LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de arsinel »

Cum pun poza la profil ca ma chinui de 1 ora ? Ori sunt eu retard...... :lol:
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Ovidiu Oancea
Mesaje: 346
Membru din: Mar Mai 04, 2010 16:39

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Ovidiu Oancea »

Dan M scrie:inseamna ca v-ati mai inregistrat si inainte. incercati sa va logati cu numele care spune ca mai exista deja. sau aveti optiunea de "Am uitat parola".

daca tot nu merge, va rog sa-mi dati un mail la office@crapmania.ro cu problema exacta si rezolvam. noi.

Multumesc.
Deocamdata am dat un reset de parola, dar nu s-a intors nimic pe mail :D Era prima oara cand incercam inregistrarea...

Daca nu merge va dau mail... Merci

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de miyagi »

arsinel scrie:Cum pun poza la profil ca ma chinui de 1 ora ? Ori sunt eu retard...... :lol:
Schimba poza Breh ca poate acolo ie problema :D .
Urban culture.

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de arsinel »

Am reusit. :)
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Viorel M »

Bun, vestile proaste: la 20 de ore de la lansare, Carpbook arata mai multe probleme tehnice decat ne-am fi asteptat, unele dintre ele chiar critice. Este rezultatul unei sesiuni de testare facute pe graba (din dorinta de a lansa cat mai repede) si destul de slab organizate. Dar omul cat traieste invata si avem timp sa remediem problemele. Cea mai mare parte a lor si cele mai suparatatoare vor fi reparate in cursul acestei saptamani.

Acum, vestile bune: In ciuda dificultatilor intampinate, pescarii s-au "inghesuit" in numar foarte mare sa si faca cont, sa adauge albume, fotografii, videoclipuri, sa comenteze , sa se "imprieteneasca". Un lucru devine cert, ideea prinde si este clar acum ca pescarii aveau nevoie de un "facebook" doar al lor, fara pitzipoance, cocalari, farmville sau mai stiu eu ce.

In alta ordine de idei, am fost intrebat de mai multe persoane ce inseamna campul Popularitate din pagina de prezentare. Reprezinta numarul de vizitatori unici care au vizitat de-a lungull vremii pagina pescarului respectiv. Cu cat cineva este cunoscut de mai multe persoane distincte, cu atat el este mai popular :) Probabil ca in viitor ne vom gandi si la niste premii pt popularitate.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Viorel M »

Tocmai a fost publicata versiunea 3.1 a site-ului Crapmania. (sau 1.1 a Carpbook :))

Noutatea consta in pagina Activitate recenta Carpbook, in care se pot vedea toate activitatile tuturor membrilor.

http://www.crapmania.ro/carpbook/

Dar cel mai important nu este aceasta pagina, ci faptul ca majoritatea dintre bugurile cele mai suparatoare au fost fixate. Poate peste 80%.

Va rugam sa ne contactati in caz ca mai apar probleme majore.

Alte precizari:

Atunci cand incarcati poze, asigurati-va ca numele pozelor nu contin spatii sau diactritice (ș,ț,ă etc) sau caractere speciale (@,#, $, !, &, ', , , etc).
Vom rezolva si aceasta problema, dar pt moment puteti avea probleme in caz de asa ceva. Adica poza nu se va vedea. In special cea de profil.

Browserele pe care le recomandam sunt Firefox, Chrome sau Safari. (preferabil versiuni cat mai noi)
In Internet Explorer mai sunt unele probleme la albume, anumite poze nu se vad. Vom rezolva si aceasta problema.
De asemenea in Internet Explorer nu functioneaza modul full screen la albume. Versiunile mai jos de IE 10 nu folosesc noul HTML 5, pe care acest mod full screen se bazeaza.

PS. Vom reveni cu inca un upgrade si in weekend, nu lasam niciun bug sa scape :mrgreen:

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Claudiu Garlea »

Oricum meritati o bere, ati facut o treaba buna.

Bravo voua!

Avatar utilizator
neluoprea
Mesaje: 59
Membru din: Sâm Ian 21, 2012 18:42
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de neluoprea »

frumos cind am sa inbatrinesc am sa ma apuc si eu de pescuit ,pina atunci va urez...la pescuit nu se spune nimic.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Viorel M »

A fost publicata versiunea 1.1.4 a Carpbook.

Contine o serie de fix-uri, poate cel mai important fiind faptul ca am rezolvat problema de la incarcarea pozelor al caror nume contine spatii sau diactritice (ș,ț,ă etc) sau caractere speciale (@,#, $, !, &, ', , , etc). Cei carora nu li se vede poza de profil sau orice alta poza sunt rugati sa incarce din nou fotografia si n-ar trebui sa mai fie nicio problema.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LANSARE CARPBOOK CRAPMANIA

Mesaj de Viorel M »

Au fost publicate versiunile 1.1.5 si apoi 1.1.6.

Cea mai importanta modificare din 1.1.5 a fost imbunatatirea timpului de incarcare a pozelor din albume. Practic acum ar trebui sa se miste la fel de repede ca pe facebook, adica instant.

Vers 1.1.6 cuprinde:
-notificarea utilizatorului atunci cand primeste o cerere de prietenie.
-remedierea unei probleme la stergerea albumelor fara poze. ( Bug semnalat de Lucian Viscol din pagina de eroare. Multumim Lucian.)
-fixarea unui bug in pagina editare album.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”