PROGRAM COMPETITIONAL LA CRAP 2021

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Eduard Vrabie
Mesaje: 840
Membru din: Sâm Mai 12, 2018 8:25
Puncte: 5000
Localitate: Magurele
Contact:

PROGRAM COMPETITIONAL LA CRAP 2021

Mesaj de Eduard Vrabie »

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
ImagineImagineImagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
ImagineImagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Eduard Vrabie
CarpFishing COMPETITION
https://www.e-crap.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: PROGRAM COMPETITIONAL LA CRAP 2021

Mesaj de Vladut Mateianu »

In 2021 vor fi inca 2 evenimnte majore :

Campionatul National Privat AGVPS - 0rganizat de catre Liga Cluburilor de Crap

campionatul-national-de-pescuit-la-crap ... 65276.html

Campionatul Regional Intercluburi(CRI) - Organizat de catre cluburile private

https://www.crioficial.ro/

Ambele vor avea etape de calificari si finala. Voi reveni cu datele.

PS. Ambele concursuri nationale se adreseaza cluburilor de pescuit !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

DanMagi
Mesaje: 46
Membru din: Joi Sep 22, 2016 12:54

Re: PROGRAM COMPETITIONAL LA CRAP 2021

Mesaj de DanMagi »

Bună ziua!
Nu este treaba mea cât este taxa postarii unui concurs pe crapmania, însă remarc o scădere a numărului de concursuri de la an la an.De asemenea, bălțile pentru care au rămas postari sunt 4 și cu două-trei excepțiI de câte un concurs se cam termina lista. Poate este bine să se facă o analiza a acestor aspecte, astfel având și noi posibilitatea de a avea un cadru mai general al concursurilor de crap de pe cât mai multe balti.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: PROGRAM COMPETITIONAL LA CRAP 2021

Mesaj de eugen dragnea »

Pai e simpla treaba...concursurile s-au mutat mai mult pe FB si grupuri de Whatsapp ca e gratis si din 3-4 organizatori autentici s-au facut 30-40 , asta nu ar fi neaparat un lucru rau...problema se pune la calitatea ofertita de acestia...
Oricum cererea e mare, mai ales de cand s-au inchis casele de pariuri si omul nu mai are pe ce "toca" banii...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: PROGRAM COMPETITIONAL LA CRAP 2021

Mesaj de Vladut Mateianu »

DanMagi scrie:
Mie Feb 10, 2021 10:47
Bună ziua!
Nu este treaba mea cât este taxa postarii unui concurs pe crapmania, însă remarc o scădere a numărului de concursuri de la an la an.De asemenea, bălțile pentru care au rămas postari sunt 4 și cu două-trei excepțiI de câte un concurs se cam termina lista. Poate este bine să se facă o analiza a acestor aspecte, astfel având și noi posibilitatea de a avea un cadru mai general al concursurilor de crap de pe cât mai multe balti.
Nu taxa este problema, te asigur ca este modica raportata la castigul organizatorului! Pe Crapmania insa, pot posta concursuri doar organizatori verificati, cu reputatie si fara "antecendente" organizatorice. Este un fel de "garantie" a bunei organizari.
Au aparut in ultimii ani zeci de organizatori de concursuri, din toata tara. Unii o fac din pasiune, altii ptr a obtine castiguri materiale.Uneori insa, apar si probleme legate de corectitudinea arbitrajului, a tragerii la sorti, etc. Uneori nici premiile nu sunt cele anuntate initial, sau, mai rau, nu se mai dau deloc....
De aceea probabil, pe Crapmania se pune accent pe CALITATE, nu pe CANTITATE...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Adi Mihalache
Mesaje: 50
Membru din: Lun Mai 26, 2014 20:41
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: PROGRAM COMPETITIONAL LA CRAP 2021

Mesaj de Adi Mihalache »

Buna seara . Am si eu o intrebare s-a schimbat politica acestui forum ..site.....in sensul ca se pozteaza doar concursurile dar fara desfasurare ..fara poze.... ne mai clateam si noi ochii.... Multumesc.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: PROGRAM COMPETITIONAL LA CRAP 2021

Mesaj de eugen dragnea »

Vladut Mateianu scrie:
Sâm Feb 13, 2021 12:45
...Uneori insa, apar si probleme legate de corectitudinea arbitrajului, a tragerii la sorti, etc. ...
"Activa" o "grupare" pe Chita intr-o vreme si trageau "baietii destepti" numai capete de balta sau pe aproape...am urmarit "fenomenul" si cred ca mi-am dat seama si cum faceau...cu un cutter taiau putin marginea la bilele din oualele kinder in care erau locurile bune...cand mestecau cu mana la tragerea la sorti pipaiau bilele si scoteau doar bile marcate, noi "fraierii" bagam mana direct si scoteam bila, dar smekerul mesteca in bile cateva secunde pana simtea ce trebuie si apoi scotea bila (daca mai sunt si alti suspiciosi tepuiti ca mine sa-si aduca aminte daca au observat acest lucru !!! ).
Trageau locuri bune ceva la modul 9 din 10, erau vreo 3-4 echipe de "mercenari" care imparteau locurile bune, organiztorul tragea mai mereu loc prost, normal, sa nu bata la ochi, el oricum castiga la fiecare deplasare pe balta...
Intre timp lumea a inceput sa se prinda ca este ceva putred, au inceput vorbele si fie "complicele" a renuntat, fie administratorul s-a impus, cert este ca de ceva timp i-a parasit "norocul" pe mercenari si cam trag gherle si cam rateaza podiumul...

