Cum vreți sa arate balta pe care sa mergeți la pescuit?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
cornel
Mesaje: 91
Membru din: Mar Feb 09, 2010 0:10
Puncte: 0
Localitate: buzau

Re: Cum vreți sa arate balta pe care sa mergeți la pescuit?

Mesaj de cornel »

Prima populare pe Balta Puiesti 3 tone , vor mai urma si alte populari

https://www.facebook.com/geneslf/videos ... 183740414/
Greselile din care nu inveti sunt esecuri. Greselile din care inveti devin lectii!

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Cum vreți sa arate balta pe care sa mergeți la pescuit?

Mesaj de viorel doloc »

Felicitari...spor la treaba!
Carp Passion

bebe2011
Mesaje: 231
Membru din: Mar Aug 16, 2011 14:19
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Cum vreți sa arate balta pe care sa mergeți la pescuit?

Mesaj de bebe2011 »

Nu se ia in considerare ca Genes mai are in balta niste amuri cum se mai gasesc doar prin baltile de concurs.Imi pare rau ca in ultimii ani,o parte i-am mai matrasit eu,dar comportamentul vechii administratii o cerea.N-am facut bine,dar asta e.Amuri de 15+ mai sunt destui si pe langa aia sunt si cativa din batranii baltii de peste 20.O sa ziceti ca sunt povesti,dar pescuiesc pe balta aia de 13 ani si stiu ce vorbesc.Si stie si Florin.Din punctul meu de vedere e cea mai frumoasa balta pe care am pescuit.Sa te ajute Dumnezeu sa faci treaba Florine!

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Cum vreți sa arate balta pe care sa mergeți la pescuit?

Mesaj de romanraul »

Salut Florin,
Pana la urma va fi regim doar C&R sau si cu retinere ???
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Chryys
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iun 19, 2014 12:51
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Cum vreți sa arate balta pe care sa mergeți la pescuit?

Mesaj de Chryys »

Nu stiu cat rezista, dar momentan balta Click AICI este full cam in toata perioada de pescuit, doar C&R, cam de la jumatea lacului in dreapta nu gasesti loc pana in octombrie. Toate astea la preturi de bun simt (70lei/24/h). Fara internet, fara curent, au amenajat drumul in ultima vreme, de anul acesta am inteles ca fac si ceva umbrare +saltele de primire si cantarire pe fiecare loc.

Iar din Ungaria am facut o rezervare la final de aprilie aici: Imagine, asta este balta in lucru (din 2015 este deschisa) doar pentru C&R, ca tot s-a vorbit despre proiecte luate de jos. CLICK AICI

O balta de 1Ha poate face profit doar la C&R in Timis, Sannicolaul Mare mai exact, 6 pontoane, toate dotarile necesare, curat, frumos, pesti si de peste 20kg si este full la rezervari in sezon. 75lei/24/h CLICK AICI

Nu stiu cum e in cealalta zona de tara situatia locurilor de pescuit, dar in vest nu pot sa ma plang. Pe o raza de 100km de unde stau (am 22km pana la granita) am cel putin 50 de locuri de pescuit, dupa chef, preferinte, buget. Majoritatea in ungaria, dar sunt si la noi locuri frumoase.

msimarian
Mesaje: 84
Membru din: Mie Mai 02, 2012 10:27
Puncte: 0
Localitate: cluj napoca

Re: Cum vreți sa arate balta pe care sa mergeți la pescuit?

Mesaj de msimarian »

Genes Florin scrie:
oanavictor scrie:in 19 ani am incercat cam tot ce sa vorbit aici ..........am avut si eu visele si aspiratiile mele
parerea mea dupa atata timp ..........niciodata nu poti multumii pescarul ,niciodata nu poti multumi paznicul ,niciodata nu poti multumi localnicul ,niciodata nu poti multumi primarul .
sa vorbit aici de plan economic de un milion pe nu stiu cati ani [profit]dar se uita ca sezonul de pescuit este de 5 luni pe an .....restul de 7 sunt numai cheltuieli ......
sa vorbit aici ca o taxa de pescuit de 50-60 lei cu retinere de 5 kg crap plus caras este ok dar nu se face socoteala cu cat cumpar eu 5 kg de crap si cat ma costa paza lui peste iarna .....
problema cea mai grea in momentul de fata este personalul angajat care lipseste cu desavarsire sau este de cea mai proasta calitate [consumatori de alcool ,hoti ,puturosi ,neinteresati ]
ei bine .....toate acestea sau naruit ca un castel de nisip daramat de valurile marii ......am fost invins fara drept de apel ...........Spor la treaba Florine !
Nea Victor, mulțumesc dar este diferența mare intre bălți și zonă.
Eu sunt entuziasmat și plin de dorința (sa fie și putinta)"zic" :D
Eu sper sa iasă cum îmi doresc...
Sunt încrezător ca romanul se schimba și se obișnuiește și cu reguli bine stabilite.
Sănătate nea Victore restul....
Ai mare dreptate, romanul se schimba, adica i-au crescut pretentiile, nu o sa mai retina carasul ci doar crapul!(pentru acesta este cerere mai mare si pretul este mai bun).Asculta-l pe nea Victor, din pacate are foarte mare dreptate.Pe langa asta, de parca nu erau destule probleme, nici legea nu este de partea ta.Incearca sa-ti amintesti de problemele avute de Raduta cu braconierii, care de fapt in ochii reprezentantilor legii erau intretinatori de familie.Studiaza putin ,macar din curiozitate, cadrul legislativ actual si o sa vezi cati se vor putea bucura din munca si banii tai fara sa raspunda in fata nimanui.Sincer, mi-as dori ca tot ce ti-am enumerat aici sa fie un vis urat, chiar as vrea ca cineva, intr-un final glorios, sa reuseasca! Mult succes si cat mai putine piedici!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”