Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de gabi1 »

Târg, expoziție sau cum doriți, vizează o activitate comercială.
Pe organizatori nu-i interesează asistații social când stabilesc prețul biletului de intrare. :wink:
Restul e can-can.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de Alexandru Popescu »

eugen dragnea scrie:
Alexandru Popescu scrie: Curand o sa te duci la Dacia si o sa intrebi de ce dai atat pe masina, apoi te duci in fabrica si ceri detaliat pentru fiecare piesa in parte, costul de productie si transportul.
Daca fac un accident si nu mi se deschide air-bag-ul (cum se intampla la majoritatea Loganelor implicate in accidente),da, am tot dreptul din lume sa cer explicatii la Dacia,dar probabil tie ti se pare deplasat si preferi sa stai in "gropita" ta sapata in nisipul de pe plaja si sa-ti tragi si pietricica deasupra ca un crab...
Uite cum facem Popescule,eu fac un efort si te ignor pe tine,iar tu incerci sa faci acelasi lucru,astfel putem coabita...in lumea civilizata se numeste toleranta reciproca,crezi ca ai capacitatea sa faci asta?

Nu pot face asta. Am o retinere sa fac ceea ce vrei tu. Daca vrei pace scoate steagul. Dar nu inainte de a raspunde civilizat la intrebarile de mai sus. Vad ca tot pe camp o arzi....
...

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de eugen dragnea »

shahjaban scrie: iar acum se plang toti de bilet ( ma rog , aproape toti ) , ce scump este , de ce sa plateasca si ei si expozantii , ba chiar unii ( unul ) doreste si o explicatie a cheltuielilor..........ma crucesc ...
Te obliga cineva sa mergi ? nu vrei , nu mergi !! simplu....... in loc de un pomelnic al motivelor , unele chiar hilare.
Ca sa clarificam lucrurile,eu doar am spus ca mi se pare mai normal ca taxa de 30 de lei sa reprezinte un voucer de cumparaturi daca achizitionezi de la un anumit stand de o suma X ,astfel expozantii se bateau in oferte pe produse...de aici lucrurile au deviat grav,bineinteles si cu ajutorul catorva limitati.
Atata timp cat bag peste 10.000 lei pe an in pescuit sa fi sigur ca pot sa dau 30 lei la o expozitie,doar ca am o problema de principiu,stiu,pentru unii e greu de digerat principiul asta in general!
Nu va veti mai impiedica de mine pe acest subiect pana o sa trag concluziile direct de la targ.

P.S: Popescule,eu nu am steag alb in dotare,cel mult pastrez ultimul glont pentru mine!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de Alexandru Popescu »

eugen dragnea scrie:
cristi.albu scrie: Acum ca ati facut lumina cu manevrele care se fac intre organizatori si expozanti, permiteti-ne sa ne ducem sa ne culcam. Multumim! Cred ca se intoarce Lorin Fortuna in mormant ....
Dar cine va opreste sa mergeti la culcare,oricum sunt o gramada de pescari fraieri care va alimenteaza contul...iar daca ceea ce am spus eu nu era adevarat,logic si normal ar fi fost sa veniti cu o explicatie transparenta a costurilor si sa justificati cei 30 de lei pe care ii cere "tribut" organizatorul.
PS:Iar pe "tovarasul" Fortuna lasati-l sa se zvarcoleasca ca merita,daca dupa 26 de ani suntem condusi de aceeasi securisti care manipuleaza masele de cretini retardati din Romania sa voteze aceeasi hoti sau sa nu voteze deloc...asta este,ne meritam soarta!
eugen dragnea scrie:Vad ca o lalaim aici aiurea de cateva pagini si nu spunem nimic concret,au aparut cativa "teleghidati" care probabil vor primi o invitatie la eveniment pentru "prestatiile" efectuate,dar nimeni nu spune nimic concret.
Domnule reprezentant al organizatorului,strict si la obiect:
-sunt taxati atat vizitatorii cat si expozantii?
-costul final al metrului patrat de stand este sau nu influentat de numarul de bilete vandute?
Daca vreti sa pareti credibili raspundeti la aceste intrebari simple...
eugen dragnea scrie:Ca sa clarificam lucrurile,eu doar am spus ca mi se pare mai normal ca taxa de 30 de lei sa reprezinte un voucer de cumparaturi daca achizitionezi de la un anumit stand de o suma X ,astfel expozantii se bateau in oferte pe produse...de aici lucrurile au deviat grav,bineinteles si cu ajutorul catorva limitati.
Atata timp cat bag peste 10.000 lei pe an in pescuit sa fi sigur ca pot sa dau 30 lei la o expozitie,doar ca am o problema de principiu,stiu,pentru unii e greu de digerat principiul asta in general!
Nu va veti mai impiedica de mine pe acest subiect pana o sa trag concluziile direct de la targ.

