Serbian carp classic

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
dand89
Mesaje: 63
Membru din: Dum Dec 18, 2011 1:06

Re: Serbian carp classic

Mesaj de dand89 »

Bai Peter Lero ... cine ii fi fiind tu ... daca nu sti discutia cu Dudi Bait Team si cu statia portabila ... nu te baga ... referitor la sector D... daca nu erau toalete nicaieri ce vroiai sa ne c____cam in stand sa puta 4 zile? logic ca umblam inafara standului... ca sa nu mai zic ca in sector D am vazut arbitrii doar noaptea ca la noi nu veneau ziua.

brad
Mesaje: 39
Membru din: Mie Iun 19, 2013 17:13
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Serbian carp classic

Mesaj de brad »

Buna ziua tuturor,
numele meu este Brad si am participat la concurs in cadrul echipei Real carp team , echipa sub steag sarb (datorita capitanului Peter Lero -sarb-) , formata din 2 romani si un sarb ,toti trei din Bucuresti.
De la inceput tin sa precizez ca nu vreau sa jignesc pe nimeni si as aprecia sa primesc acelasi tratament,scriu pentru a lamurii cateva lucruri din multele scrise aici. Am sa scriu doar despre cele care le cunosc personal si nu din auzite.
1. Am participat la concurs in peg 48 sector D
2. Castigatorul sectorului ( Melek ) a fost si castigatorul concursului asa ca a decis sa renunte la cumularea premiilor , echipa Real carp team (echipa romano-sarba) fiind declarata castigatoare de sector D
3. Crapul comun despre care se vorbeste in comentariile anterioare ca a fost 9.50 si dupa 9.44 , este crapul prins de echipa noastra si a fost trecut 9.44 la cantarire....cei care au auzit ca a fost 9.50 si dupa 9.44 ar trebuii sa spuna de unde au auzit.
4. Rog pe cei care nu au participat si nu au fost acolo sa nu vorbeasca din auzite.
5. Parasirea standului era permisa pe timpul zilei cu conditia de a informa arbitrul,lucru dealtfel specificat clar in regulamentul concursului care a fost inmanat fiecarei echipe la inceperea concursului inainte de tragerea la sorti (rog pe cineva care-l are sa-l scaneze si sa-l posteze )
6.Va confirm conditiile grele din standurile de la padure , noroi, canal de 25-40 m latime , sanse foarte mici sa treaca ceva de echipele din dreapta -stanga pentru cei aflati la mijloc....primul peste (si singurul ) a intrat dupa 81 de ore de pescuit fara nici un tac.
7. Echipa din standul 47 a avut niste conditii groaznice...exact asa cum au scris, totusi au reusit sa puncteze inca din a doua zi...tot respectul pentru ei.
8.Premiile de sector au fost acordate ,noi am luat produse de la mkm in valoare de 1000 E (daca asta e valoarea lor reala sau nu nu stiu ) aproape 60 kg de boiles, dipuri,amino,etc...la festivitate am vazut ca si echipa romaneasca din C a luat premiul in produse.....erau 3 lansete (nu stiu detalii...firma)...rog pe unul din ei sa confirme
9.Capitanul echipei cu ,,pipiul" a venit a doua zi la terasa unde era sediul concursului si a spus ca echipa nu trebuie descalificata , ca doar colegul lor sa paraseasca concursul pentru ce a facut ....recunoscand ca colegul a fost ,,lemn" si ca a gresit....eram chiar acolo, cumparam bere(informasem arbitrul ca parasesc standul :lol: )...rog capitanul lor sa scrie aici pozitia lui sunt sigur ca este un tip corect.....ca omul a facut sau nu taraboi nu stiu pentru ca nu am fost acolo la momentul incidentului...
10. Treaba cu placutele este reala, a fost o bulibaseala totala la reperarea pegurilor 47-55.....nu am vazut pe nimeni cu placute prin mana dar confirm ca nici arbitrii nu au stiut exact pe unde se afla standurile cu exactitate...am inteles ca sunt alte echipe care au vazut mai multe...sa scrie dar sa-si asum ce spun cu numle si standul pe care au participat pentru ca ceea ce spunem sa aiba credibilitate.
11. cantarirea nu a fost facuta in prezenta nici unui martor ...cel putin in cazul nostru...o tampenie , pentru ca asa exista prezumtia de frauda. Greseala mare de organizare !!!
12. In pegul nostru arbitrul a trecut in fiecare dimineata si a lasat o foaie cu clasamentul sectorului si la general, in 2 seri a trecut de asemenea sa lase hartiile...nu stiu in celelalte seri pentru ca fiind de noapte sera eram in cort la somn.
13. Domnule Dan Dragan apelativul ,,bai Peter Lero, cine ii mai fi si tu" , nu va face cinste mai ales ca nu cunoasteti persoana....cei din Bucuresti , pescarii de C&R cunosc ,,omul'' si daca au ceva de spus despre credibilitatea lui ii rog sa posteze (cu nume reale bineanteles :D )
CONCLUZIE
organizare cu multe lacune, balta frumoasa peste putin , unele standuri paradis altele iad ,
Ps.
va rog inca o data sa ne respectam unii pe altii altfel multi din cei care nu sunt inca implicati in fenomen or sa traga concluzii gresite si nu vreau sa traiesc ziua in care sa-mi fie rusine sa spun ca sunt pescar !
Brad Radulescu

