Shacalu si Cupa Natiunilor Sarulesti

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Cornel I

1.Maine o sa aflu si eu daca nemtii strang deja banii pentru Cupa!!

2.Nu uita ca Becker PLANTEAZA de 15 ani pe Sarulesti, a castigat si o Cupa Mondiala!!!!Cunoaste Sarulestiul mai bine ca oricare dintre romani!

3.Cu ce ne incanta pe noi ca nemtii nu mai fac calificari?

4.Daca am avea si noi un Becker Roman(sa aiba 15 ani vechime pe Sarulesti,sa castige o Cupa mondiala pe Sarulesti) fi sigur ca nici nu imi permiteam sa ma iau de el daca aflam ca face echipa pentru Romania!!

5.Daca imi spui care roman a pescuit pe Sarulesti cat a pescuit Becker si cunoaste Sarulestiul cum il cunoaste Becker, atunci ala are dreptul sa faca echipa Romaniei!!!!!!


Eu am observat de la inceput ca numai voi asteia de la Senzor tot o tineti in contre cu mine!
Daca nu aveam dreptate,fi sigur ca sareau deja o suta cu gura pe mine!!!!

Asa ca fata de totii Beckerii nostri cel mai corect ar fi! CALIFICARI FRATILOR!!!
SA INVINGA DREPTATEA SI ADEVARUL!!! HEHEHEHEHEHEHEH

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Shaka, tu nu ai inteles un aspect: este un concurs privat, facut de o asociatie ! Daca vrei, poti sa iti faci o asociatie, sa inchiriezi Sarulestiul si sa faci "CUPA SACALU INTRE TARI". Crezi ca te va obliga cineva sa faci calificari ?
Gandeste-te mai bine, ca ai inceput sa devi penibil cu insistentele tale....


PS Vezi ca in vara va fi concurs Romania-Anglia la Tancabesti..iar la englezi vor pescui Rob Hughes, Simon Crow, Steve Briggs si alte celebritati.
Nu vrei cumva sa participi si acolo si sa se faca calificari ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Sacalu
anul 2007 Andrei Vladeanu avea aceeasi parere cu tine :
Trimis: Mar 12 05, 2006 2:31 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

nu va mai agitati. daca aceasta competitie intitulata "cupa natiunilor" va avea loc, echipa Romaniei se va alcatui in urma unor selectii.
_________________
Andrei Vladeanu
SENZOR CARP TEAM -ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA
intre timp lucrurile s-au schimbat si a inceput sa faca afaceri cu conducerea ICFA si care la randul lor fac afaceri cu Raduta, membru fondator al ICFA.
de aici poti deduce singur cand se vor face calificari?!

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

CORNEL IACOB scrie:@ sacalu

Vezi ca nemtii deja au inceput sa stranga taxa de participare de la membrii echipei.Daca ai vre-o cunostiinta prin lumea buna a pescuitul din Germania(ceea ce ma indoiesc), suna si o sa-ti confirme.Dupa care las-o mai subtire cu postarile asa cum ai promis...
@Cornel Iacob , unul din cei mai titrati pescari din Romania
priveste cum a facut Becker selectia pt lotul Germaniei
http://becker-fishing-tackle.de/portal/ ... le&sid=151
asa se explica cum a ajuns si prietenul tau in lot care si-a incercat norocul si in Romania cu rezultate dezastruoase

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

@piciul

Becker a sunat initial pe toti cunoscutii lui ca sa vada cine e interesat sa participe pentru Germania la concursul de la Sarulesti...numai ca nu prea s-au inghesuit multi sa formeze cele 4 echipe...asa ca a postat anuntul ca sa completeze lotul...
Cat despre prietenul meu ,nici echipa lui nu este inca completa(3 pescari) si mai cauta un partener,cetatean german...au vrut initial sa-l ia pe Eugen de la Prologic dar se pare ca nu are cetatenie.
Oricum nu vad unde ai vrut sa bati cu rezultatele prietenului meu la pescuit in Romania?El vine o data pe an in tara ca sa pescuiasca de placere si s-a inscris si la vreo 2-3 concursuri la noi ca sa vada cum este.Deobicei el pescuieste in Germania numai plantat cu barca si sonar si are rezultate destul de bune.

