Discutii diverse ... de iarna ! :)

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
malavita
Mesaje: 695
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 21:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de malavita »

Ca de obicei circ.pune omu o intrebare si drept raspuns?meciuri personale.
Deschideti fratilor un topic despre arogante,meciuri personale,bascali si alte nimicuri.asa cum scriam mai de mult in nu stiu ce topic asa va spun si acum:mai sant si oameni interesati de informatie nu de cancanuri.
"V-am lasat saraci si prosti,v-am gasit si mai saraci si mai prosti"
Constantin Brancusi,sculptor roman.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Lucian SV »

tocmai că a ales penn affinity. dacă-l face să nu răsucească firul ...
ps, shimano chiar e un subiect de can-can :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Dan Mitranescu »

Mihai.Popescu scrie: Dane, nu uita ca tu tocmai asta incerci sa faci, incerci sa schimbi mentalitatea unora care catalogheaza produsele tale fara sa fi pescuit vreodata cu ele. Nu am actiuni la shimano dar m-am saturat sa citesc aberatiile unora care eticheteaza un produs fara sa il fi folosit!

Daca era asa proasta mulineta celor de la Shimano nu cred ca alegeai Xtd-ul pt a-l trimite in china, puteai sa alegi Daiwa sau Penn.

Te respect pentru munca depusa, onestitate, deschiderea fata de clienti, pentru rezultatele obtinute la concursurile de profil DAR sicanele astea Hakuyo vs Shimano nu te prind!

Cu stima,
Mihai
Mihai, povestea este mai veche. Adica are cam 8-9 ani.
Era vremea cand intrau pe piata MTX-urile si unii care promovau mincinos la timpul ala lansete de 500 euro, imi dadeau in cap si am ramas cu bube in zona aia.Acum ce sa fac ?!
Eu cu aia am ce am, nu cu altcineva. Am cu mincinosii, cu ipocritii si cu hotii. Cu Shimano chiar nu am nimic. Imi pare rau ca se intelege asta.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie: imi dadeau in cap si am ramas cu bube in zona aia.Acum ce sa fac ?!
pune și cârca sau popoul la bătaie ca să te asortezi! :lol:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Dan Mitranescu »

malavita scrie:Ca de obicei circ.pune omu o intrebare si drept raspuns?meciuri personale.
Deschideti fratilor un topic despre arogante,meciuri personale,bascali si alte nimicuri.asa cum scriam mai de mult in nu stiu ce topic asa va spun si acum:mai sant si oameni interesati de informatie nu de cancanuri.
Nu cred ca esti interesat de informatie, ca era mai multa decat crezi .
Real, cred ca esti interesat numai sa nu se atinga orgoliul brandului mult iubit.
Numai atunci ai intervenit, chiar daca sunt multe "cancanuri" pe forum. :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Dan Mitranescu scrie: imi dadeau in cap si am ramas cu bube in zona aia.Acum ce sa fac ?!
pune și cârca sau popoul la bătaie ca să te asortezi! :lol:
Adica tot eu ? :D

Avatar utilizator
crapmikaze
Mesaje: 208
Membru din: Joi Oct 10, 2013 16:03
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de crapmikaze »


Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie:Adica tot eu ? :D
Îhî. trebuie să faci ceva cu bubele alea. sau caută o vaselină ceva. numai nu de la shimano! :lol:

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Lucian SV »

asta nu-i pace, e blasfemie! :oops:

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Simu Alexandru »

Mihai.Popescu scrie:
SEPY31 scrie:Dar ce este atât de greu de înțeles este doar părerea mea strictă despre xtd însă nu pot spune același lucru despre ci4 care sunt incredibile este vb de calitate Pret si asta nu prea contează pt mine brandul dacă hakuio își face treaba bine sau orice alt brand adică ce nu pot sta pe scaun anaconda de 130 Ron trebuie să îmi iau Fox de 450 Ron sau dc să dau 800 pe swingeri Fox cand la hakuio sunt 40 bucată tine de mentalitate si Da pt mine xtd-ul nu își merită banii decât dacă îl iei din uk cu 600 Ron (asta cui ii place)

Care este mentalitatea? Tu in continuare sustii ca un Xtd-ul e o mulineta proasta in conditia in care nu ai pescuit cu ea, ai invartit si tu odata manivela si ai pus eticheta unui produs! Daca spuneai ca ai pescuit 2-3 partide iti acceptam opinia/parerea si treceam mai departe. Ca idee am avut Mtx 14, detin in continuare swingeri hakuyo de 40 de lei(foarte buni) dar am si Xtd-uri.

Mentalitatea de care vb tu este tipica noua romanilor!
Sa le folosești cu placere mie nu îmi plac și gata fiecare cu părerea lui
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”