Shacalu si Cupa Natiunilor Sarulesti

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

sacalu scrie:@Mateianu

Cumva Marian de la Pish Fis? Eu l-am sunat sa il anunt ca Tomi a fugit!
Sau Piticu din Germania(Prologic) si cu el am vb in Austria!

Chiar te rog sa le dai nr meu!daca nu il ai ia-l de la Dorinel.

Cat despre Nae, sa ma caute linistit!Crezi ca o sa fug?Sa nu uitam ca nu de fraier am ce am!La intrare in Arad cum vii de la Deva este o Firma mare pe dreapta Las Vegas, aia de acolo stiu unde ma gasiti!
Daca vine Nae poate facem regulamentul pt calificari impreuna :wink:



pe cine putem intreba de tine la Las Vegas ?? pe Cristi Muresan sau pe Andrei?

apropos de concursul de la Sarulesti , daca zici ca te-ai intalnit cu dl. Raduta in Austria mai mult ca sigur ca ti-a spus cine organizeaza de fapt aceasta competitie...
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

p.s. porecla mea este YAMAHA...o avea vreo legatura cu Las Vegas? :roll:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

Referitor la faptul ca I_AI DAT LECTII lui Vladut la Sarulesti consider ca o fortezi un pic. nu se face primavara cu o floare...pur si simplu ai avut un loc un pic mai productiv ,atata tot.
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Y

1.Nu avem nici un Andrei Muresan !

2.ICFA (organizator)

3.Cu Las Vegas Reacing Club nu are legatura,poate cu motociclismul si alt Club din tara, da!

4.Standul 42 a fost facut cu doua zile inaintea concursului(Pacu a taiat pomii ca sa mai faca un loc,iti dai seama ce loc bun am avut!)am tras biletul 39 si am ales ce a mai ramas din Vilma.Am stiut ca pe locul ala nu avem nici o sansa sa iesim in fata si am mers la captura(am fost aproape,am avut unul de 20 kg) Noi nu am prins nici 20 de ciortani,am stiut sa selectam pesti mai mari!Asta e diferenta intre un pescar "de plantat" si unul "de mal"!Toti care au dat cu solubile s-au umplut de ciortani si nu le mai intra peste mare.
Locul lui Mateianu a fost de 10 ori mai bun ca al meu!A avut si vant din fata ultimele zile!Am auzit ca au prins ciortani la greu!Ce sa faci daca sa cantarit de la 5 kg?! Asta e ! Poate data viitoare!

@Vladut draga

1.Tonul meu nu are nimica!!

2.Nu acuz pe nimeni personal!Acuz sistemul!

3.Ai dreptate!!!! Daca ai bani nu ai prioritate(nici eu nici altii) in primul rand dovedeste ca esti bun,dupa aia poti sa ai prioritate!

4.Am sa scriu pe forumul asta pana vad ca cei de la Bucuresti sunt CORECTI
fata de pescarii din tara!!!!!!Sau pana o sa ma scoate-ti de pe forum!
SI VOI STITI(in sufletelul vostru) CA AM DREPTATE MAXIMA!!!!

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Y

PS Nici Andrei Muresan si nici un alt Andrei nu avem pe la Las Vegas.

@Vladut draga

Am vrut sa il sun pe Steve Briggs asta seara, dar mi-am adus aminte ca
a fost operat si nu l-am mai deranjat(ne-am intersectat in 2003 pe Chilia) Dar o sa il sun maine la prima ora pe Rob Hughes pe nr asta 00447939277....(e bun nr asta?) si o sa il intreb daca la ei se fac calificari ptr cei care vor reprezenta Anglia la Cupa Natiunilor?
Il sun si pe Schlotti sa vad daca la ei se fac calificari pt cei care vor reprezenta Ungaria la Cupa Natiunilor?O sa il rog pe Schlotti sa il sune si pe Grabmayer sa vada daca Austria face califcari?

