Primele 2 concursuri ale anului ! 15 martie.

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Primele 2 concursuri ale anului ! 15 martie.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stie cineva cum s-au incheiat cele 2 prime concursuri din 2009 ? Ma refer la cel de la Greaca si la cel de la Tancabesti !
Clasament (primii 3), cea mai mare captura ! Atat, nu premiile.... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

cornel s.

Re: Primele 2 concursuri ale anului ! 15 martie.

Mesaj de cornel s. »

un priten de-al meu a participat la greaca, la concurs. a fost frumos, cam frig si sa prins si peste, dar nu mare. au castigat niste baieti din fundul balti cu 100 de kg.
unul din organizatori s-a cam imbatat si a facut circ pe balta de ia inervat pe toti (pe motiv ca a prins doar unu ciortan). este vorba de cristian moshatu, cel care scrie pe crap.ro :D

MIRON
Mesaje: 148
Membru din: Mie Noi 12, 2008 11:58
Puncte: 0
Localitate: IMOBILIARE

Re: Primele 2 concursuri ale anului ! 15 martie.

Mesaj de MIRON »

cornel s. scrie:un priten de-al meu a participat la greaca, la concurs. a fost frumos, cam frig si sa prins si peste, dar nu mare. au castigat niste baieti din fundul balti cu 100 de kg.
unul din organizatori s-a cam imbatat si a facut circ pe balta de ia inervat pe toti (pe motiv ca a prins doar unu ciortan). este vorba de cristian moshatu, cel care scrie pe crap.ro :D
si un prieten cu mine a fost pe balta si a cistigat locul 1 :wink:

felicitari!trec zilele astea pe la Energo.vin ca de obicei :wink:

arbitrajul a fost in schimb de nota 10 :!: control la singe :!:

despre betivul acela Trosaru Cristian umbla vb ca ar fi avut pestele acela de dinaintea concursului :oops: eu nu cred ,dar poate ne spune el despre ce a fost vb acolo.poate ne spune si de ce a fost dat afara din Clubul Pescarilor .

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Primele 2 concursuri ale anului ! 15 martie.

Mesaj de Dan Mitranescu »

La Greaca am fost si eu in vizita sambata.

Tot ce pot sa spun este ca mi-am schimbat parerea despre "seriozitate" cu care se desfasurau concursurile acolo.Mult in bine ...

Chiar daca nu au fost prinse cantitati insemnate de peste ,balta are foarte mult crap.

Arbitrajul foarte corect .

O singura gresala a organizatorilor am observat : plasarea unui stand pe malul opus fata de cel pe care participau celelalte echipe. Dealtfel echipa de pe acel stand a si castigat concursul. Nu mai pun la socoteala faptul ca atunci cand echipa respectiva avea "o parere" ca au prins "captura" chemau arbitrii ,iar acestia fiind nevoiti sa mearga cu masina treceau la cativa metri de locul in care pescuiau majoritatea echipelor ,bineanteles cu derapaje si turari de motoare pentru ca era noroi. Ajungeau si dupa ce sesizau ca a fost o gresala si nu este "captura" faceau acelasi drum intors cu repercursiunile aferente. In plus mai erau si trei cantariri pe zi cand se facea drumul cu pricina de catre arbitrii, iar ...capac ... a mai trecut si Tibanu cu "alai" sa faca o filmare tot acolo...
Eu unul sper sa nu se mai repete aceasta gresala.

Felicit echipa castigatoare (de pe acel loc) si nu vreau sa le scad cu nimic din merite. Chiar le-am tinut partea cand se facea "bascalie" la adresa lor ca pescuiesc cu bambine ... :D .

Si o bucurie a mea : locurile 2,3 si 4 au fost ocupate de echipe Carp Zone ! :D Nu-i mai felicit ca am facut acest lucru pe balta ! :D

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Primele 2 concursuri ale anului ! 15 martie.

Mesaj de matei1971 »

CLASAMENT FINAL Greaca


LOCUL 1 STAND 29 BUTNARU C-TIN & TRAIAN SEULEANU (91,790KG)
LOCUL 2 STAND 2 MADALIN DARLA & URDAREA IONUT (61,140KG)
LOCUL 3 STAND 5 DAN MITRANESCU&CATALIN CONDREA7FALAGIAN CORNELUS (57,760KG)
CAPTURA STAND 23 GHE.MARIAN&DAN MARIAN 5,450KG
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

dan _city_center

Re: Primele 2 concursuri ale anului ! 15 martie.

Mesaj de dan _city_center »

Vladut Mateianu scrie:Stie cineva cum s-au incheiat cele 2 prime concursuri din 2009 ? Ma refer la cel de la Greaca si la cel de la Tancabesti !
Clasament (primii 3), cea mai mare captura ! Atat, nu premiile.... :D


@Vladut Mateianu !
sintem totusi pe CRAPMANIA!

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Primele 2 concursuri ale anului ! 15 martie.

Mesaj de matei1971 »

Si o bucurie a mea : locurile 2,3 si 4 au fost ocupate de echipe Carp Zone ! :D Nu-i mai felicit ca am facut acest lucru pe balta ! :D[/quote]

Cred ca pe locul 4 a iesit Ionut Silivestru, e si el cumva in clubul Carpzone?
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Primele 2 concursuri ale anului ! 15 martie.

Mesaj de Dan Mitranescu »

matei1971 scrie:Si o bucurie a mea : locurile 2,3 si 4 au fost ocupate de echipe Carp Zone ! :D Nu-i mai felicit ca am facut acest lucru pe balta ! :D
Cred ca pe locul 4 a iesit Ionut Silivestru, e si el cumva in clubul Carpzone?[/quote]

Ai dreptate!
George si Iulian au pierdut locul 4 la 250g. Am aflat asta dupa ce postasem aici.

Rectific : locurile 2,3 si 5 !

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Primele 2 concursuri ale anului ! 15 martie.

Mesaj de Andrei I »

Ceva pestisori nepunctabili au fost?
Milionar excentric

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Primele 2 concursuri ale anului ! 15 martie.

Mesaj de razvan u. »

Andrei I scrie:Ceva pestisori nepunctabili au fost?
Au fost Andrei si chiar prea multi. Vineri noapte am avut o serie de 8, iar sambata noaptea o serie de 20 si ceva, serie care pe mine ma disperat, mai ales ca erau si vreo 5-6 grade cu minus. Oricum a fost o prima iesire de 48 de ore prea mult asteptata si pot sa spun ca m-a "racorit".
Despre balta pot sa spun ca e OK, are destul peste si in cateva saptamani se vor schimba multe in comportamentul pestelui, si altele vor fi rezultatele.
Cum a spus si Dan, a fost o mica "scapare" in regulament - chestia cu 2 standuri pe malul de vis a vis, in rest arbitraj impecabil, inclusiv cu controale noaptea.
Pescuitul e echivalent cu cel de la MV2, adica se pescuieste pe celalalt mal. :wink:
C. S. PELICANUL

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”