LACUL CORBU - CUPA RIG LA CRAP (XV) 22-25.05.2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Alex Matea
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Ian 30, 2010 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LACUL CORBU - CUPA RIG LA CRAP (XV) 22-25.05.2014

Mesaj de Alex Matea »

Felicitari Babi, Culita!
Felicitari Mitrix, Mirea si domnului Adrian Visan :D
Felicitari tuturor concurentilor, arbitrilor, lui Gabi Calota, organizatorilor si administratiei lacului!

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: LACUL CORBU - CUPA RIG LA CRAP (XV) 22-25.05.2014

Mesaj de RSC »

E frumos cand, dupa un concurs, toata "ghasca" are numai cuvinte de lauda despre organizatori si participanti. Felicitari tuturor!

ps: ar fi interesant sa ne spuna Dan "Mitrix" pe unde "a umblat" inainte de acest concurs... :lol:
"Keep it simple!"

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: LACUL CORBU - CUPA RIG LA CRAP (XV) 22-25.05.2014

Mesaj de RB Baits »

FELICITARI ECHIPEI DAN MITRANESCU, MIREA, VISAN, BUTELIE PENTRU CAPTURA-29,45 KG
LOCUL I : VASILE IVAN - GHEORGHE CLAMPA - DUTU APOSTOL
LOCUL II : DAN MITRANE4SCU - FLORIN MIREA - ADRIAN VISAN - RAZVAN NICULESCU
L0CUL III : CRISTI VAILEANU - DRAGOS SINCA - ALEX MATEA

Nini
Mesaje: 545
Membru din: Mie Mai 30, 2007 8:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LACUL CORBU - CUPA RIG LA CRAP (XV) 22-25.05.2014

Mesaj de Nini »

Felicitari Dane si echipei tale pentru un peste asa superb !!!
Felicitari Culita si Babi - ati muncit de au sarit .....ile din voi. (Culita mergi naibii cu mainile alea la doctor)
Felicitari tuturor participantilor !
Multumim Administratiei lacului si arbitrilor !

ps: imi cer scuze ca nu am reusit sa ajung la premiere, dar am fost cu , copiii dupa mine si , cam greu...

Cu stima,
Nini

Tibi73
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mai 21, 2014 10:43

Re: LACUL CORBU - CUPA RIG LA CRAP (XV) 22-25.05.2014

Mesaj de Tibi73 »

An primul rand vreau sa cer scuze tuturor pentru ca nu am putut sa prind festivitatea de premiere sa felicit personal caistigatori concursului si nu numai pe ei , si pe toata lumea . Bunul simt spune ca in momentul in care intri in contact cu persaone noi si mai ales in cadrul unei competiti e de bun simt sa saluti pe toata lumea. Aroganta ,invidie si ura am citit pe chipul foarte multor dintre participanti,de fapt e o simpla cupa si o intrecere sportiva si atit.Istoria cupei rig eu stiam ca e alta si ca avea la baza o atfel de competitie.Imi pun inrebarea citi dintre concurenti au pescuit si citi au venit la servici.Despre conditii oferite de carpodrom nu am ce sa spun conditii de 5 stele ,primire calduroasa din partea gazdei si il felicit si sa-l ajute Dumnezeu sa fie sanatos sa o tina tot asa ,arbitrii foarte promtii si chiar arbitu central foarte cooperant si de mare ajutor ,sa nu se inteleaga gresit in noapte de vineri spre sinbata am avtut o criza renala si am fost la un pas sa chem salvarea,am rezolvato datorita baietiilor de la paza si arbitrului central si le multumesc si lor penru ajutorul acordat.In fnilal am plecat cu un gust foarte amar acasa de modul in care pote sa se comporte niste simpli oameni care au 500 de euro in buzunar dar au multe lipsuri nu vreu sa nominalizez pe nimeni pentru ca nu frumos dar in schimb la urmatorea intilnire sa observ schimbarile.Propunerea mea pentru propietarul lacului sa faca un concurs in care din bani de inscriere sa se cumpere mincare bautura si lautari si restul ceva modic sa se atribuie captura locu 1,2,3 sa schimbam putin modul de a ne intilni si de a comunica de a ne cunoaste.Poate ca modul meu exprimare nu este unul gramatical corect dar am scris ce am vazut si simtit.PESCUITUL pentru mine inseamna dril nebunesc capturi frumoase si comunicare si disractie cu colegi de partida nu afacere invidie ura