Daca si la ei e cu invitatie speciala cum ati zis voi ca e in Romania!(sanse 5 %) EU NU O SA MAI SCRIU IN VIATA MEA PE FORUM! :cry:
Daca nu !O scriu pana mi se termina cerneala! :lol:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

@ sacalu

Chiar daca am avut cateva discutii in contradictoriu sa stii ca nu am nimic personal cu tine.Cred ca nu faceai atata valva daca nu aveai ceva pe suflet.

Sincer nu prea inteleg ce vrei defapt , poti sa concluzionezi putin ?

Merit si eu un raspuns ,doar am fost mai bun ca tine la Sarulesti ! :D

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Shaka,
referitor la Sarulesti, vad ca nu te astamperi, ce mai vrei ? De unde pana unde esti tu in masura sa judeci toate locurile de pe balta ? Nu uita ca noi am avut biletul de extragere 52 (din 53 posibile), deci tu cand ti-ai ales locul, al meu era liber ! daca era de 10 ori mai bun, de ce nu l-ai luat tu mai "plantatorule" ?
Si inca 2 informatii confidentiale, ca sa nu mai vorbessti din auzite :

1. "ciortani" sub 5 kg, am prins mai putin de 20 !!!!!!!
2.am pescuit cu minim o bila de 30 mm, in marea majoritate a "plantarilor" folosind cate 2 de 30 mm !!!!!
3. daca tu crezi ca am stat atatia ani pe balti ca sa vin la Sarulesti cu solubile, este parerea ta...
4.pana sa ma apuc de competitii (in 2002), am prins tone de crap prin metoda plantat si nu numai. Numai ca, mi-am dat seama ca nu asta era ce caut. Si mi-am dat seama ca "plantatul" poate sa-l faca oricine are barca, maini si scule de pescuit....
Candva o sa intelegi si tu asta. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

@sacalu

rectific..nu este Andrei ci Calin , ma gandeam aiurea

daca-ti place plantatul si esti bun de ce nu vii in primavara la Haromfa unde este (consider eu) cel mai mare recital de pescuit plantat la crap


eu cred ca ar fi mult mai constructiv sa tratam competitia ca pe o confruntare sportiva nu sa creem motiv de a recurge la jigniri si concluzii de genul" ti-am dat lectii" , ce prost esti tu si ce bun sunt eu, etc
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Sacalu, intelege ca pe SARULESTI dicteaza dacat RADUTA SI NIMENI ALTUL. ICFA pt.RADUTA nu reprezinta nimic,tu stii asta bine, nu trebuie sa mai vorbiti tot felul de bazaconii.Nu uita ca eu il cunosc f.bine pe Robert si stiu ce zic.Asta ca un raspuns la pct.2

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

sacalu scrie:@Y

PS Nici Andrei Muresan si nici un alt Andrei nu avem pe la Las Vegas.

@Vladut draga

Am vrut sa il sun pe Steve Briggs asta seara, dar mi-am adus aminte ca
a fost operat si nu l-am mai deranjat(ne-am intersectat in 2003 pe Chilia) Dar o sa il sun maine la prima ora pe Rob Hughes pe nr asta 00447939277....(e bun nr asta?) si o sa il intreb daca la ei se fac calificari ptr cei care vor reprezenta Anglia la Cupa Natiunilor?
Il sun si pe Schlotti sa vad daca la ei se fac calificari pt cei care vor reprezenta Ungaria la Cupa Natiunilor?O sa il rog pe Schlotti sa il sune si pe Grabmayer sa vada daca Austria face califcari?

Daca si la ei e cu invitatie speciala cum ati zis voi ca e in Romania!(sanse 5 %) EU NU O SA MAI SCRIU IN VIATA MEA PE FORUM! :cry:
Daca nu !O scriu pana mi se termina cerneala! :lol:
ECHIPA GERMANIEI A FOST DEJA STABILITA DE CATRE BECKER SI S-A FACUT PE BAZA DE INVITATII...CATIVA DINTRE COMPONENTII ECHIPEI : MARKUS PELZER,ROBERT CEAUS,THOMAS KLAUS,JURGEN BECKER, ETC....FARA NICI UN CONCURS CALIFICARE.
INFORMATIE VERIFICATA 100% !!!
CORNEL ''ACQUA'' IACOB
SENZOR CARP TEAM
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”