Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

pycostef scrie:
Vin Feb 04, 2022 10:59
Buna ziua dl. Dan...am un set de avertizori hakuyo 2018 luați de la magazin la.inceputul lui 2019 parca...ideea că au devenit lipicioși pe anumite porțiuni și mă deranjează teribil...aveți idee cum se pot curata cel eficient fara sa se albeasca plasticul ?
Mulțumesc frumos!
Salut. Nu stiu exact. Subiectul era discutat pe undeva, dar nu mai stiu unde. Poate ne ajuta colegii de forum.

florianb
Mesaje: 63
Membru din: Mie Iul 09, 2014 19:07
Puncte: 0
Localitate: Targoviste
Contact:

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de florianb »

Sal Dan, ai in vedere anul acesta scoaterea vreunui nou model de lanseta de crap Tazura (ex: class ...k v2 sau 2022 :D )?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

florianb scrie:
Dum Feb 06, 2022 20:17
Sal Dan, ai in vedere anul acesta scoaterea vreunui nou model de lanseta de crap Tazura (ex: class ...k v2 sau 2022 :D )?
Salut. Singurul model nou ( care trebuie sa ajunga peste o luna) este ... vechi. :) : Tazura Class New Concept 9.
Este cea mai performanta lanseta pe care am construit-o vreodata, iar acum am reusit un pret cu aprox 200 lei mai mic. :wink:
https://danmitranescu.ro/lansete-crap/1 ... ncept.html

alecs
Mesaje: 607
Membru din: Mar Aug 19, 2014 9:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de alecs »

salutare,

vreo husa pentru rodpod buretata aveti in vedere? Cele de la hakuyo inox nu au avut o viata indelungata...

multumesc

adyprico
Mesaje: 68
Membru din: Vin Mai 02, 2014 11:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de adyprico »

Dan Mitranescu scrie:
Dum Feb 06, 2022 22:57
florianb scrie:
Dum Feb 06, 2022 20:17
Sal Dan, ai in vedere anul acesta scoaterea vreunui nou model de lanseta de crap Tazura (ex: class ...k v2 sau 2022 :D )?
Salut. Singurul model nou ( care trebuie sa ajunga peste o luna) este ... vechi. :) : Tazura Class New Concept 9.
Este cea mai performanta lanseta pe care am construit-o vreodata, iar acum am reusit un pret cu aprox 200 lei mai mic. :wink:
https://danmitranescu.ro/lansete-crap/1 ... ncept.html
Sa intelegem ca fosta lanseta Hakuyo Class new-concept vine acum cu aceleasi calitati , caracteristici materiale etc etc sub brand-ul Tazura ?

Avatar utilizator
esoxclub
Mesaje: 46
Membru din: Vin Dec 07, 2012 19:47

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de esoxclub »

Bună ziua domnule Dan. Am cumpărat o mulinetă spinning Tazura RS mărimea 2000 și mergea un pic mai greu față de ce eram eu obișnuit. Am desfăcut mulineta și am schimbat vaselina albă din interior cu una de la Okuma. După acesta operațiune mulineta merge impecabil. Vaselina originală era ca o pasta tare. Era bine dacă o păstram? Se schimbă proprietățile vaselinei originale în timp devenind una mai fluidă? Vă intreb aceste informații pentru că doresc să mai cumpăr o mulinetă Tazura Rs mărimea 4000.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

alecs scrie:
Lun Feb 07, 2022 11:05
salutare,

vreo husa pentru rodpod buretata aveti in vedere? Cele de la hakuyo inox nu au avut o viata indelungata...

multumesc
Salut!
Momentan nu am nicio solutie. Am dat o comanda pe huse, dar intarzie ceva mai mult..

Cu placere.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

adyprico scrie:
Lun Feb 07, 2022 16:33
Dan Mitranescu scrie:
Dum Feb 06, 2022 22:57
florianb scrie:
Dum Feb 06, 2022 20:17
Sal Dan, ai in vedere anul acesta scoaterea vreunui nou model de lanseta de crap Tazura (ex: class ...k v2 sau 2022 :D )?
Salut. Singurul model nou ( care trebuie sa ajunga peste o luna) este ... vechi. :) : Tazura Class New Concept 9.
Este cea mai performanta lanseta pe care am construit-o vreodata, iar acum am reusit un pret cu aprox 200 lei mai mic. :wink:
https://danmitranescu.ro/lansete-crap/1 ... ncept.html
Sa intelegem ca fosta lanseta Hakuyo Class new-concept vine acum cu aceleasi calitati , caracteristici materiale etc etc sub brand-ul Tazura ?
Da, am schimbat brand-ul.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

esoxclub scrie:
Lun Feb 07, 2022 18:37
Bună ziua domnule Dan. Am cumpărat o mulinetă spinning Tazura RS mărimea 2000 și mergea un pic mai greu față de ce eram eu obișnuit. Am desfăcut mulineta și am schimbat vaselina albă din interior cu una de la Okuma. După acesta operațiune mulineta merge impecabil. Vaselina originală era ca o pasta tare. Era bine dacă o păstram? Se schimbă proprietățile vaselinei originale în timp devenind una mai fluidă? Vă intreb aceste informații pentru că doresc să mai cumpăr o mulinetă Tazura Rs mărimea 4000.
Salut!
Nu exista "vaselina originala" sau "vaselina pentru mulinete".
In functie de densitatea vaselinei, de cantitatea de vaselina si de temperatura de lucru, mulineta ruleaza mai "strans" sau mai usor.

Avatar utilizator
Buricu
Mesaje: 143
Membru din: Mar Feb 04, 2014 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Buricu »

[/quote]
Da, am schimbat brand-ul.
[/quote]

Doar brand-ul sau si mandrina + inelul de 50?
Intreb pentru un prieten😇
Multumesc
Adrian Bunea
Peştele scapat este întotdeauna cel mai mare

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”