Nini
Mesaje: 545
Membru din: Mie Mai 30, 2007 8:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LACUL CORBU - CUPA RIG LA CRAP (XV) 22-25.05.2014

Mesaj de Nini »

Tibi73 scrie:Imi pun inrebarea citi dintre concurenti au pescuit si citi au venit la servici.
iti raspund eu, sunt peste 70 % din participanti care au venit la servici :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
culita
Mesaje: 97
Membru din: Mar Noi 15, 2011 19:35

Re: LACUL CORBU - CUPA RIG LA CRAP (XV) 22-25.05.2014

Mesaj de culita »

felicitari echipei senzor pt podium si monstrul capturat
felicitari echipei wlc matea & co
multumim pentru felicitari

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: LACUL CORBU - CUPA RIG LA CRAP (XV) 22-25.05.2014

Mesaj de petre iulian »

Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor :wink:
pescari ,balta ,organizare si arbitraj de nota 10 .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LACUL CORBU - CUPA RIG LA CRAP (XV) 22-25.05.2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cupa RIG este un concurs care strange intotdeauna foarte multe echipe de valoare.
Cum spuneam si editia trecuta, numai participarea la o astfel de intrecere merita toata aprecierea.

Felicitari Vasile, Culita si Dutu pentru alegerea strategiei ( noua pentru castigat pe Corbu ), pentru rezultatul obtinut de pe jumatatea sectorului si pentu munca depusa. Cred ca ati prins de doua ori mai multi pesti decat pe fisa. :D

Felicitari Cristi Vaileanu, Dragos Sinca, Alex Matea si Soare pentru strategie ( si aceasta noua in castigarea podiumurilor pe Corbu :wink: ) . Ultima noapte daca o gestionati putin mai bine, cred ca altul era rezultatul. Oricum bravo . Am invatat si eu ceva la care renuntasem pe aceasta balta. :wink:

Felicitari pentru brigada de arbitrii condusa de Gabi Calota.

Felicitari Razvan si echipa pentru vicecaptura si castigarea premiului de captura cu acel crap de 22kg . A inceput sa se treaca destul de usor peste acesti pesti. Ne-am invatat asa repede cu 25 , 30 ...??? :D Cu aceasta ocazie vreau sa amintesc ca echipa noastra a mai avut un crap de 20 kg , unul de 14 kg , 5 bucati de aprox. 10kg si cativa de 7-8 . Spun asta ca pe o introducere la felicitarile pentru balta Corbu si pentru tot ce a fost facut acolo. Cand deschid acest subiect ma simt stanjenit de faptul ca intotdeauna cuvintele vor fi prea mici in comparatie cu ce este la Corbu ca amenajare, ca populatie piscicola , ca ce a oferit pescuitului de competitie de la noi si ca imagine a noastra in lume. Jos palaria pentru absolut tot.


Si ca sa nu termin atat de profund : Felicitari Mirea si Visan pentru ca mi-ati spus "TACI MA !!!" in timp ce incercati sa scoateti un peste la minciog, iar eu va turuiam ca "daca pierdem 10 minute la fiecare peste, ca sa il dam afara, mai bine mergem la cupa debutantilor sau si mai bine ne lasam de pescuit ...( unii dintre noi :D ) " . Avea 30 kg . :D

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Re: LACUL CORBU - CUPA RIG LA CRAP (XV) 22-25.05.2014

Mesaj de Zambaccian »

Frumos zis, Dane!
Felicitari pentru podium si pentru monstru!

Bravo Babi si Sinca & Co. si tuturor maniacilor prezenti la acest concurs.

Matea, nu uita ca eu te-am descoperit :)
Essential fishing tackle: Jura, Bushmills, Glenmorangie

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”