P.S: Cel mai deranjant lucru mi s-a parut faptul ca se mandreau foarte tare cu performantele lor in conditiile in care "manevrau" lucrurile...penibil...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: PROGRAM COMPETITIONAL LA CRAP 2021

Mesaj de Dan Mateianu »

Adi Mihalache scrie:
Joi Iun 03, 2021 20:27
Buna seara . Am si eu o intrebare s-a schimbat politica acestui forum ..site.....in sensul ca se pozteaza doar concursurile dar fara desfasurare ..fara poze.... ne mai clateam si noi ochii.... Multumesc.
Nu s-a schimbat politica, ci s a schimbat mai degraba organizarea concursurilor.
O parte dintre organizatori, din ce obervam cu totii, nu mai pun accent pe fotografii sau desfasurarea competitiei.
Ei bine, din sezonul urmator, toti care nu au postat fotografii nu vor mai avea dreptul de a posta competitii pe acest forum.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: PROGRAM COMPETITIONAL LA CRAP 2021

Mesaj de eugen dragnea »

eugen dragnea scrie:
Joi Iun 03, 2021 21:55
"Activa" o "grupare" pe Chita intr-o vreme si trageau "baietii destepti" numai capete de balta sau pe aproape...
Intrucat am fost sunat de catre Edy Vrabie care sustine ca este vorba doar de noroc la tragerea la sorti si ca vrea sa-i dau nume clare m-am apucat sa fac o analiza concreta a fenomenului si au rezultat urmatoarele:

Date adunate din concursurile desfasurate pe Chita 2 in ultimii 3 ani (ce am putut gasi aici pe Crapmania si pe Facebook la Nicu BRK)

Alex Moso a tras in concursuri urmatoarele :

Standul 21 (capat de balta la acea vreme) in 11-13 octombrie 2019
Standul 1 in 15-17 Octombrie 2019
Standul 11 in 25-27 Octombrie 2019
Standul 8 in 14-15 Martie 2020
Standul 7 in 18-21 Iunie
Standul 2 in 17-19 Iulie
Standul 15 in 24-26 Iulie (aici Vali Rizea si Vasile Ivan au luat st.24 , Borcan st. 23 si Mihai Alexandru (Cocosatul) standul 1 )
Standul 11 in 8-9 August 2020 ( a participat cu Mihai Alexandru (Cocosatul)
Standul 2 in 17-20 Septembrie 2020 ( a participat cu Mihai Alexandru (Cocosatul)
Standul 3 in 23-25 Octombrie
Standul 21 in 6-8 Noiembrie 2020
Standul 24 in 13-15 Noiembrie 2020 ( a participat cu Mihai Alexandru (Cocosatul)
Standul 3 in 27-28 Februarie 2021
Standul 24 in 20-21 Martie 2021 ( a participat cu Mihai Alexandru (Cocosatul)
Standul 4 in 7-9 Mai 2021 ( a participat cu Mihai Alexandru (Cocosatul)
Standul 1 in 21-23 Mai 2021 (mai nou nu-si mai trec numele si participa ca si SMART CARP)

Mihai Alexandru (Cocosatul , nu intentionez sa-l jignesc dar asa se "alinta" ei pe chat si nici nu vreau sa se confunde cu Maxx) a tras in concursuri urmatoarele :

Standul 8 in 25-27 Octombrie 2019
Standul 10 in 22-23 Februarie 2020
Standul 7 in 14-15 Martie 2020
Standul 24 in 17-19 Iulie
Standul 1 in 24-26 Iulie (aici Vali Rizea si Vasile Ivan au luat st.24 , Borcan st. 23 si Moso st.15 )
Standul 11 in 8-9 August 2020 (a participat cu Alex Mosso)
Standul 2 in 17-20 Septembrie 2020 (a participat cu Alex Mosso)
Standul 23 in 23-25 Octombrie- capat de balta (s-a jucat cu 16 locuri)
Standul 3 in 6-8 Noiembrie 2020
Standul 24 in 13-15 Noiembrie 2020 ( a participat cu Mihai Alexandru (Cocosatul)
Standul 10 in 27-28 Februarie 2021
Standul 24 in 20-21 Martie 2021 (a participat cu Alex Mosso)
Standul 8 in 26-28 Martie 2021 (mai nou nu-si mai trec numele si participa ca si SMART CARP)
Standul 4 in 7-9 Mai 2021 ( a participat cu Mihai Alexandru (Cocosatul)
Standul 1 in 21-23 Mai 2021 (mai nou nu-si mai trec numele si participa ca si SMART CARP)

Deci cei doi din 22 concursuri au tras de 15 ori capete de balta sau pe aproape .. asta fara sa mai spunem ca se considera standuri foarte bune si 7, 8, 10 si 11.

Sunt curios cine mai vede ca niciodata acesti doi participanti nu au tras gherle baltii ?!?

Trebuie spus clar ca atat Edy cat si BRK folosesc pentru tragerea la sorti bilele Kinder aflate pe balta ... de ce nu au propriile bile ? asta chiar ca este o dilema !!!

Si ca sa fie clar, nu contest performantele acestor doi pescari, eu doar sunt sceptic pentru ca efectiv este o situatie care contesta matematica...aceasta situatie este imposibila matematic...din punctul meu de vedere norocul in astfel de situatii nu are ce cauta in discutie, nu la probabilitatile astea, drept pentru care o spun cat se poate de clar ca din punctul meu de vedere se face o misculatie si trebuie sa mai fie cineva implicat care faciliteaza asta.

Mai sunt si alti pescari pe care pare ca i-a napadit si pe ei " norocul asta" dar pentru ca nu au participari indeajuns de multe nu este relevant...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Klau
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 07, 2018 11:36

Re: PROGRAM COMPETITIONAL LA CRAP 2021

Mesaj de Klau »

Scuza-ma dar ești ….. prost rău de tot!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”