intrebari Concurs Darvari

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

intrebari Concurs Darvari

Mesaj de Gabi Tomulescu »

am citit regulametul pentru concursul "Pelicanul" de cateva zeci de ori si am inteles aproape tot...mai putin treaba asta: " marti pe 16 mai pescarii sosesc in locul de campare ; se organizeaza concursuri...etc.."
intrebarea mea este daca e obligatorie prezenta pe 16 mai sau se poate veni si pe 17 mai dimineata.

Va multumesc..

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Gabi

Din cate stiu eu de anul trecut, camparea este pentru cei din provincie care vor sa participe la concursurile de indemanare, la care participarea nu este obligatorie, deci nu-ti fa probleme...poti veni linistit pe 17 mai.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

eu am alta problema pe care i-am spus-o si lui nea victor. poate daca sugestia mea v-a fi sustinuta de mai multi participanti, v-a fi adoptata.
salut ideea sectoarelor.
insa sunt convins ca sectorul Tamadau (la stuf) ar trebui sa se termine pana in golful de dinaintea casei lui nea victor. pentru ca lupta sa fie echilibrata. cele cateva locuri din golf (inclusiv cel de pe colt) ar trebui sa intre in sectorul celalalt, pentru ca sunt comparabile cu locurile de sub sat.
ce parere aveti?
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Si mie mi se pare corect ca primul stand egal cu toate celelate din stinga fermei sa fie cel de la prima casuta - orientat perpendicular pe mal .

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Parerea mea este ca Andrei are perfecta dreptate, iar cum a propus Valerica, ca sectorul sa-nceapa de la casuta, este perfect...Aici se va lua sigur doar un singur premiu. Ce zici Victore???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@Cornelserbu

Multumescu mult..cam asta banuiam si eu dar era formulat cu atata strictete ca nu eram sigur...

@Andrei Vladeanu

Subscriu cu convingere la cele spuse de tine. Eu nu am pescuit la Darvari dar m-am uitat pe harta si am inteles intr-o secunda ce vrei sa spui.Si mie m-i se par avantajate standurile 34,35,36 pentru ca nu au nici un fel de presiune din partea echipelor din sector Tamadau.Singura problema e sa nu ramana prea putine echipe care sa se lupte pe sectorul Tamadau.Nu prea e elegant..Totusi premiul e destul de substantial.

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Si eu am convingerea ca ultimele trei standuri de pe actualul sector Tamadau se pot bate de la egal la egal cu cei de sub sat. Daca vor fi trecute la sectorul de sub sat, cu siguranta, lupta de pe sectorul Tamadau se va echilibra si va da participantilor o sansa reala sa se bata pt locul doi.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

nu raman prea putine echipe pe sectorul tamadau. raman treizeci si ceva, care se bat pt 200 de milioane. mai mult ca sigur ca premiul cel mare(400 mil.) se va castiga in sectorul celalalt. iar acolo mai e un premiu de 100.000.000. prin urmare, cred ca e echitabil...
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Andrei
I-mi cer scuze concurentilor care vor participa la Darvari pentru intarzierea raspunsului la acest subiect ,dar pur si simplu nu am stiut de existenta lui .
referitor la subiect ,eu stiu ca am vorbit cu Andrei si cu Maestrul si cred ca am rezolvat problema introducand 2 locuri noi ,36 b si 37 a ,si scotand 2 locuri socotite mai neproductive ,un loc revenindu-i sectorului Tamadau si altul la sat ,deci se va imparti din cantitatea de peste prins din golf si de la gunoi .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

La Tancabesti ,de ce nu a-ti folosit aceeasi mitraliera pentru locuri :?: :lol: :lol:

Cei implicati cu mai multe echipe la Darvari i-i astept in cursul saptamanii viitoare pentru a pune la punct eventualele sugestii si propuneri ,pentru ca este foarte greu de explicat pe tastatura locurile noi infiintate ,cat si productivitatea lor

Oricum am curaj sa fac un pariu cu cine doreste ca nu se va castiga la gunoi sau la casuta de la sat :!: :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”