REZULTATE CRAPMANIA 22-26 MAI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val, eu nici nu ti-am scris cu repros, ca sa te supar, m-am referit la altceva...stii tu ! Aveam o polita de platit sau o revansa de luat ! :wink: :D

Lasand gluma la o parte, vreau sa te anunt ca majoritatea participantiilor la acest concurs au cerut taxe mai mari cu premii pe masura si mai putini participanti ! Cum ti se pare ?
Si dupa parerea mea, tot concursurile cu premii mari consider ca sunt viitorul ptr elita pescarilor de competitie din Romania (si nu numai). Altfel(vezi actuala Crapmania), interesul ptr pescuit este inlocuit de interesul ptr consumul exagerat de alcool si tot ceea ce urmeaza la betie( nu scriu , ca poate mai citesc si unele sotii!). Pe cand, la un concurs gen Darvari, cu 1000 de euro taxa de inscriere !!! , pescarii abordeaza mult mai profesionist pescuitul, ceea ce mi se pare mai potrivit ptr un sportiv.

Apropo, stii cate echipe s-au inscris ptr Bugeac la 800 ron ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Vladut

pe cine intereseaza acum Bugeacul - zi-mi cind o sa revenim la taxe normale la Openuri , Darvari , samd !
Sau trebuie sa ne separam financiar la concursuri . Pina acum TOATE aceste concursuri tari erau accesibile , brusc nu mai poti sustine decit 2-3 pe sezon . De ce ? Ce s-a intimplat ? Acum 2 ani - de 3000 EUR faceai un sezon acum faci 2 Openuri .
Ce s-a schimbat in Romania asa brusc ? Ce s-a scumpit ? Aerul , apa , fumaritul , nu mai are euro putere , samd :lol:
Nu crezi ca unele performante au venit si datorita competitiei acerbe care a existat la aceste concursuri in toti acesti ani ?
Mie imi place sa pescuiesc cu unii ca voi cind merg la un concurs si daca nu se va putea pe viitor asta este . Pescuim de placere pentru ca luxul costa . Din pacate luxul in acest domeniu se refera la portofel .
Imi pastrez abonamentul la Tincabesti , merg la Maestru la concurs si la nea Victor si gata banii . Nu am sa fiu dispus niciodata sa dau 6-8.000 EUR pe un sezon ( numai taxe de echipa ) pe niste concursuri din Romania , care mai au si probleme de organizare , samd .
Eu zic ca la asta trebuie sa va ginditi nu la cine bea si face galagie - pentru ca din pacate aia care beau mai mult si fac panarama pe balta sunt tot aia cu posibilitati financiare si care sunt carp trendy , daca ma intelegi ce vreau sa iti spun . :oops:

Si mai am o rugaminte - sa nu incepem iarasi patetic - cu replici acide din partea stiu eu cui . Eu am ridicat niste probleme care cred ca nu numai pe mine ma preocupa . Si nici macar nu sunt populist - ba chiar sunt cinic si obraznic cu majoritatea pescarilor ieftini . Dar eu te rog sa intelegi ca eu vorbesc de unul care poate baga 2.000 EUR in taxe si mult inca pe atit in nade , echipament anual, samd . Stacheta e prea sus !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie: ... Si dupa parerea mea, tot concursurile cu premii mari consider ca sunt viitorul ptr elita pescarilor de competitie din Romania (si nu numai). Altfel(vezi actuala Crapmania), interesul ptr pescuit este inlocuit de interesul ptr consumul exagerat de alcool si tot ceea ce urmeaza la betie( nu scriu , ca poate mai citesc si unele sotii!) ...
pai si ce crezi ca nu i-au mai vazut sotiile mergand beti cu masina pe malul baltii, masina din care se zbiara cuvinte triviale, spre admiratia tuturor celorlalti concurenti?!?
:wink:
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”