tancabesti, boiliesmania 2005

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

M-am uitat pe internet si se pare ca pe joi incolo se mai indreapta vremea. Numai sa nu-i duca apa cu corturi cu tot in balta pana atunci. Ma intreb cum or fi ajuns unii dintre ei pe standuri, ca la unele cred ca nici cu tractorul nu ajung.

Daca stie cineva care cum au picat pe standuri sa ne spuna si noua.

Fir intins tuturor si, vorba lui Val, un sincer bravo celor care s-au incumetat sa infrunte vremea!!!
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

Asa e Val ....
La trei ore de la inceperea concursului, desi bun ,- se pare 2 capturi deja, nimic oficial insa, ca io nu am avut curajul sa ies afara :oops: , unele echipe au venit in restaurant abia terminind de instalat cortul si sculele....
Sunt prezente in concurs oficial 18 echipe, 2 sau 3 dupa extragere au preferat sa vina mai pe seara , iar alte echipe desi au achitat taxa de participare , - in afara de cele 18- nu au mai putut face deplasarea
Noi cei puturosi de la ~caldurica~ urmarim la TV ce este in tara si ne minunam ca realitatea este aceeasi si la TV si afara la noi. Se pescuieste numai pe malul drept , ultimul post din concurs ocupat fiind cel imediat dupa pompe....
Echipele in ploaie pe standuri : STAND

GHITA COSTIN / TUDOR COSMIN 8

VESA VALENTIN / CALINA ALEXANDRU 10

NAE BADULESCU / MATEESCU CONSTANTIN 22

CATALIN BUCURA 21

SERBAN HANSA 6

MANAF FAKKAS / NIAZIH ABDO 18

TOMI DANIEL / DORIN ANTONESCU 5

MARINEL CARAMAN / MARKO SLADOEVIC / MARKO ZELJKO 15
EUGEN FIOREANU / TOFALVI ANDI / TOFALVI DANIELA 16
CIPRIAN ENE / ANDREI PARFENE 11

MIHAI MARIAN / DORIAN BOTOACA 9

GRAMA MUGUR / MARGINEAN ANDU / FLESERU MIHAI 17

VIRGIL MOCANU / DICULESCU ALEXANDRU 19

VIDA IOAN 14

ZVONKO MILOJKOVIC / FLORESCU SILVIU 13

BOGDAN DRAGAN SENZOR 7

COSER CRISTIAN / BIMBEA NICOLAE 12

TATA NITU / DAN SORIN 20

Ploua fara oprire lucru de baza in toata tara , si se pare 100/100 fericiti cei ce au ramas acasa, si cu mult mai mult nu de laudat cat de martirizat hotararea echipelor de pe Tancabesti de a ramane in lupta .... In tara sute / mii de oameni isi plang necazul de a fi locuit in kalea urgiei apelor , iar acestea chiar in momentul in care scriu tocmai o trag cu viteza a 2-a, adica de la tare la torential ca pe loc s-au rupt parca baierile cerului si pogorara nesfarsit de panze de ape .

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

@mirceaef
Cu tractorul nu a fost cazul ca toate standurile sunt grupate pana in pompe , unul singur trecand de pompe, iar drumul desi este pieptanat de siroaiele venite de pe deal, baza se pare ca este buna iar masinile se descurca deocamdata bine ....
Corturile se pare ca nu vor avea probleme decat cu ce vine vertical ca niste sulite ca de vint nu mai este vorba, abia mai adie , luciul de apa este ca in cada linistit si cu stropitoarea din vazduh data la maxim in reprize fara pauza .... :wink:

@voronin
se pare ca nu ai ajuns la concurs deci esti din start un castigator... o sa ii transmit mesajul tau lui Vlad si cand se mai elibereaza sigur iti va raspunde.

Voi incerca sa adaug informatii proaspete ori de cate ori se va ivi ocazia.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Mi-a luat-o Lucian inainte cu postarea . Pentru cei care cunosc Tincabestiul sa facem citeva precizari :

1. Nae Badulescu & Maty - pontonul 2
2. Vladut & Maimutzoiul Mik - la pompe
3. Catalin Bucura - pontonul 4
4. Serban Hansa - inainte de pompe spre coada lacului
5. Cipica & Parfene Andrei - scaldatoare
6. Serbia - la salcie
7. Vida Ioan ( Arad ) - la corcodus
8. Tata Niztu & Dan Sorin - la cantar
9. Vali Vesa - intre pompe si scaldatoare

Pina acum s-au prins 5-6 crapi , cel mai mare 6.500 kg . Cantarirea era la jumatatea malului dinspre pompe spre restaurant .

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

E 18.30 si ploua a jale :

VIRGIL / DICULESCU 8.7 KG

MARIAN / DORIAN 5.7 KG

VESA / CALINA 5.6 KG

TOMI / DORIN 5.7 KG

.... si ploua belea..... apa creste alarmant ...

lazarini
Mesaje: 81
Membru din: Mie Iun 22, 2005 11:56
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de lazarini »

Noutati?

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

Se pare ca podul de pe varianta Bucuresti Ploiesti (trafic greu/Buftea) din Butimanu a fost executat de viitura , tot traficul fiind deviat pe Lucianca Tancabesti.... Apele au suit pana pe terasa si mesele cu umbrele de langa mal cam cu o palma zdravana ..... pontoanele sunt toate sub apa ( cele din fata restaurantului) ... marea majoritate se odihnesc dupa lupta cu tonele de picaturi chinezesti..... nu am nici o informatie legata de participanti, dar dupa ce ma mai incalzesc si schimb toalele , (am facut un tur la zonele fierbinti si am coafat imagini cu nemaintalnit de ravarsari de se minuneaza toti ai locului ca de zeci de ani nu mai vazura minunatie de atat amar de ape si apoi ca am tractat un mastodont din parcare cu bateria moarta si abea abea a luat'o) o sa dau o tura si pe la baieti , ca mai toata lumea de la organizatori, arbitrii, personal... au tras tare pe dreapta care pe unde au apucat.... Revin in noaptea asta cu alte titluri :arrow:

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Lukyan,

mai zi-ne ce s-a mai prins, am inteles ca Vali avea vreo trei bucati, Maty doua, Marian din Ploiesti doua si cei mai multi aveau macar cate unul. Cel mai mare prins ramane cel de 8,7 kg.

Hai ca s-a oprit ploaia .....
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Am vorbit cu Nae si ce stia el :

ora 16.00 - Vali Vesa - locul 1 - 17 kg
- Nea Nitzu - locul 2 - 15 kg
- Nae Badulescu & Maty - locul 3 - 14,4 kg si au mai luat acum unul din 2 cifre ( 12-14 kg )

Astept un telefon de la Vlad cu situatia dupa cantarirea de seara

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

21 09 2005 ora 20.00

LOC ECHIPA STAND KG

1 MARIAN / DORIAN 9 29.07

2 NAE / MATY 22 26.61

3 TATA NITU / DAN 20 21.35

CAPT. NAE / MATY 22 12.16

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”