Comanda UK

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Cristi Mitrofan
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 11, 2018 13:35

Comanda UK

Mesaj de Cristi Mitrofan »

Salut!pt o comanda in UK mai exact pe anglingdirect sau chiar pe alte site-uri din Anglia se percep alte taxe (vamale)sau doar cele de transport si cam in cate zile ajunge comanda?Mersi

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Comanda UK

Mesaj de Simu Alexandru »

Cristi Mitrofan scrie:Salut!pt o comanda in UK mai exact pe anglingdirect sau chiar pe alte site-uri din Anglia se percep alte taxe (vamale)sau doar cele de transport si cam in cate zile ajunge comanda?Mersi
doar transport 4-6 zile maxim
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Comanda UK

Mesaj de florin pocris »

Doar transport. Depinde de site. Am primit si in 5 zile si in 7 si in 14...

Avatar utilizator
Lucian Ghenu
Mesaje: 296
Membru din: Vin Iul 25, 2014 9:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Comanda UK

Mesaj de Lucian Ghenu »

anglingdirect.co.uk 20 lire transportul la un ac sau la 2 corturi...indiferent :) curierul ajunge in 5-7 zile la usa.

Avatar utilizator
StefanST
Mesaje: 413
Membru din: Mie Iun 07, 2017 8:39
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Comanda UK

Mesaj de StefanST »

La peste 199lire ai transport gratuit.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Comanda UK

Mesaj de Bogdan Timis »

Nu stiu detalii, dar as vrea sa te intreb (nu eu, un prieten) de ce comanzi in uk sau in afara tarii? Ce produse nu se gasesc la noi sau le gasesti acolo mai bine? Eu am fost acolo si mi-au dat lacrimile cand am vazut ce preturi au. Pentru nivelul lor de trai bune, pentru mine colosale.
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Comanda UK

Mesaj de florin pocris »

Bogdan Timis scrie:Nu stiu detalii, dar as vrea sa te intreb de ce comanzi in uk sau in afara tarii? Ce produse nu se gasesc la noi sau le gasesti acolo mai bine? Eu am fost acolo si mi-au dat lacrimile cand am vazut ce preturi au. Pentru nivelul lor de trai bune, pentru mine colosale.
Cred ca nu ai vazut bine! Eu am comandat sa zicem de 10 ori din uk pentru ca, cu tot cu transport am ieșit muuultttt mai jos decat preturile din ro.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Comanda UK

Mesaj de DumiD »

Bogdan Timis scrie:Nu stiu detalii, dar as vrea sa te intreb (nu eu, un prieten) de ce comanzi in uk sau in afara tarii? Ce produse nu se gasesc la noi sau le gasesti acolo mai bine? Eu am fost acolo si mi-au dat lacrimile cand am vazut ce preturi au. Pentru nivelul lor de trai bune, pentru mine colosale.
Cand era lira 5 lei mi-am luat 4 windcast z cu vreo 2200 de lei cu tot cu transport. In tara m-ar fi costat 4400. D-aia!

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Comanda UK

Mesaj de Bogdan Timis »

Nu-mi aratati si mie 2-3 exemple sa nu mor prost?
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

mihai chirita
Mesaje: 7
Membru din: Lun Apr 16, 2018 0:50

Re: Comanda UK

Mesaj de mihai chirita »

Bogdan Timis scrie:Nu-mi aratati si mie 2-3 exemple sa nu mor prost?
Este foarte simplu domnule Bogdan Timis:intrati pe Angling Direct sau pe Total Fishing Tackle si apoi pe magazinele online de la noi si comparati preturile(ma refer la aceleasi articole)...
Veti vedea diferentele,care uneori sunt de cateva sute de lei(adica mai ieftine in Anglia).
In plus,englezii,isi pot lua absolut orice(chiar un plic de carlige)in rate!
Eu mi-am cumparat avertizori care la noi erau 1900 lei,iar in Anglia 1100 lei,bete de crap care la noi erau 1300 lei(bucata),la ei 840 lei si multe altele,mulinete,pat,sac de dormit etc...
Dar,cum noi romanii castigam mai bine si suntem mai bogati ca ei,e normal ca magazinele din Romania sa practice preturi de doua ori mai mari ca in Anglia! :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”