Diverse despre nada si alte interese

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Diverse despre nada si alte interese

Mesaj de Vladut Mateianu »

drdan scrie:Şi eu care credeam ca 1016 fac legea la Corbu
Nu am sustinut niciodata asta. Orice afirmatie trebuie dovedita..... Iar in ultimii 2 ani am fost mereu in lupta ptr podium. Poate anul acesta reusim si al 5-lea titlu de campioni nationali ptr Senzor ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Diverse despre nada si interese

Mesaj de Vladut Mateianu »

petre iulian scrie:Dan M (admin)

Noi nu platim sute de euro reclama aici pe Crapmania ca cineva din `curtea ta sa ne `atace direct si sa faca insinuari aiurea.....
Iulica nu mai fi paracios si judeca obiectiv. Vrei ca toate postarile care nu lauda firma 4carp sa fie sterse? Sau ce vrei ca nu inteleg.....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Ion Mironov
Mesaje: 478
Membru din: Mie Dec 09, 2009 15:47
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Ion Mironov »

Intotdeauna au fost interese pentru anumite firme de nada.Este logica ca se doresc in fruntea vanzarilor.Nu inteleg de ce deranjeaza acest lucru pana la urma este o industrie si cine o gestioneaza cel mai bine va avea de castigat pe viitor.Ar fi fost frumos ca fiecare carcotas sa isi arate talentul pe balta si sa nu comenteze din fata calculatorului ca o cucuvea nehranita.Pana acum se pare ca "Bilele" lui Bogdan Dragan au facut legea la CN si la Corbu in special.Anul acest posibil sa fie alt producator care isi sustine lotul cat mai bine si care are experienta in competitii.Posibil sa apara rasturnari de situatie de la cine nu ne asteptam.Sa castige cei mai buni si sa se faca etapele si finala in asa fel cat sa fie echilibrat si corect pentru toti.
Daca aveam o certitudine si din partea AGVPS-ului era bine sa se plateasca de catre cluburile participante care doresc participarea la CN si TAXA pentru anul viitor ca sa fie siguranta ca nu vin numai sa incurce sau ca este taxa mica si sa participe pentru avantajarea directa sau indirecta
Mironov Ion Valentin
http://www.barcute-plantat.com
0726424099

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ion Mironov scrie:Intotdeauna au fost interese pentru anumite firme de nada.Este logica ca se doresc in fruntea vanzarilor.Nu inteleg de ce deranjeaza acest lucru pana la urma este o industrie si cine o gestioneaza cel mai bine va avea de castigat pe viitor.Ar fi fost frumos ca fiecare carcotas sa isi arate talentul pe balta si sa nu comenteze din fata calculatorului ca o cucuvea nehranita.Pana acum se pare ca "Bilele" lui Bogdan Dragan au facut legea la CN si la Corbu in special.Anul acest posibil sa fie alt producator care isi sustine lotul cat mai bine si care are experienta in competitii.Posibil sa apara rasturnari de situatie de la cine nu ne asteptam.Sa castige cei mai buni si sa se faca etapele si finala in asa fel cat sa fie echilibrat si corect pentru toti.
Daca aveam o certitudine si din partea AGVPS-ului era bine sa se plateasca de catre cluburile participante care doresc participarea la CN si TAXA pentru anul viitor ca sa fie siguranta ca nu vin numai sa incurce sau ca este taxa mica si sa participe pentru avantajarea directa sau indirecta
Foarte corect Ionut. Eu nu ma incadrez aici, nu vand bile ptr Corbu. Dar, bataia este mare. Nici nu pot sa tac, am multe concursuri acolo si am vazut ca mai mereu bilele de la BD, Mari Constantin, Dudi sau Carpbait prind. Este realitatea. Ce vreti, sa scriu si de alte firme ptr un"pumn de galbeni" ? Sa scrie altii.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alexandru Popescu scrie:
George-Alexandru scrie:Vladut esti OFF TOPIC. :wink:

Nu te panica, asa este el mai mereu. In plus ca si cititor al acestui forum, singura concluzie care o trag, este ca Vladut este putin frustrat ca nada lui nu este asa de buna ca sa mai prinda si el cateva podiumuri pe an sau eventul la CN. Singur spune ca foloseste de la toti, doar doar poate loveste un titlu de campion, iar daca o face, atunci sa vedeti cum se suie pe matura si o sa isi dea cu pumnii in piept ca 1016 face legea :d.
Daca avea astfel de frustrari, isi impunea nada in lot si nu mai lasa sa pescuiasca fiecare cu ce doreste.
Este singurul producator de nada care are in spate un lot si care da aceasta libertate.
Nu spun ca cei care nu o fac, gresesc cu ceva, ca este normal sa vrei sa ai si beneficii comerciale daca investesti. Totusi pe Vladut nu l-a interesat decat rezultatul in competitie, indiferent cu ce se pescuieste.
Am vrut Senzor, ne-a facut Senzor, am vrut Dudi, Dudi ne-a adus. Intotdeauna am avut la dispozitie produsele Senzor, dar ne-a facut si "damblaua" , sa pescuim cu ce vrem. Nu a ascuns niciodata asta .
Sa transpui un astfel de comportament in "frustrat", sau alta forma negativa, mi se pare putin deplasat.