P.S: Popescule,eu nu am steag alb in dotare,cel mult pastrez ultimul glont pentru mine!
off topic :Mare dreptate ai la ce ai spus acolo (SUS AM FACUT CU BOLD). Inca nu imi revin sincer, cum poti tu sa ceri socoteala unui organizator pe acest forum? Il intrebi cum isi gestioneaza banii din acest eveniment si pe ce....

NO offence: E ca si cum l-as intreba pe Dan Mitranescu de ce are pretul acela pe class, cat costa productia unui singur bat, cat costa transport s.a.m.d. Sau pe Vladut, despre nada. Crezi ca este normal ca ei sa imi ofere justificari pentru asa ceva?
...

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de eugen dragnea »

eugen dragnea scrie: Nu va veti mai impiedica de mine pe acest subiect pana o sa trag concluziile direct de la targ.
Popescule,nu sti sa citesti?!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de Dan Mateianu »


Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de Andrei91 »

Eu sunt in drum catre Mantova, pentru carpitaly, pretul de intrare este 10 euro/zi sau 15 euro/doua zile.

zander
Mesaje: 449
Membru din: Mar Oct 05, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Dej
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de zander »

Nu vreau sa ma bag in polemica cu nimeni, dar nu demult am fost la Zwolle la expozitie , biletele de intrare au fost 27 euro/zi de expozitie, iar parcarea a mai costat 8 euro/auto.... De promotii nici nu incape vorba erau putine, si ca inexistente . Pe un pahar cu bere si un hamburger am platit pe 2 portii 26 euro. Nu s-a dat nimic in biletul de intrare expozantii erau in proportie de 80% mari magazine care vindeau produse. Deci nu prea e mare diferenta de ce se poate vedea in afara faptului ca e mult mai mare expozitia. Daca stau bine sa ma gandesc a fost un pret corect si anul trecut si anul asta pentru ceea ce se oferra la Bucuresti.
Numai bine!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de osc1or »

zander scrie:Nu vreau sa ma bag in polemica cu nimeni, dar nu demult am fost la Zwolle la expozitie , biletele de intrare au fost 27 euro/zi de expozitie, iar parcarea a mai costat 8 euro/auto.... De promotii nici nu incape vorba erau putine, si ca inexistente . Pe un pahar cu bere si un hamburger am platit pe 2 portii 26 euro. Nu s-a dat nimic in biletul de intrare expozantii erau in proportie de 80% mari magazine care vindeau produse. Deci nu prea e mare diferenta de ce se poate vedea in afara faptului ca e mult mai mare expozitia. Daca stau bine sa ma gandesc a fost un pret corect si anul trecut si anul asta pentru ceea ce se oferra la Bucuresti.
Numai bine!
O intrebare daca imi permiti, acolo la Zwolle, salariul mediu pe economie e tot 400 euro ca la noi, la Bucuresti?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de Vladut Mateianu »

zander scrie:Nu vreau sa ma bag in polemica cu nimeni, dar nu demult am fost la Zwolle la expozitie , biletele de intrare au fost 27 euro/zi de expozitie, iar parcarea a mai costat 8 euro/auto.... De promotii nici nu incape vorba erau putine, si ca inexistente . Pe un pahar cu bere si un hamburger am platit pe 2 portii 26 euro. Nu s-a dat nimic in biletul de intrare expozantii erau in proportie de 80% mari magazine care vindeau produse. Deci nu prea e mare diferenta de ce se poate vedea in afara faptului ca e mult mai mare expozitia. Daca stau bine sa ma gandesc a fost un pret corect si anul trecut si anul asta pentru ceea ce se oferra la Bucuresti.
Numai bine!
Doar ca la Bucuresti vin unii ca noi (Senzor) care inteleg exact notiunea de targ ! Reduceri de 30-40-50-60-70 si chiar 80% !!! Sper sa ne copieze si altii, astfel incat sa fie cat mai multa lume fericita ! :)))
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”