SECRETELE FIRELOR

Moderator: Dan Mitranescu

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SECRETELE FIRELOR

Mesaj de Dan Mitranescu »

cristialex scrie:
Lun Ian 02, 2023 6:10
.............................. Daca ai ceva sa mi spui, ăsta e numele meu real, și îți las și Nr meu de telefon daca ai ceva de comentat.
Cum ramane domnule cu comunicarea noastra?
Care este numele real si care este telefonul?

Nu de alta, dar dai semne de o anumita instabilitate,:
- te legi de o postare de acum 3 ani, desi eram in relatii bune acum un an, .....
- te iei de mine desi nu am avut niciodata divergente, ba mai mult, chiar te-am ajutat sa inapoiezi setul de avertizori 2018 pe care l-ai primit cadou
- ma pui sa "ma opresc" din activitatea mea pe criterii nemotivate, pentru ca asa consideri tu.
- ma acuzi inclusiv de faptul ca "spulber iluzile pescarilor", desi orice om sanatos la cap nu vrea sa traiasca in iluzii.
- chiar si faptul ca trec pe la tine prin cartier te deranjeaza ....
- vorbesti mizerabil, si ma jignesti grav, lucru care nu o sa ramana in viata vietilor tale asa.

Una peste alta, cum spuneam, dai semne ciudate in acea postare si imi fac datoria sa te intreb omeneste daca a fost doar rezultatul unor halucinatii din viata ta, sau, din contra, iti sustii iesirea ca un barbat adevarat, in deplinatatea facultatilor mintale.
Eu consider ca faptele tale se incadreaza la calomnie si defaimare, iar daca le sustii, sunt nevoit sa intreb onorata instanta de partea cui sta dreptate, mai ales ca ma simt prejudiciat in acest sens, atat eu, aici, in locul in care imi desfasor activitatea si interactionez cu zeci de mii de oameni, cat si cei care au in administrare magazinul fizic, multi dintre cei care acceseaza forumul fiind clientii lor.

Daca ti-ai revenit si spui ca ai fost o greseala, o lasam asa, dar daca iti sustii faptele si dupa aceasta perioada in care consider ca aveai timp sa iti revii, atunci sunt nevoit sa cer dreptatea acolo unde legea ne ofera singura posibilitate.

cristialex
Mesaje: 221
Membru din: Mar Iul 23, 2013 16:58
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SECRETELE FIRELOR

Mesaj de cristialex »

Dan Mitranescu scrie:
Lun Ian 09, 2023 16:41
cristialex scrie:
Lun Ian 02, 2023 6:10
.............................. Daca ai ceva sa mi spui, ăsta e numele meu real, și îți las și Nr meu de telefon daca ai ceva de comentat.
Cum ramane domnule cu comunicarea noastra?
Care este numele real si care este telefonul?

Nu de alta, dar dai semne de o anumita instabilitate,:
- te legi de o postare de acum 3 ani, desi eram in relatii bune acum un an, .....
- te iei de mine desi nu am avut niciodata divergente, ba mai mult, chiar te-am ajutat sa inapoiezi setul de avertizori 2018 pe care l-ai primit cadou
- ma pui sa "ma opresc" din activitatea mea pe criterii nemotivate, pentru ca asa consideri tu.
- ma acuzi inclusiv de faptul ca "spulber iluzile pescarilor", desi orice om sanatos la cap nu vrea sa traiasca in iluzii.
- chiar si faptul ca trec pe la tine prin cartier te deranjeaza ....
- vorbesti mizerabil, si ma jignesti grav, lucru care nu o sa ramana in viata vietilor tale asa.

Una peste alta, cum spuneam, dai semne ciudate in acea postare si imi fac datoria sa te intreb omeneste daca a fost doar rezultatul unor halucinatii din viata ta, sau, din contra, iti sustii iesirea ca un barbat adevarat, in deplinatatea facultatilor mintale.
Eu consider ca faptele tale se incadreaza la calomnie si defaimare, iar daca le sustii, sunt nevoit sa intreb onorata instanta de partea cui sta dreptate, mai ales ca ma simt prejudiciat in acest sens, atat eu, aici, in locul in care imi desfasor activitatea si interactionez cu zeci de mii de oameni, cat si cei care au in administrare magazinul fizic, multi dintre cei care acceseaza forumul fiind clientii lor.