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de istratealexandru »

dedeciu mihai-paul scrie:Eu v-am spus de mult de acest atarnache cu ifose l-a facut de bani pe Istrate cu ranjetul pe buze. Postari despre pescuit scule nade nu are doar talente si jigniri peste tot. Ca toti cu numele Popescu de pe aici. Haha.Sa vedeti pe fb ce debiteaza!

Salut ! Despre care Istrate este vorba ?? Daca este vorba despre mine , te rog frumos sa iti retragi cuvintele in privinta mea ! Nu are nici o relevanta ce spui ! Esti informat gresit ! Alex Popescu , da , exagereaza cu unele comm la adresa pescarilor de talia celor in cauza !! Pe mine personal ma respecta acest baiat ! Probabil isi permite astfel de glume ! In ceea ce priveste afirmatia ta , este total eronata ! Ma cunosti personal ? Ca sa poti scrie asemenea idioteni ?:) ...
Ultima oară modificat Sâm Ian 21, 2017 13:55 de către istratealexandru, modificat 1 dată în total.

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de Alexandru Popescu »

Dan Mitranescu scrie:
Alexandru Popescu scrie:
George-Alexandru scrie:Vladut esti OFF TOPIC. :wink:

Nu te panica, asa este el mai mereu. In plus ca si cititor al acestui forum, singura concluzie care o trag, este ca Vladut este putin frustrat ca nada lui nu este asa de buna ca sa mai prinda si el cateva podiumuri pe an sau eventul la CN. Singur spune ca foloseste de la toti, doar doar poate loveste un titlu de campion, iar daca o face, atunci sa vedeti cum se suie pe matura si o sa isi dea cu pumnii in piept ca 1016 face legea :d.
Daca avea astfel de frustrari, isi impunea nada in lot si nu mai lasa sa pescuiasca fiecare cu ce doreste.
Este singurul producator de nada care are in spate un lot si care da aceasta libertate.
Nu spun ca cei care nu o fac, gresesc cu ceva, ca este normal sa vrei sa ai si beneficii comerciale daca investesti. Totusi pe Vladut nu l-a interesat decat rezultatul in competitie, indiferent cu ce se pescuieste.
Am vrut Senzor, ne-a facut Senzor, am vrut Dudi, Dudi ne-a adus. Intotdeauna am avut la dispozitie produsele Senzor, dar ne-a facut si "damblaua" , sa pescuim cu ce vrem. Nu a ascuns niciodata asta .
Sa transpui un astfel de comportament in "frustrat", sau alta forma negativa, mi se pare putin deplasat.
Foarte frumos raspuns Dan! De apreciat modalitatea de a raspunde, frumos si elegant. Vladut in schimb primeste ce ofera, hai sa aducem aminte de discutiile anterioare cand jignea si era agresiv in discutii. Ce sa ii fac daca ii lipseste diplomatia, in plus vine si cu amenintari puerile, de parca m-ar afecta, ma face doar sa zambesc. Abia astept sa ne vedem la un concurs pe balta, sigur se lasa cu faze funny:).
...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de gabi1 »

istratealexandru scrie: Alex Popescu , da , exagereaza cu unele comm la adresa pescarilor de talia celor in cauza !! Pe mine personal ma respecta acest baiat ! Probabil isi permite astfel de glume !
Își permite cu tine,cu Bina.E, că doar sunteți consăteni. În rest cam întinde coarda și nu știe când să se oprească...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: Discutii participare CN 2017

Mesaj de istratealexandru »

gabi1 scrie:
istratealexandru scrie: Alex Popescu , da , exagereaza cu unele comm la adresa pescarilor de talia celor in cauza !! Pe mine personal ma respecta acest baiat ! Probabil isi permite astfel de glume !
Își permite cu tine,cu Bina.E, că doar sunteți consăteni. În rest cam întinde coarda și nu știe când să se oprească...
:) , vorbiti in nestire de cauza ! Daca tot stii ca suntem consateni , atunci ar trebui sa stii care este neseriosul , cu siguranta nu este Popescu ! Eu cred ca am respectat , si nu am adus niciodata argumente nefondate la adresa cuiva ! Asa ca , te rog sa tii pentru tine aspectele de genul !

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Diverse despre nada si alte interese

Mesaj de Madalin Dirla »

Cea mai buna nada este aia in care ai incredere.Nu exista bila suprema,daca se inventa asa ceva exista doar un singur producator de bile.
Fire intinse tuturor!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”