Cenzura sau "alt ceva"

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Cenzura sau "alt ceva"

Mesaj de RSC »

alinteodor79 scrie:
MihneaBV scrie:s-a sters topicul despre baltile din alte tari??
Da, s-a sters. Scopul unui forum e de informare, exact ce continea acel topic, informatii despre conditiile de pescuit din alte tari.
Ceea ce s-a intamplat in ultimul timp pe acest forum, anume "marketingul clonelor" si "cenzura petconiana", ma face sa va intreb: PAI PANA CAND O VIATA (DE FORUMIST) AMARA?!? :D
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
gabicarp
Mesaje: 189
Membru din: Mie Feb 23, 2011 13:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cenzura sau "alt ceva"

Mesaj de gabicarp »

pai daca comparam unii asa zisi pescari de competitie si unii asa zisi patroni de magazine sau balti cu jucatorii de fotbal si patronii de fotbal din liga 1 vedem si in pescuit personaje gen becali, borcea, pinalti, iancu, mititelu, copos , mitea, dodel ... si atunci daca despre liga1 putem spune ca e o cocina in care s-au adunat numai perversi care ar fi in stare sa o vanda si pe masa si pe tac-su si vad in fata ochilor numai bani , bani si iar bani putem trage aceeasi concluzie si despre pescuitul de competitie . se vorbea pe un alt topic de drepturile dobandite la revolutia din '89 , dar se pare ca aceste drepturi sunt pentru unii .
oricum ma distrez de minune cand vad cata invidie exista intre pescari, cat pupincurism exista intre pescari si patronii de balti (vezi ex. anul trecut dupa CM de la corbul cand a fost luat Carstocea la p..a iar dupa vre-o 2 saptamani aia care-l injurau si-l spurcau nu mai conteneau sa-l ridice in slavi si sa-i netezeasca bucile ) . asa ca ce mai e de discutat .

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Cenzura sau "alt ceva"

Mesaj de RSC »

nit_matias scrie:Ne raspunde si noua cineva ? Ce a fost rau in topicul respectiv de a fost sters?
Chiar crezi ca se deranjeaza cineva sa raspunda? Si sa ne spuna ce? Ceva penibil, de genul: "Nu te obliga nimeni sa citesti sau sa scrii aici" (Dan M)?
Putini pescari inteleg ca atat "balta2" cat si siteul asta exista si datorita lor: pe prima merg si cotizeaza iar pe a doua intra si dau "click"...iar daca vor sa deschida pliscu' trebuie sa cante numai in "gama crapmania"...altfel..."ciocu mic" ...adica e ceva de genul: si f--uti si cu banii luati!...si mai stati o data c-o mai am sc--ata! :lol:
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
soare_33
Mesaje: 218
Membru din: Joi Sep 08, 2011 18:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cenzura sau "alt ceva"

Mesaj de soare_33 »

:lol: :lol: :lol:
LogiCarp Team

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2301
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cenzura sau "alt ceva"

Mesaj de Albert »

Topicul e bagat la arhiva in subforumul APCR-asociatia veche..de ce acolo? Nush, cred ca s-au grabit sa execute :lol:
Ce ma amuza pe mine e asta:
topic inchis datorita discutiilor care au luat-o razna.
...... si sa nu mai faceti referiri catre alte balti (mistouri, sau atacuri la adresa patronilor, etc).
multumim ptr intelegere.
Pai cum vine asta? Daca mie mi se pare ca balta X e mizerabila si/sau patronu' Y e bou ..n-am voie sa argumentez asta? Am inteles, nu ma duc pe topicul baltii X ca nah, e cu plata si patronu' Y ma cenzureaza.
Da' pe un al topic despre balti, generalist, de ce nu pot sa ma exprim? De ce? A cumparat patronu' Y tot forumul?Daca da,spuneti asa si stim si noi cum sta treaba.
De balti n-ai voie sa zici de rau, de magazine sau nada nici atat, de echipamente nici pomeneala ca-ti sar meseriasii-n cap si te ameninta, te cearta, te iau de prost etc,etc, etc.
Bine ca se scurge p-aci jegu de Popescu-federatie iar userii care au ceva de spus, legat de pescuit, de banii si pasiunea lor, sunt pusi la colt.In loc sa faceti curat pe forum reinventati roata cu feisbucu' lu' peste.. 1% din timpul investit in chestia aia sa-l fi alocat curateniei forumului si altfel mirosea p-aci.
Pacat.

P.S. Sa fim bine intelesi, patronul Y si balta X sunt fictive nebazandu-se pe exemple din realitate.Cin' se regasete ala e.

