Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alex_S scrie:
Lun Iun 14, 2021 21:32
Buna seara,

Recomandati-mi va rog o plasa de schimb pentru minciogul de mai jos:

https://danmitranescu.ro/mincioguri-cra ... m1seg.html

Multumesc.
Buna seara,
Acesta este modelul de plasa compatibil cu toate minciogurile mari de crap:
https://danmitranescu.ro/mincioguri-cra ... 5x105.html

Oricand, cu placere.

cbogdan
Mesaje: 37
Membru din: Mar Mar 05, 2019 21:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de cbogdan »

Buna seara!
Domnule Mitranescu, ce lanseta din 3 bucati imi recomandati? As dori din 3 bucati pentru ca voi planta cu navomodelul si sunt mai usor de transportat. As dori sa nu fie nici foarte rigida, dar sa faca fata si unui peste mai imbracat, daca se poate.
Va multumesc.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

cbogdan scrie:
Mar Iun 15, 2021 22:56
Buna seara!
Domnule Mitranescu, ce lanseta din 3 bucati imi recomandati? As dori din 3 bucati pentru ca voi planta cu navomodelul si sunt mai usor de transportat. As dori sa nu fie nici foarte rigida, dar sa faca fata si unui peste mai imbracat, daca se poate.
Va multumesc.
Buna ziua,
In general lansetele sunt facute sa reziste la aruncare, aici fiind solicitate cel mai mult. Cu scosul pestilor nu sunt probleme de rezistenta in conditii normale de utilizare.
O lanseta care se regaseste in cerintele expuse este aceasta:
https://danmitranescu.ro/lansete-crap/6 ... 75lbs.html
Este o lanseta bine lucrata, rezistenta si usoara.

Oricand, cu placere.

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Cucu Ionel »

Salut Dane. Pe cand este preconizat a fi in stoc avertizor individual 2018, culoare galben, si swinger MKM3 culoare alb? Multam!
Fir intins

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cucu Ionel scrie:
Joi Iun 17, 2021 11:42
Salut Dane. Pe cand este preconizat a fi in stoc avertizor individual 2018, culoare galben, si swinger MKM3 culoare alb? Multam!
Salut,
Pentru avertizor te rog sa suni la magazin.
Legat de swingerul alb, nu stiu nimic concret. Comanda a fost data, dar nu ajunge in viitorul apropiat.

cbogdan
Mesaje: 37
Membru din: Mar Mar 05, 2019 21:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de cbogdan »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Iun 16, 2021 9:59
cbogdan scrie:
Mar Iun 15, 2021 22:56
Buna seara!
Domnule Mitranescu, ce lanseta din 3 bucati imi recomandati? As dori din 3 bucati pentru ca voi planta cu navomodelul si sunt mai usor de transportat. As dori sa nu fie nici foarte rigida, dar sa faca fata si unui peste mai imbracat, daca se poate.
Va multumesc.
Buna ziua,
In general lansetele sunt facute sa reziste la aruncare, aici fiind solicitate cel mai mult. Cu scosul pestilor nu sunt probleme de rezistenta in conditii normale de utilizare.
O lanseta care se regaseste in cerintele expuse este aceasta:
https://danmitranescu.ro/lansete-crap/6 ... 75lbs.html
Este o lanseta bine lucrata, rezistenta si usoara.

Oricand, cu placere.
Va multumesc mult de tot pentru amabilitate. Pana la urma m-am gandit si as vrea ceva de 3.6 cu 3.5 livre putere, din 2 bucati. Mtx 14 se incadra. Mai aduceti anul asta? Sau macar ceva similar. Multumesc mult inca o data.

dpd0374
Mesaje: 6
Membru din: Dum Apr 03, 2016 9:36

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de dpd0374 »

Bună ziua, am un set de senzori hakuyo 2017 de care am fost foarte mulțumit până acum dar din păcate unul dintre senzori nu mai comunica cu stația și nu mai am manualul cu instrucțiuni

Inviato dal mio YAL-L21 utilizzando Tapatalk


Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

cbogdan scrie:
Sâm Iun 19, 2021 10:10
Va multumesc mult de tot pentru amabilitate. Pana la urma m-am gandit si as vrea ceva de 3.6 cu 3.5 livre putere, din 2 bucati. Mtx 14 se incadra. Mai aduceti anul asta? Sau macar ceva similar. Multumesc mult inca o data.
Lansetele MTX vin in luna septembrie.
Este o alegere buna sa mergeti pe varianta lansetelor din doua bucati. Lansetele din 3 bucati sunt putin mai "grosolane" si nu cred ca se incadrau la cerinta dumneavoastra de a fi placuta in utilizare, adica mai usoara si nu atat de rigida.
Daca tot mergeti pe lansete din doua bucati, diferenta la transport intre 3,60 si 3,90 este foarte mica.
In schimb, 3,90-ul este mult mai apreciat in utilizare.
Din experienta pe care o am consider ca Tazura Sublim este o lanseta ce se potriveste cerintelor dumneavoastra. Subtire, usoara, aspect de ansamblu "slim", componente de ultima generatie. Va rog sa luati in calcul si aceasta optiune.
Oricand, cu placere.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

dpd0374 scrie:
Sâm Iun 19, 2021 11:33
Bună ziua, am un set de senzori hakuyo 2017 de care am fost foarte mulțumit până acum dar din păcate unul dintre senzori nu mai comunica cu stația și nu mai am manualul cu instrucțiuni

Inviato dal mio YAL-L21 utilizzando Tapatalk
Buna ziua,
Va rog sa sunati la magazin pentru a stabili ezact de ce avertizorul nu mai comunica cu statia ( in ordinea posibilitatilor) si totodata veti fi indrumat cum sa faceti setarea avertizorului pe statie, in cazul in care nu este alta problema.

cbogdan
Mesaje: 37
Membru din: Mar Mar 05, 2019 21:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de cbogdan »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Iun 19, 2021 12:56
cbogdan scrie:
Sâm Iun 19, 2021 10:10
Va multumesc mult de tot pentru amabilitate. Pana la urma m-am gandit si as vrea ceva de 3.6 cu 3.5 livre putere, din 2 bucati. Mtx 14 se incadra. Mai aduceti anul asta? Sau macar ceva similar. Multumesc mult inca o data.
Lansetele MTX vin in luna septembrie.
Este o alegere buna sa mergeti pe varianta lansetelor din doua bucati. Lansetele din 3 bucati sunt putin mai "grosolane" si nu cred ca se incadrau la cerinta dumneavoastra de a fi placuta in utilizare, adica mai usoara si nu atat de rigida.
Daca tot mergeti pe lansete din doua bucati, diferenta la transport intre 3,60 si 3,90 este foarte mica.
In schimb, 3,90-ul este mult mai apreciat in utilizare.
Din experienta pe care o am consider ca Tazura Sublim este o lanseta ce se potriveste cerintelor dumneavoastra. Subtire, usoara, aspect de ansamblu "slim", componente de ultima generatie. Va rog sa luati in calcul si aceasta optiune.
Oricand, cu placere.
Acum am realizat ca nu v-am spus un lucru(important): eu am deja un set de MTX 14 si mulinete MT, de care sunt multumit, de aceea m-am indreptat tot catre dumneavoastra. Dar ma gandeam ca daca tot am trecut la navomodel, sa schimb lansetele cu unele mai scurte putin si mai usoare. Cele de 3.6 mi se par mai potrivite pentru gustul si fizicul meu.
Va multumesc mult inca o data pentru amabilitate si sfaturi.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”