Despre concursurile cu premii mari

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Hrib George
Mesaje: 213
Membru din: Lun Ian 19, 2015 16:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Hrib George »

....

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

Avatar utilizator
govo
pescar de competitie
Mesaje: 2080
Membru din: Dum Dec 26, 2010 14:07
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Despre concursurile cu premii mari

Mesaj de govo »

Vladut, dar organizatorii care accepta participanti dovediti direct sau altii de care toata lumea stie ca au facut aceste lucruri la CN uri sau concursuri private, ei nu au nicio vina?

In jurul bucurestiului sunt 2-3-4 organizatori de concursuri importante... De ce nu va strangeti la o bere si faceti o lista cu persoanele "patate" si organizati concursuri pe baza de invitatie... sau sa aveti puterea sa refuzati un prieten/coechipier cu care ati petrecut mult timp pe balta.

Sau de ce organizatorii nu au la aceste concursuri destui arbitrii care sa stea de veghe la 2-3 standuri?

Toti stim ce se intampla dar ....
C.S. Friends Carp Team

gimi_mures
pescar de competitie
Mesaje: 1319
Membru din: Vin Apr 03, 2009 23:24
Puncte: 0
Localitate: Tg Mures

Re: Despre concursurile cu premii mari

Mesaj de gimi_mures »

Atata timp cat interesul banilor primeaza, lucrurile nu se vor schimba.
C&R

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Despre concursurile cu premii mari

Mesaj de iohann »

govo scrie:Vladut, dar organizatorii care accepta participanti dovediti direct sau altii de care toata lumea stie ca au facut aceste lucruri la CN uri sau concursuri private, ei nu au nicio vina?

In jurul bucurestiului sunt 2-3-4 organizatori de concursuri importante... De ce nu va strangeti la o bere si faceti o lista cu persoanele "patate" si organizati concursuri pe baza de invitatie... sau sa aveti puterea sa refuzati un prieten/coechipier cu care ati petrecut mult timp pe balta.

Sau de ce organizatorii nu au la aceste concursuri destui arbitrii care sa stea de veghe la 2-3 standuri?

Toti stim ce se intampla dar ....
pt ca nu au fost dovediti fizic!

la concursuri mari de f multe ori, au fost cazuri cand s au pus arbitrii in ultima noapte la echipele cu sanse.au fost cazuri cand s au adus oameni de acasa sa stea de"paza" in spatele anumitei e echipe.

cati nu au venit la mine si mi au spus anumite lucruri...dar dovezi?!sau o bagau p aia ca le e rusine ca sunt prieteni:))).
cine face o asemenea fapta, trebuie exclus din competitii, pt ca de fapt fura de la toti ceilalti participanti!
filmati sau prinsi in flagrant, altfel...
totusi, in "naivitatea" mea, tind sa cred ca sunt din ce in ce mai rare cazurile de acest gen!la ce amploare a luat fenomenul, cred ca si cei cu intentii devin retinuti.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Despre concursurile cu premii mari

Mesaj de gabi1 »

iohann,
Ești primul dintre pescarii de competiție și organizator de concursuri care ai avut "tupeul" să recunoască, chiar și voalat că fenomenul nu este chiar o himeră.Te FELICIT!!!
Păcat că mulți dintre pescarii consacrați, evită(fug?!) să comenteze acest subiect precum "dracu' de tămîie".Să fie vorba tot de lipsa probelor?!.
:idea:
iohann scrie: cati nu au venit la mine si mi au spus anumite lucruri...dar dovezi?!sau o bagau p aia ca le e rusine ca sunt prieteni:))).
Bună asta! ..."de dragul copiilor", acceptăm adulterul... :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Despre concursurile cu premii mari

Mesaj de petre iulian »

Eu am atras atentia ce se intampla la CN...cu probe patit de mine ....la concursurile private nu am primit vre'o oferta pana acum...
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Despre concursurile cu premii mari

Mesaj de Vladut Mateianu »

petre iulian scrie:Eu am atras atentia ce se intampla la CN...cu probe patit de mine ....la concursurile private nu am primit vre'o oferta pana acum..
Nu fac referire la un concurs anume, ci in general, la concursurile cu premii mari !