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Serbian carp classic

Mesaj de Lucian SV »

bine şi cum ajuns celebrul Peter L. la concluzia că pescarii din RO sunt hoţi?
din ceea ce scrii rezultă că tocmai organizatorii n-au respectat regulamentul, plus celelalte neajunsuri.

dand89
Mesaje: 63
Membru din: Dum Dec 18, 2011 1:06

Re: Serbian carp classic

Mesaj de dand89 »

Domnu Brad. nu accept sa imi zica cineva cum s-a desfarsurat concursul mai ales ca am fost acolo(dudi bait aricii stand 52). in a 2 zi cand inca era si arbitru roman am cerut sa parasim standul pentru a discuta anumite probleme cu echipa Dudi Bait. Raspunsul sarbului(ala slabut si chelios) a fost : niet..... Red card.... Bye bye...... asa s-a ajuns la problema cu statiile walky talky. in rest imi cer scuze ptr exprimarea la adresa lui Peter Lero dar prea le stie el pe toate si ne-a facut un neam de pescari hoti. interesant ca la toate echipele de romani li s-a zis ca nu au voie sa paraseasca standul numai sarbii avandd voie sa iasa din stand. eram de fata cand sarbul ce era arbitru le-a zis celor de la fox ca ii elimina din concurs(ei erau invitati) daca mai parasesc standul in timpul zilei

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: Serbian carp classic

Mesaj de tonny »

Sa ajunga un pacalici de arbitru sarb sa se ia de Tata Nitu care este o legenda vie si omu ala nu ar deranja niciodata cu vreun cuvant urat sau altceva,e ceva de speriat.
Or ajuns toti mamelucii sa organizeze concursuri de renume mondial ca apoi sa taie si sa spanzure dupa bunul plac :oops: :oops: :oops:

PS: Il rog respectuos pe dl Brad sa puna o poza cu crapu ala comun de 9,44 kg ca sa inlature orice dubiu in privinta asta.Multumesc
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

MihneaBV
Mesaje: 141
Membru din: Joi Mai 03, 2012 17:21
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Serbian carp classic

Mesaj de MihneaBV »

am cautat acum de am capiat poza, ca despre o poza este vorba nu de auzite , cu clasamentul intermediar oficial in care apare greutatea de 9,50 in dreptul echipei real team. acum nu mai exista acele poze deoarece pagina unde erau postate nu mai exista(posesorul avand grija sa stearga orice urme). ideea este ca in clasamentele intermediare era trecut 9,50 iar in cel final 9,44. cam pute...
Buia Mihnea

brad
Mesaje: 39
Membru din: Mie Iun 19, 2013 17:13
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Serbian carp classic