@sacalu

Ti-am dat exemplul cu echipa Germaniei pentru ca spuneai ca toate tarile care vor veni la Cupa Natiunilor fac calificari pentru stabilirea loturilor.
Probabil ca la fel se vor face si echipele Angliei,Italiei,Austriei,Frantei,pe baza de invitatii,rezultate in pescuitul crapului de-a lungul timpului si, probabil, experienta in pescuitul plantat.

P.S.
Cel mai tare concurs de plantat se tine o data pe an, in luna martie in Ungaria la Haromfo.Daca prinzi podiumul acolo, dupa 5 zile de plantat intr-o "mlastina"plina de vegetatie,mutandu-te cu toata tabara in fiecare zi pe alt loc,facandu-ti zilnic alte boilesuri din niste mizerii de mix-uri date de organizatori(in maxim 2 ore)si pescuind la minus 5 grade noaptea si 1-2 grade ziua,cred ca,cam stii cu ce se mananca pescuitul plantat din barca,la crap...Avem cativa in Romania care au fost deja de 2 ori la acest concurs si au urcat si pe podium...Cred ca ei ii vor face fata oricand lui Becker &Co pe Sarulesti...
CORNEL ''ACQUA'' IACOB
SENZOR CARP TEAM
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

@sacalu

Apropos,cam care ar fi ,dupa parerea ta,"Bekerii nostri" care ar trebui sa faca echipa nationala a Romaniei la Cupa Natiunilor si daca se poate sa ne spui si cum argumentezi aceasta alegere.
CORNEL ''ACQUA'' IACOB
SENZOR CARP TEAM
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Cornel

Asta e problema la noi ! Inca nu se stie care sunt cei care ar merita sa se bata cu cei mai buni plantangii din lume!



Stiti bine ca avem nevoie de calificari pentru a stbili echipa Romaniei!!!!!
Este vorba de CUPA NATIUNILOR si este la fel de inportanta ca si
CAMPIONATUL MONDIAL !!!!!!
Sunt multi plantangii in Romania care vor sa isi incerce valoarea !!!!
Avem nevoie de vreo 12 nu de 2-3 care sa-i faca fata lui:
BECKER@CO
SCHLOTTI@CO
PAISLEY@CO
MELEG@CO
GRABMAYER@CO
MANTOVANI@CO etc,etc :shock: :shock: :shock: :shock:
Aveti voi 12 dovediti care sa le FACA FATA ????????? :idea:
P S
Sti si tu ca la Haromfa toti isi duc boilesuri facute de ei!!Le ASCUND PRIN BUZUNARE SI PRIN MASINI!!!!! Nimeni nu pescuieste cu mizeriile date de sponsori.(ARBITRI FAC CONTROALE PRIN GENTI NU PE LA ROATA DE REZERVA)

@PICIUL

MERSI MULT CA M-AI ATENTIONAT DESPRE CE A SCRIS VLADEANU! :evil: :evil: :evil:
ACUMA CAUT SI SCOT PE IMPRIMANTA SA IL AM AMINTIRE!!!!!!!! :lol: :lol:

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Piciul

Salveaza tu te rog ce a scris Vladeanu ca eu nu gasesc,sau da-mi mai multe informatii sa stiu unde sa caut!!!

INCA ODATA MERSI MULT!!!!!!!

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

@Sacalu

Ce te doare asa tare, fratie, pana la urma?
C-ai intors-o de atatea ori de nici nu mai stii pana la urma unde bati.
Vrei sa demonstrezi ca ai lor sunt cu trei perechi , sau ca romanii sunt de cacat la pescuit si ca prind peste doar din bafta si furaciuni, sau ca ar trebui sa vina presedintele de CAP in mijlocul maidanului sa puna pescarii sa faca flotari ca mai apoi sa-i desemneze demni de a da piept cu "uraganu", vezi doamne sa nu ii prinda vreun carcel in barca si sa rateze plantarea.