Daca ti-ai revenit si spui ca ai fost o greseala, o lasam asa, dar daca iti sustii faptele si dupa aceasta perioada in care consider ca aveai timp sa iti revii, atunci sunt nevoit sa cer dreptatea acolo unde legea ne ofera singura posibilitate.
Șerifule stelar, nu am atât de mult timp încât să stau sa ți dau apă la moară, cu cât te bag mai mult în seamă cu atât îți crește rating.ul. Din cele buchisite de tine anterior pe ,pagina redacției' , cu acționarea în judecată și restul balivernelor tale de procesoman las o mai moale,tu vezi cum repari strofele anterioare în care recunoști că..citez( am bubuit kilogramele firelor pe etichetă)....miroase a înșelăciune....ups. Ești comunist? Nu există dreptul la libera exprimare? Fiecare e liber să scrie ce crede . Îți urez ,succesuri' în noul tău proces.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SECRETELE FIRELOR

Mesaj de Dan Mitranescu »

cristialex scrie:
Lun Ian 09, 2023 17:37

Șerifule stelar, nu am atât de mult timp încât să stau sa ți dau apă la moară, cu cât te bag mai mult în seamă cu atât îți crește rating.ul. Din cele buchisite de tine anterior pe ,pagina redacției' , cu acționarea în judecată și restul balivernelor tale de procesoman las o mai moale,tu vezi cum repari strofele anterioare în care recunoști că..citez( am bubuit kilogramele firelor pe etichetă)....miroase a înșelăciune....ups. Ești comunist? Nu există dreptul la libera exprimare? Fiecare e liber să scrie ce crede . Îți urez ,succesuri' în noul tău proces.
Domnule draga, libera exprimare are limitele ei. O spune toata lumea, de la Constitutia Romaniei si pana la Codul civil. Si eu poate cred ca esti un idiot, dar asta nu inseamna ca vin unde lucrezi sa strig dupa tine. Eventual sa-ti iau si neamurile la rost, ca esti tu prost. Repet, ipotetic vorbind.

Legat de fire, o spun de aproape 20 de ani si o sustin in continuare: TOATE brand-urile bubuie kg notate pe firele de pescuit ( sau supradimensioneaza firele) si numai un .... nestiutor se mai uita la asa ceva cand cumpara un fir. Sunt singurul producator care a spus asta si care a recunoscut ca este nevoit sa faca acelasi lucru intr-o piata de nestiutori. Tocmai pe mine ti-a picat, pentru asta? Ai mai injurat pe cineva pentru asa ceva?
Daca este inselaciune te duci si o reclami, nu te apuci sa-ti faci dreptate singur. Pe ce lume traiesti? Ce urma, sa ne porcaim pe forum, in fata a mii de oameni, ca ....libera exprimare. Nu?!
Inteleg ca ai avut acea iesire pentru ca te-am inselat cu un fir, ca nu tinea cat scrie pe rola?! Sau ce, ca nu inteleg?
Mi-ai semnalat mie vreodata vreo problema?
In afara faptului ca te-am ajutat sa-ti vinzi cadoul, nu cred ca am avut mari tangente.

Legat de instanta, chiar nu exista alta solutie. Ma pregatisem temeinic sa rezolv astfel de lucruri altfel, dar nu mai merge pe drumul ala. Mai mult de atat, trebuie sa existe un inceput in toate, ca prea s-a distrus lumea asta din cauza unora care se trezesc sa spuna oricand, oriunde, tot ce le trece prin cap.

Revenim. Te laudai cu numele real si cu numarul de telefon. Cum facem? Te fofilezi, sau esti barbat pana la capat si raspunzi pentru faptele tale?

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”