Propuneri capitan echipa nationala

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Propuneri capitan echipa nationala

Mesaj de EX-UL »

S-a deschis dicutia despre o alta propunere de capitan al echipei nationale . Haideti sa dam drumul la propuneri , cu motivatia de rigoare .
Prima propunere este cea a lui Cornel Iacob si propunerea lui este Andrei Vladeanu . Atentie ca cei propusi trebuie sa isi asume un rol de neparticipant la calificari , pe romaneste sa vrea si ei sa nu pescuiasca !!

Avatar utilizator
DanM
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Oct 08, 2005 18:24
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de DanM »

nu cred ca rezolvam ceva. Si eu sunt de acord cu Andrei Vladeanu, sa fie capitanul echipei nationale. De ce? Pentru ca e foarte priceput, a avut mereu rezultate si e in stare sa coordoneze o intreaga echipa dupa el. Nu vad pe altcineva in functia de capitan... in afara de el.. sincer.. cred k cu el capitan avem toate sansele sa atacam la mondiale locul 1 !!!


Respect !
Un Nimeni Celebru !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Andrei este cu siguranta cel mai indicat ptr. aceasta functie, dar l-a intrebat cineva daca doreste ? Nu uitati ca functia de capitan cere sacrificiul suprem ptr. un pescar :renuntarea la pescuit la calificari si la campionatul mondial !
PS pe prima pagina a site-ului exista un sondaj propus de Val (sondaj despre viitorul capitan al nationalei). la propuneri sunt cateva nume care va asigur ca va vor produce cateva pufniri si chiar hohote de ras.eu cel putin, m-am distrat copios.
Alo, Val erai ciupit cand ai pus numele de la sondaj ? :shock: :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Nu eram ciupit Vladut , am pus nume din toate sferele de influenta , indiferent de valoarea instrinseca a pescarilor . Stiu la cine te-a pufnit rasul -dar ce sa-i faci - daca are sustinere te poate conduce ! :lol: :lol: :lol:

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Propuneri capitan echipa nationala

Mesaj de maty »

Propun un om mare din toate punctele de vedere.Numele lui: Gigi Stefan.
ajutorul vine de sus.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Propun un om si mai mare :maestrul Cornel Rosioru !
@maty
Crezi ca Gigi are timp de asta cat timp este ministru ? Eu stiu bine cat este de umblat si de alergat :si in tara si in strainatate.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Eu zic ca important pentru noi toti este sa stim ce rol are un capitan la o echipa nationala de crap si care trebuie sa fie calitatile lui . Dupa ce stabilim asta si mai vedem si rolul unui conducator de delegatie , putem sa facem propunerile fiecaruia .
Poate ne spun cei care au experienta concursurilro internationale la nivel de lot national , cam ce se asteapta de la un capitan .
Astept pareri ! Uite deschid eu lista :

1. stiinta de a omogeniza lotul de pescari si de a se face ascultat de toti membrii lotului
2. stiinta de a impune o solutie , varianta , tehnica , etc de pescuit , la un moment dat , tuturor membrilor lotului
3. stiinta de a plasa echipele cele mai potrivite pe locurile de pescuit , unde pot da randament maxim .
................

burada adrian
Mesaje: 65
Membru din: Vin Ian 28, 2005 15:44
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de burada adrian »

UN CAPITAN TREBUIE SA FIE NEUTRU INTR-UN LOT, SI SA POATA SPUNE TOT CE-I RAU SI CE ESTE BUN LA UN OM (MEMBRU LOT ), NU SA SE FEREASCA CA ....!!!! EU PERSONAL CRED CA -TATA NITU - ESTE PE MASURA.;;VORBA DULCE MULT ADUCE;;;.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

-sa fie un bun organizator
-sa aiba mult timp liber
-sa fie un foarte bun pescar
-sa aiba experienta competitionala
-sa nu fie betiv :lol: glumeam...
-sa stie macar engleza bine
-sa stie sa se faca respectat
-sa faca asta fara vre-un interes financiar
-sa fie prezentabil
-SA FIE OM !
Ar mai fi cativa oameni :
-Cristi Mitrea
-Cezar Bibu
-Val Pangica
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Vladut Mateianu scrie:-sa fie un bun organizator
-sa aiba mult timp liber
-sa fie un foarte bun pescar
-sa aiba experienta competitionala
-sa nu fie betiv :lol: glumeam...
-sa stie macar engleza bine
-sa stie sa se faca respectat
-sa faca asta fara vre-un interes financiar
-sa fie prezentabil
-SA FIE OM !
Vladut eu iti multumesc pentru dovada asta de incredere afirmata public , care desi ma onoreaza , trebuie sa-ti spun ca aceast propunere a ta e departe de criteriile tale expuse mai sus . Iti argumentez :

1. organizator - aici stam bine , nu intru in detalii legate de bussines
2. timpul liber - nici vorba . Nu am timp sa pescuiesc nici cit a-si vrea eu daramite pentru observatii , antrenamente , etc
3. bun pescar - sunt contestabil , datorita gurii mele mari si inacceptarii mediocritatii altora
4. aici stam acceptabil - am vreo 12 concursuri in spate , dar nici unul de talie internationala si nici cine stie ce rezultate
5. aici glumesc si eu :lol: :lol:
6. aici e unul din punctele mele tari - din pacate nu sunt legate de pescuit - ma descurc onorabil in engleza , greaca , franceza si spaniola . Stiu si un pic idis , pentru cei curiosi .
7. cred ca am dovedit ca am un punct de vedere pe care stiu sa-l sustin mereu , in ciuda polemicilor .
8. partea financiara are aspectele ei - dar la mine nu sunt asa stringente
9. aici zic eu ca stau cel mai bine ( dovezile sunt multe , frumoase si tinere , dar sunt secrete ca nu stim cine mai citeste pe aici .........) :lol: :lol: :lol:
10.sa fie OM - aici dracu stie !

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lasind la o parte caterinca asta de analiza - eu vad 2 oameni pentru functia asta - Andrei Vladeanu sau Cristi Yamaha ( Tataie ) . Astia le eu pe toate , de la punctul 1 la punctul 10. Daca astea sunt criteriile lungim vorba inutil ! Ei sunt oamenii momentului si sunt de necontestat .
Iti dai seama ca anliza aia am facut-o pentru "comedia" sitului , nu mi-a trecut nici o clipa prin cap ca pot accede la o astfel de functie , pentru ca ma simt nepregatit si "slab" in fata altor concurenti , mult mai prezenti in fenomen si cu mult mai experimentati decit mine .
Apropo - la Vlad Pavlovici s-a gindit cineva ? Uitat-va la criterii si vedeti ca i se cam potrivesc ! Macar merita intrebat !
Ultima oară modificat Joi Oct 27, 2005 21:06 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”