@govo

Dupa 11 ani de organizat concursuri de pescuit, m-am lasat. Cu toate ca este una dintre cele mai banoase meserii ! :) Una dintre cauze este subiectul acestui topic. :cry:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Despre concursurile cu premii mari

Mesaj de eugen dragnea »

Vladut ma surprinde faptul ca esti atat de ipocrit (sper sa nu te simti jignit dar asta este cuvantul comform DEX !!! ) sa deschizi dupa atata timp,atatia bani si atatea aranjamente acest topic...parca ai fi Petre Roman cand apare dupa 25 de ani cu super-liftingurile lui faciale vorbind despre bunastarea Romaniei...sa-ti fie foarte clar,in cocina pute pentru ca nu ai facut curat la timp si s-a strans balegarul!
Daca vroiai sa fi vertical si sa demonstrezi ca ai coloana vertebrala trebuia sa iei masuri la timp,nu sa tolerezi de dragul banilor,a prieteniei sau a obligatiilor...trebuia sa-l sanctionezi grav pe cel care si-a permis sa bruscheze un arbitru sau un administrator (Imi pare rau Iohan dar meritai cel putin 6 luni suspendare...daca as fi fost in locul tau, din respect pentru ceilalti m-as fi auto-suspendat singur doar ca sa nu las loc de interpretari !) ... trebuia sa nu mai permiti o perioada indelungata participarea celor care au fost prinsi in flagrant ca au fraudat un concurs (Androne nu mai avea ce sa caute in competitii 2 ani pentru fapta sa,mai mult,orice administrator de balta din Romania intreg la cap nu trebuia sa-i mai permita sa intre in zona de protectie pentru ce a facut,chiar si numai ca sa dam exemple celorlalti,oare mai indraznea vre-un pescar de competitie sa mai ascunda peste dupa ce ar fi patit el...?) La fel Iulian & Co si ceilalti pescari combinatori (pe foloase cuvenite,necuvenite sau doar pentru ca permite regulamentul) trebuiau atentionati la fiecare "tensionare" a regulamentului si la un numar X de penalizari sa-si ia un "rosu" asa de "control"...dar pentru asta iti trebuie "cojones"...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Despre concursurile cu premii mari

Mesaj de Vladut Mateianu »

eugen dragnea scrie:Vladut ma surprinde faptul ca esti atat de ipocrit (sper sa nu te simti jignit dar asta este cuvantul comform DEX !!! ) sa deschizi dupa atata timp,atatia bani si atatea aranjamente acest topic...parca ai fi Petre Roman cand apare dupa 25 de ani cu super-liftingurile lui faciale vorbind despre bunastarea Romaniei...sa-ti fie foarte clar,in cocina pute pentru ca nu ai facut curat la timp si s-a strans balegarul!
Daca vroiai sa fi vertical si sa demonstrezi ca ai coloana vertebrala trebuia sa iei masuri la timp,nu sa tolerezi de dragul banilor,a prieteniei sau a obligatiilor...trebuia sa-l sanctionezi grav pe cel care si-a permis sa bruscheze un arbitru sau un administrator (Imi pare rau Iohan dar meritai cel putin 6 luni suspendare...daca as fi fost in locul tau, din respect pentru ceilalti m-as fi auto-suspendat singur doar ca sa nu las loc de interpretari !) ... trebuia sa nu mai permiti o perioada indelungata participarea celor care au fost prinsi in flagrant ca au fraudat un concurs (Androne nu mai avea ce sa caute in competitii 2 ani pentru fapta sa,mai mult,orice administrator de balta din Romania intreg la cap nu trebuia sa-i mai permita sa intre in zona de protectie pentru ce a facut,chiar si numai ca sa dam exemple celorlalti,oare mai indraznea vre-un pescar de competitie sa mai ascunda peste dupa ce ar fi patit el...?) La fel Iulian & Co si ceilalti pescari combinatori (pe foloase cuvenite,necuvenite sau doar pentru ca permite regulamentul) trebuiau atentionati la fiecare "tensionare" a regulamentului si la un numar X de penalizari sa-si ia un "rosu" asa de "control"...dar pentru asta iti trebuie "cojones"...
Conform DEX , Eugene ipocrit inseamna altceva, nu stiu cum ma poti acuza pe mine de asa ceva ! Reciteste postarile mele si o sa intelegi exact la ce fac referire, tu vorbesti total de altceva ! Nu zic ca nu ai dreptate, dar sunt discutii diferite. Iar exemplele tale sunt "seminte", s-au intamplat altele mult mai grave de-a lungul concursurilor, dar toate la timpul lor.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Despre concursurile cu premii mari

Mesaj de eugen dragnea »

Ma bucur ca in sinea ta imi dai dreptate ! :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”