LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Dan Mateianu »

speram in maxim 2-3 ore. acum se face transferul, insa baza de date este foarte mare.

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de carpone »

ok multumesc!!

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Dan Mateianu »

inca putin.. (au aparut cateva probleme la mutarea unor fotografii din versiunea curenta)..

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de carpone »

mai dureaza mult???

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de kelu84 »

astept lansarea mai ceva ca ziua de salariu

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Dan Mateianu »

din pacate avem probleme cu configurarea serverului.. primim o eroare, care cred ca apare la toata lumea cand incerce sa acceseze http://www.crapmania.ro

Speram sa rezolvam cat mai repede..

Ne cerem scuze...

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Dan Mateianu »

Carpbook este online -> detalii -> http://www.crapmania.ro/forum/announces ... 20642.html

Va multumim ptr asteptare.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Viorel M »

Ne cerem scuze pentru ora inaintata la care am pus site-ul online, au fost probleme neprevazute la configurarea serverului. Fiind duminica seara, nu am putut lua legatura cu cei de la firma de hosting asa ca a trebuit sa ne descurcam singuri.

Cat despre Carpbook, dupa cum probabil veti observa, aplicatia nu este inca stabila si veti intalni diverse erori in aceasta saptamana.
De asemenea, sunt sigur ca veti constata unele lipsuri, unele lucruri care s-ar fi putut face mai bine.

Dar cam atat cu vestile rele, vestile bune sunt ca aceasta versiune 1.0 a Carpbookului, chiar daca nu este perfecta, arata ca se poate, arata directia in care ne indreptam. In timp, problemele vor disparea iar aplicatia se va perfectiona. Are nevoie insa de putina rabdare si ingaduinta acum la inceput.

Ne ajuta f mult daca atunci cand intalniti o eroare, ne scrieti cateva cuvinte in casuta special rezervata despre cum ati ajuns la eroarea respectiva.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Viorel M »

Cateva cuvinte despre sectiunea Video, despre care nu prea s-a vorbit.

A fost gandita pentru a ne ajuta sa treaca iarna mai repede si va ofera libertatea sa adaugati ce filmulete conisderati de cuviinta.

De asemenea, utilizatorii au libertatea sa organizeze cum vor aceasta sectiune, putand adauga categorii dupa bunul plac.
Categoriile cu videoclipuri mai multe vor aparea mai sus. Sa vedem ce va iesi :)

Totusi, ce vreau sa va rog este ca atunci cand adaugati o categrie noua sa va asigurati ca nu exista deja vreuna asemanatoare si sa adaugati fiecare video in categoria cea mai apropiata de continutul sau. Daca categoria nu exista, o adaugati.

Alte precizari:

-se pot adauga doar filmulete de pe youtube. Adica intai puneti video ul pe youtube si apoi copiati linkul pe crapmania.
-momentan validatorul pentru url nu functioneaza, asa ca va rog asigurati-va ca linkul este corect. Daca dupa adaugare video-ul nu se vede inseamna ca linkul introdus nu este corect. Trebuie doar sa copiati url-ul de pe youtube. Ex: http://www.youtube.com/watch?v=taGJLPdukG8
-Sunt multe alte lucruri despre care nu s-a discutat, va raman dator cu o prezentare mai ampla a functionalitatii Carpbook in zilele urmatoare. Asta daca erorile pe care le trimiteti nu mi vor ocupa tot timpul :)
-Pana atunci sunt convins ca o mare parte din ce face Carpbook veti descoperi singuri, mai ales ca am pastrat o oarecare similitudine cu facebook-ul, tocmai pentru ca este stiut faptul ca o mare parte din utilizatorii Crapmania sunt deja foarte familiarizati cu fratele mai mare al Carpbookului. :P

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Viorel M »

Pentru ca l-am vazut pe dl Petcu Victor singurul user online la aceasta ora, mi-am adus aminte sa va spun si ca patronii de balti isi pot adauga lacul pe site si il pot administra cum vor.
Adica pot adauga albume foto pt lacul respectiv, pot introduce regulamentul si restul detaliilor. Pot pune periodic stiri despre balta, poulari etc.

Daca balta este deja adaugata pe site, cum este cazul Moara Vlasiei, ne pot contacta pentru a le oferi permisiuni asupra lacului respectiv.

Nu doar patronii de balti pot administra lacuri, ci orice user atata timp cat el este cel care adauga lacul pe site. Adica adaugi un lac, ai si dreptul sa-l administrezi. Cel putin pana vine patronul si cere sa fie el cel care il administreaza. Nu doar un user poate administra un lac, se poate oricati.

E tarziu, ma culc. Voi mai oferi informatii pe parcurs.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”