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cenzura sau "alt ceva"

Mesaj de claudiue »

Care e logica de s-a arhivat atat de repede acest topic tocmai in adancurile forumului? :))
CRAP, ANUNTURI SI CHESTIUNI » ARHIVA » ARHIVA FORUM » APCR-asociatia veche
Are legatura topicul cu Asociatia veche APCR? De ce se incearca ascunderea lui ?

Nu mai simplu era sa il stergeti de tot? :))
Penibil...

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cenzura sau "alt ceva"

Mesaj de nit_matias »

Daca se poate sa ne spuna despre ce balti, produse, nada putem sa vorbim ca sa stim nu de alta dar nu vrem sa suparam coducerea drag iubita. Multumim ca ne lasati sa postam pe acest forum.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cenzura sau "alt ceva"

Mesaj de Lao »

Banu' e la putere! :twisted:

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cenzura sau "alt ceva"

Mesaj de Claudiu Garlea »

[quote="Albert"
Pai cum vine asta? Daca mie mi se pare ca balta X e mizerabila si/sau patronu' Y e bou ..n-am voie sa argumentez asta? [/quote]


Ai o bere! :lol:

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Cenzura sau "alt ceva"

Mesaj de Victoras Petcu »

nit_matias scrie:Daca se poate sa ne spuna despre ce balti, produse, nada putem sa vorbim ca sa stim nu de alta dar nu vrem sa suparam coducerea drag iubita. Multumim ca ne lasati sa postam pe acest forum.
Dl "nit_matias" cu ceva putin timp in urma,pina sa maresc taxa cu 10 - 20 lei :

nit_matias
Subiectul mesajului: Re: POPULARE MOARA VLASIEI 19 - 20.10.2011 Scris: 19 Oct 2011, 07:42

Felicitari dl. Petcu si multumim pentru conditiile pe care le puneti la dispozitie pescarilor.
Salutari,


nit_matias
Subiectul mesajului: Re: CONCURS "CAPTURA ANULUI 2011" pe lacul MV2 Scris: 22 Noi 2011, 17:16

Exact cum stiam regulamentul impus de administratia baltii MV2 trebuie respectat de toti cei care pescuiesc pe acest lac. Am scris de la bun inceput ca postarea aceea a dl Arsinel in care a afirmat numai si numai aberatii nu este adevarta si nu face altceva decit mult rau cel care au in ingrijire s...

nit_matias
Subiectul mesajului: Re: distanta prea mica intre standurile de pescuit Scris: 03 Ian 2012, 14:07

Intr-adevar distanta dintre standuri este o problema, dar nu este chiar atat de mare incat sa nu putem sa pescuim cu 4 lansete. cine nu stie sa arunce poate sa dea doar cu 2 lansete si tot da peste vecinul, asa ca nu cred ca asta ar fi rezolvarea, io merg pe varianta 46 de locuri daca dl Victor o po...

nit_matias
Subiectul mesajului: Re: ANUNT IMPORTANT PENTRU PENTRU CEI CARE PESCUIESC PE MV2 Scris: 24 Ian 2012, 09:55

astept cu nerabdare sa imi iau sculele si sa fug pe balta, daca s-ar putea mai devreme ar fi perfect.

salutari,


nit_matias
Subiectul mesajului: Re: pentru a evita eventualele discutii Scris: 24 Ian 2012, 10:10

parerea mea e ca nu ar trebui puse in apa balize sau alte obiecte de care pestii se pot incurca, ideea mai buna a fost cea cu tevile infipte in malul de vizavi, sa fie niste culori care se repeta rosu, verde, albastru, galben, portocaliu, si tot asa pana la capat. ar fi bine ca nu ne-am mai certa ai...

nit_matias
Subiectul mesajului: Re: A INCEPUT DEZGHETUL PE MOARA VLASIEI 2 Scris: 23 Mar 2012, 15:51

Maine 24.03.2012, putem veni sa pescuim ?

nit_matias
Subiectul mesajului: Re: pentru a evita eventualele discutii Scris: 27 Ian 2012, 17:27

Pentru utilizatorul Criss sa stii ca am un job care nu imi permite sa stau la pescuit atat cat as vrea si tocmai de aceea cand prind o zi libera in timpul saptamanii vin pe balta sa ma relaxez la o partida de pescuit pe Moara ......

nit_matias
Subiectul mesajului: Re: pentru a evita eventualele discutii Scris: 25 Ian 2012, 16:59

Citesc aceste pareri si ma minunez unde se poate ajunge cu discutia asta ,puneti balize ,puneti stilpi pe malul unde nu se pescuieste de diferite culori BAI FRATILOR ATI INEBUNIT sau mai bine domnule Petcu cumparati barcute de nadit sa duca pescari mai putin experimentati monturile care nu cumva sa...
Ultima oară modificat Joi Ian 31, 2013 17:12 de către Victoras Petcu, modificat de 3 ori în total.
Victoras Petcu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”