AI ce ai cu Senzorii sa-nteleg... nu-ti convine ca pleaca pe la concursuri si ca aduc medalii sau trag in jos echipa nationala de la o medalie. De ce n-ai zis nimic atunci? Ti-a parut bine ,poate.... Asta ar fi o explicatie pt toata tevatura pe care o faci acum.
De ce nu te iei si de Guguianu si de Rudeanu? ca si ei prind radacini prin lotul national. Or fi asa priceputi la furtisaguri si ei? sau mai degraba stiu sa prinda peste si pe deasupra mai stiu sa amestece douaa fainuri de biscuiti cu oleaca de gris ca sa prinda ciortan... asa, cat sa puna umarul la o medalie amarata , acolo, care s-asa n-are valoare in ochii unora ca ar fi vrut ei sa fie altii in lotul national.

Mai ramane sa ai pretentii sa te consulte Briggs (daca el s-ar ocupa de treaba asta) pt alcatuirea lotului Angliei... Poate atunci vei fi multumit.

Inclin sa cred ca pe acest forum scriu persoane care in marea lor majoritate au capacitatea de a urmari un discurs coerent si concis. Te doare ceva, expune clar problema, adu argumente palpabile si atunci o sa vezi ca o sa se implice si altii. Poate, daca ai dreptate o sa ai si sustinatori. Pana una alta tot ce-ai facut pana acum nu e decat mult praf la coltul strazii, si de asta poate multi oameni care-si vadin continuare de lucruri serioase nici macar nu baga in seama tot discursul asta alambicat , termonologii folosite in unele cazuri, in necunostinta de cauza.

Asadar CE TE DOARE , pana la urma?
Legio - Patria Nostra !

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

am tot citit ce se vorbeste la acest topic si nu imi dau seama ce sa cred.
poate ca ar trebui sa se faca calificari ca sa fie toata lumea impacata, dar nu cred ca pescarul care pescuieste preponderent de pe mal este ma slab ca cel care pescuieste plantat.
din punctul meu de vedere cred ca este mai greu sa identifici o structura cu pluta de marcaj si cu plumbul decat cu un sonar.
nu cred ca un neamt, francez, englez sau un italian citeste pe un sonar mai bine ca un roman.
cred ca si la pescuitul plantat, diferenta o face locul, nada, si norocul, la fel ca la pescuitul de pe mal.
Fiecare pescar care pescuieste plantat sau de pe mal valorifica asa cum poate mai bine locul pe care trebuie sa pescuiasca
cand ai ajuns sa participi la tot felul de competitii si sa reusesti mai mereu sa ajungi pe podium inseamna ca nada ta, priceperea cu care identifici un prag, un platou, o structura sau un traseu de deplasare a pestilor, sunt tactici pe care ai ajuns sa le cunosti si sa le identifici mai bine ca altii.
chiar daca sunt deacord ca si pescuitul plantat este dificil, sincer nu mi se pare mai dificil ca cel de pe mal.
nu iau apararea la nimeni prin aceasta postare si nici nu imi dau seama unde va ajunge acest topic.
concluzionez
probabil ca ar fi normal sa se faca o selectie..de ce nu? dar imi este greu sa cred ca cei care participa la concursurile de pe mal nu vor face fata.


@ shacalul

ca sa ma intelegi de unde am aceasta parere

la surduc sunt nevoit sa pescuiesc la plantat pt ca numai asa pot sa prind peste, dar imi este mult mai comod sa fac asta si mult mai usor identific o strucura decat atunci cand pescuiesc de pe mal. nu pot sa spun ca rezultatele pe care le am ma face un pescar mai bun intr-o procedura sau alta.....e pur si simplu acelasi peste pe care il caut, cu o ustensila( sonar ) sau alta ( marker si plumb ).....atat, in rest , nadesc mai usor din barca decat sa dau cu bastonul, catapulta, si racheta

respecte

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”