Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
MihaiNeb
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Ian 09, 2021 23:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de MihaiNeb »

Felicitări Dl Dan pt acești avertizorii, din punctul meu de vedere sunt foarte bine construiți si din materiale de buna calitate începând de la butonul on/off si pana la rotita, încă odată Felicitări!
G.Mihai

hulk
Mesaje: 28
Membru din: Mie Oct 10, 2018 18:36

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de hulk »

Salutare, lanseta mtx 14 black edition va mai reintra in stock sau ve ti merge doar pe new concept?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

MihaiNeb scrie:
Sâm Ian 09, 2021 23:45
Felicitări Dl Dan pt acești avertizorii, din punctul meu de vedere sunt foarte bine construiți si din materiale de buna calitate începând de la butonul on/off si pana la rotita, încă odată Felicitări!
Multumesc.
Astazi voi incepe prezentarile video, pentru o prezentare generala, cat si pentru a detalia principalele functii oferite de avertizori.
Am urcat deja un videoclip, dar voi deschide un topic separat dedicat avertizorilor, pentru a raspunde direct oricarei intrebari legate de acestia.
Multumesc inca o data.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

hulk scrie:
Dum Ian 10, 2021 13:37
Salutare, lanseta mtx 14 black edition va mai reintra in stock sau ve ti merge doar pe new concept?
Salut, ambele modele vor reintra in stoc, dar nu stiu exact cand. Intre timp vor veni si alte modele imbunatatie din punct de vedere al mandrinei si al inelelor. Seria de inele abordata pe noile modele o sa fie in varianta New Concept 7, cu sapte inele ce se inscriu in principiul expus la seriile New Concept.

MihaiNeb
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Ian 09, 2021 23:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de MihaiNeb »

Buna ziua Dl Dan, se va face ofertă de Buy-back la Senzorii Tazura 2021? Mulțumesc!
G.Mihai

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

MihaiNeb scrie:
Dum Ian 10, 2021 15:29
Buna ziua Dl Dan, se va face ofertă de Buy-back la Senzorii Tazura 2021? Mulțumesc!
Incerc. Inca nu am avut timpul necesar pentru a gandi o oferta in acest sens.
Oricand, cu placere.

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de danbd »

Salut Dan,

felicitari, am vazut primul filmulet cu avertizorii si imi place ceea ce vad.

Fac 2 precizari, ca si pareri personale:

- daca se poate construi un inel complet al ledurilor din jurul difuzorului, care sa transfere difuz lumina ar arata misto (vezi senzorii New Direction)
- In filmulet am vazut ca ledurile din jurul dif se sting imediat dupa trasatura. Poate nu ar strica posibilitatea sa ramana aprinse similar cu semnalul pt swingeri. (asa cum ai in descriere lumina continua :D)

Oricum, felicitari pentru ei, astept filmuletul cu functia "auto mute" ca sa ma apuc de strans bani

Merci,

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

danbd scrie:
Dum Ian 10, 2021 18:26
Salut Dan,

felicitari, am vazut primul filmulet cu avertizorii si imi place ceea ce vad.

Fac 2 precizari, ca si pareri personale:

- daca se poate construi un inel complet al ledurilor din jurul difuzorului, care sa transfere difuz lumina ar arata misto (vezi senzorii New Direction)
- In filmulet am vazut ca ledurile din jurul dif se sting imediat dupa trasatura. Poate nu ar strica posibilitatea sa ramana aprinse similar cu semnalul pt swingeri. (asa cum ai in descriere lumina continua :D)

Oricum, felicitari pentru ei, astept filmuletul cu functia "auto mute" ca sa ma apuc de strans bani

Merci,
Salut. Multumesc pentru apreciere.
Legat de cercul de led-uri, acesta este strict pentru reglarea potentiometrelor si pentru a diferentia inclusiv vizual ran-ul de drop. Pentru treptele potentiometrului era nevoie de puncte fixe.
Legat de ramasul aprins al led-urilor , dupa experienta 2017, am decis ca nu mai vreau asa ceva. :D

Si functiile Auto Mute, Conect, Recall sunt interesante, dar imi doresc un prim video cu sensibilitatea rolei si felul in care lucreaza. Asta m-a impresionat cel mai mult. Lucreaza perfect si cu doua grame greutate pe fir .

Multumesc inca o data.

MihaiNeb
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Ian 09, 2021 23:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de MihaiNeb »

Mulțumesc Dl Dan, rezerv inca de pe acum 5 senzorii plus Stația.
G.Mihai

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

MihaiNeb scrie:
Dum Ian 10, 2021 18:42
Mulțumesc Dl Dan, rezerv inca de pe acum 5 senzorii plus Stația.
Multumesc si eu.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”