Mesaj de brad »

,,Domnu Brad. nu accept sa imi zica cineva cum s-a desfarsurat concursul mai ales ca am fost acolo(dudi bait aricii stand 52). in a 2 zi cand inca era si arbitru roman am cerut sa parasim standul pentru a discuta anumite probleme cu echipa Dudi Bait. Raspunsul sarbului(ala slabut si chelios) a fost : niet..... Red card.... Bye bye...... asa s-a ajuns la problema cu statiile walky talky. in rest imi cer scuze ptr exprimarea la adresa lui Peter Lero dar prea le stie el pe toate si ne-a facut un neam de pescari hoti. interesant ca la toate echipele de romani li s-a zis ca nu au voie sa paraseasca standul numai sarbii avandd voie sa iasa din stand. eram de fata cand sarbul ce era arbitru le-a zis celor de la fox ca ii elimina din concurs(ei erau invitati) daca mai parasesc standul in timpul zilei''
Stimate domn, eu nu spun ca ce scrieti dvs nu e adevarat , eu va spun ce aveam voie si ce era specificat clar in regulamentul primit inainte de incepere....parasirea standului pe timp de zi ,,fara a anunta arbitrul"se penalizeaza cu gartonas galben (10% penalizare din cantitatea de peste prinsa)...era scris clar si toti am primit regulamentul, rog inca o data pe cineva care-l mai are sa-l scaneze si sa-l posteze pentru a putea discuta pe concret....
incerc sa atasez poza cu crapul dar imi apare scris fisierul pe care incercati sa-l atasati este invalid....nu stiu motivul,probabil poza fiind facuta cu rezolutie mare nu intra...daca are cineva un mail le pot trimite si sa le posteze daca are cunostinte mai avansate decat mine in domeniu.
Repet, am scris doar ce stiu, nu contest ce s-a intamplat in celelalte standuri, daca Tata Nitu a fost tratat cum se spune, rusine celor care au facut-o...
Brad Radulescu

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Serbian carp classic

Mesaj de dani dan »

zvonko s-a legat de tata nitu.rusine zvonko.
anul trecut, zvonko era sa ia bataie de la radu badica la senior trophi.
anul asta s-ar putea sa ia bataie la best five(daca are curaj sa vina)
PS ce spunea brad e ok.peter vorbeste sarba.e mult mai usor sa te intelegi cu arbitrii.dupa ce am aflat de pestele de 9,44 sau 9,50,pt noi nu mai conta.am parasit standul(NUMAI NOI STIM CUM.....).in acel moment eram locul 2 pe sector.
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: Serbian carp classic

Mesaj de tonny »

dani dan scrie:zvonko s-a legat de tata nitu.rusine zvonko.
anul trecut, zvonko era sa ia bataie de la radu badica la senior trophi.
anul asta s-ar putea sa ia bataie la best five(daca are curaj sa vina)
PS ce spunea brad e ok.peter vorbeste sarba.e mult mai usor sa te intelegi cu arbitrii.dupa ce am aflat de pestele de 9,44 sau 9,50,pt noi nu mai conta.am parasit standul(NUMAI NOI STIM CUM.....).in acel moment eram locul 2 pe sector.
Stiam ca un sarb s-a legat de Tata Nitu si am presupus ca era arbitru.Sa ii fie rusine si din cate cred eu n-o sa mai puna el picioru curand pe la concursuri din Romania :lol:

PS: Pacat ca nu i-a aplicat Radu Badica o corectie anu trecut,poate anu asta nu era asa tare in papagal :roll:
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Serbian carp classic

Mesaj de dani dan »

stai linistit ca la ce am in mine il fac de vara :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
este o umbra a lui boban,tot incearca sa-i fure agenda cu retete :lol: :lol: :lol:
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”