Comanda UK

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Comanda UK

Mesaj de gabi1 »

Bogdan Timis scrie:Nu stiu detalii, dar as vrea sa te intreb (nu eu, un prieten) de ce comanzi in uk sau in afara tarii? Ce produse nu se gasesc la noi sau le gasesti acolo mai bine? Eu am fost acolo si mi-au dat lacrimile cand am vazut ce preturi au. Pentru nivelul lor de trai bune, pentru mine colosale.

Poţi să dai câteva exemple?.
Ps. Acum se moare cu "capu-n traistă", prostia nu este prevăzută în Constituţie. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Comanda UK

Mesaj de ionut72 »

Bogdan Timis scrie:Nu-mi aratati si mie 2-3 exemple sa nu mor prost?
Uite unul singur, ca am treaba:

https://marelepescar.ro/mulineta-daiwa- ... od-ro.html

Mulineta Daiwa Emblem Spod. 840,47 lei.

Acum intra pe angling direct si ai s-o gasesti la 99,99 Pounds. I Pound (lira sterlina) este astazi, 5,34 lei. Cu tot cu transport si cu diferenta de curs practicata de banci, ajungi pe la 600 de lei. Ca sa nu mai spun ca, daca ai un prieten in UK, care vine in Romania si ti le aduce in bagaj la cala, te costa fix 100 de lire, adica 534 de lei. Cam cu vreo 300 de lei/bucata sub oferta magazinelor din Romania. :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Comanda UK

Mesaj de DumiD »

Bogdan Timis scrie:Nu-mi aratati si mie 2-3 exemple sa nu mor prost?
Ce exemple vrei? Intra pe site si compari pretul. La lansete de exemplu, prima lanseta pe angling direct afisata o sa fie warrior s, care la ei costa 281 de lei si la noi 437. Cu cat te bagi la chestii mai scumpe cu atat diferenta creste...

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3766
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: Comanda UK

Mesaj de odoctee »

Bogdan Timis scrie:Nu-mi aratati si mie 2-3 exemple sa nu mor prost?
Inca unul misto:
Daiwa Tournament 4500 QDA pe nordfishing77 este 150 de euro, ia vezi pe la noi cam cat ajunge...
atentie produs in stoc, gata de livrare ...
spor la cumparaturi!
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Comanda UK

Mesaj de gabi1 »

În mileniul al III-lea încă nu am învăţat să ne suim şi să coborâm dintr-un mijloc ce transport în comun, în schimb ne-am născut snobi cu maţe "de mătase" şi ignoranţi. Ne merităm soarta.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Comanda UK

Mesaj de florin pocris »

Prostia este o bogatie in ziua de azi pentru unii, si si-o etaleaza cu fala si mandrie peste tot pe unde au ocazia!!

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Comanda UK

Mesaj de Bogdan Timis »

pe motiv ca am scris ce am vazut eu exact, neanalizand toate ofertele m-ati facut snob si prost.
era suficient sa imi aratati, nu sa ma injurati. Am scris ce am vazut cu ochii mei, insa nu am luat toate ofertele la puricat. Va arat si eu multe exemple de produse mai ieftine la noi decat in UK si n-o sa va jignesc, ca de, in spatele tastaturii suntem smecheri toti.
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Cristi Mitrofan
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 11, 2018 13:35

Re: Comanda UK

Mesaj de Cristi Mitrofan »

Am
facut comanda de 4 produse ,mi-au ajuns in 5 zile si mai ieftine decat daca le-as fi achizitionat din Romania plus ca am comandat peste 200 de lire si am avut si transportul gratuit

ilo
Mesaje: 478
Membru din: Joi Oct 16, 2014 9:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Comanda UK

Mesaj de ilo »

Salut,daca exista cineva din Bucuresti care vrea sa comande de pe totalfishingtackle petru a imparti sau eventual a obtine transport gratuit il rog sa dea pm.transportul e 15 lire pt comanda sub 500 lire ,peste aceasta suma e gratuit,eu am produse de 280 lire in acest moment

carp_fisher
Mesaje: 246
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 23:12
Puncte: 0
Localitate: Mitoc - Botosani

Re: Comanda UK

Mesaj de carp_fisher »

Aceeasi situatie si in cazul cortului Jrc tx 2g. In Romania, la mai toate magazinele respectabile, pretul sare de 2000 de lei. De pe AD eu l-am luat anul trecut cu 230 de lire. Socotiti si dumneavoastra, domnilor. De altfel, pe la sfarsitul lui mai voi comanda un pat si un scaun Fox tot de la ei. Ma intreb daca stimabilii de la magazinele de specialitate din Ro
, care intra si ne fac recomandari referitoare la echipamentele de pescuit, ne pot si explica ce e cu aceste diferente de pret... Ete bre ca romanu s-a mai desteptat si comanda de pe afara ca e mai rentabil. Hai, va salut si fire intinse!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”