Propunere Cupa Cupelor

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

intervin si eu in calitate de participant la concurs
treaba e ca, indiferent de experienta in concursuri, cine s-a inscris a avut macar o secunda visul ca e posibil sa si castige ( cu mai mult sau mai putin bulan)...
treaba e ca toata lumea vrea sa prinda peste...nu?
daca pina la urma se voteaza varianta cu posibilitatea de a refuza primul bilet...propunerea mea e ca cel sau cei care refuza sa traga din nou bilet dupa ce au tras toate echipele. adica ai tras nu-ti convine se pune biletul inapoi in urna si te inscri pe lista pentru a doua extragere care sa fie separata de prima cu toate locurile ramase libere....
astept injuraturi....
va salut!

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Mesaj de Zarguzon Adi »

Ce se intampla daca tragi si a doua oara acelasi sector sau tot agatatura? Schimbi masina, tractorul sau iti cumperi plumbi si fire?

Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

Nu inteleg dc trebuie sa schimbam regulamentul cu o zi inaintea concursului!
mie nu mi se pare corect,in primul rind e un mare avanaj ptr cei care cunosc bine balta si am impresia ca de aceea s-a si propus acest lucru.
ce fac ultimii de pe lista aleg ce ramine ca nu pot altii sa intre cu masina sau sunt prea comozi?
NU E CORECT
BIG FISH_CARP TEAM

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Asta nu mai este o schimabare minora.Cand ne-am inscris am facut-o avand un regulament.Daca schimbarea cu momitoarele afecteaza in aceasi masura pe toti participantii, schimbarea asta avantajeaza DOAR echipele care pescuiesc frecvent pe HOBAIA.
Aceasta schimbare ar trebui sa primeasca acceptul tuturor echipelor participante pentru a fi luata in considerare.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

Zarguzon Adi scrie:Ce se intampla daca tragi si a doua oara acelasi sector sau tot agatatura? Schimbi masina, tractorul sau iti cumperi plumbi si fire?
daca tragi si a doua oara tot unde ai tras prima oara inseamna ca ai ghinion. iar cand ai ghinion gasesti cuie si in ......!
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Andrei

eu zic sa o lasam asa cum s-a anuntat ca ne umplem de scenarii inainte macar sa fii inceput concursul ! Da-o dracu asa , unde tragi acolo mergi .
De scenarita asta nu mai scapam nici dupa 20 ani - de fapt sunt aceleeasi persoane care sufera de mania asta . Lumea de abia ne asteapta la cotitura ca dupa o chestie de genul asta sa inceapa cu chesti "Hotiiiiiiiii!!!" .
Da-i Doamne iarta-ma cu hotia lor cu tot si hai sa o facem ca la inceput .
Si eu am masina de oras , va garantez ca am mai mult de 6 plumbi si daca o fii sa cad la dracu cu carti pe agatatura si drum inaccesibil - o sa injur si o car ca boul si o sa pescuiesc acolo unde m-au trimis sortii .
Nu sunt nici primul si nici singurul care prinde 1 peste la un concurs , o sa-mi ramina spritzul ca un vechi prieten . Cit priveste ...... - poate sa aiba si cuie dupa 3 zile pe Hobaia parca e mai prietenoasa ! :lol: :lol:

PS - in schimb daca pescarii hotarasc sa se faca dupa ideea ta - este OK !

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

Dupa un concurs de 4 zile poate sa aiba si sarma ghimpata ca tot ar merge sa tragi ceva.
Se pare ca in ultimul timp eu si Mircea am avut cam mult ghinion :lol: :lol: :lol:

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

De gasesti in ...... cuie,
Poti oricand sa dai o sarut,
Dar dupa 3 zile pe balta,
Ar merge si cu sarma ghimpata.
:lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cu parere de rau, observ ca exista un mic grup de oameni care vad la orice pas numai furaciuni si viclesuguri. Din pacate , aceiasi oameni mereu !
Sa nu uitam ca totul a plecat de la o intrebare a mea, pusa de fapt de un concurent care nu scrie pe forumuri. O simpla intrebare, nu o decretare sau ceva spus pe ton imperativ !
DAR , O VORBA BATRANEASCA ROMANEASCA SPUNE CAM ASA :
INTOTDEAUNA, HOTUL STRIGA PRIMUL : "HOTII !" :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Mesaj de Zarguzon Adi »

O alta vorba batraneasca spune ca: "DUPA CE TE-AI FRIPT O DATA SUFLI SI IN IAURT".

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”