarat buna si de temut nu se poate suda in 2-3 partide. Nu le poti sti sau afla pe toate in cateva zile chiar daca iei in calcul si eventualele echipamente. Spre exemplu, daca printr-o minune m-ar invita Cornel Serbu spre exemplu, sa-i fiu partener de concurs cu conditia sa-i spal Land Criser-ul de 3 ori pe zi,cu periuta de dinti sau sa-i sap un tunel cu linguritza , din fata casei pana-n China, as accepta chiar constient fiind ca nimeni in lumea asta care e intreg la minte nu va pune pe taraba toate cunostintele , dedesupturile, finele observatii sau concluzii trase dupa ani si ani de tste, doar pt faptul ca facem o echipa. Mai ales una de moment. In cel mai bun cz as putea sa observ atent orice gest, atitudine si cm in plus sau in minus pe care-l aplica lungimii forfacului sau cate bile da dupa o perioada de acalmie, atunci cand se apropie momentul de hranire. Chestiile astea mici iti pot aduce pesti inplus la cantar deci te pot cocotza pe podium. De aceea gesturile acestea sunt dintre cele mai discrete si cu siguranta le vei trece cu vederea daca voi sta cu ochii in Delkim-uri sau voi tolocani ca o melita despre cat de bun sunt c-am reusit sa prind 4 crapi la mamaliga cu grish, care si aia devenea friabila in momentul lansarii.

Am ajuns la ce povestea Andrei in "Carp Fashion"... :lol:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

:lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”