MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de gabi1 »

popescule, eşti un IMPOSTOR INFATUAT şi PERVERS până în măduva oaselor PUNCT
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie:... din cele 39 de loturi care doresc sa participe la parodia organizate de AGVPSR, nu cred ca exista vreunul care sa indeplineasca conditiile de afiliere la federatie, conditii impuse de lege...
Recunoste ca jindui dupa un numar atat de mare de cluburi participante le o competitie de anvergura nationala. Nu le-ai aduce in discutie si mai mult, nu ai minimiza caracterul intrecerii, daca chiar nu te-ar afecta faptul ca federatia dumitale e apa de ploaie in fata astora. N-o sa inteleg niciodata de ce preferi sa critici concursurile altora in loc sa-ti vezi de propriile concursuri. In loc sa faci ce scrie in statutul federatiei pe care o pastoresti, ti-ai pus mainile sub popou si dai cu kkt in ce fac altii. Asa intelegi dumneata sa faci performanta in pescuit! Din cluburile alea care ar trebui sa fie afiliate la federatie cate indeplinesc conditile legii ? Daca tot aveti baze sportive, contracte sportive, sportivi legitimati, antrenori, medici, finantare de la buget si toate cele , ce va mai arde grija de ce fac altii, in privat, pe banii lor ? De ce nu sunteti in stare sa oferiti o alternativa viabila la un concurs de anvergura nationala ? Ce va opreste sa faceti un campionat national cu mai multi membrii si in conditii mai echitabile decat ofera "braila" astora de la AGVPS? Presupun ca din lipsa banilor...iar banii lipsesc ptr. ca nu aveti suficienti sportivi legitimati, va judecati cu propriile cluburi, pierdeti timpul in procese, etc...iar asta e e exact tot ce poate managementul dvs. in materie de pescuit. N-ati stiut sa vorbiti niciodata direct cu oamenii interesati, ati stiut numai sa-i notificati, sa le aduceti la cunostinta, sa-i avertizati, sa-i amenintati, pur si simplu ati vrut sa va impuneti conducator peste toti cu forta. Ar fi trebuit sa va dovediti un lider dar v-ati dovedit a fi un zbir...toti cei care la un moment dat au incercat sa colaboreze cu dvs. s-au retras singuri ori au fost obligati s-o faca. Sper ca decizia celor de la CIPS din Mai sa va lamureasca pe deplin despre cum si pe cine vad ei ca ar fi mai capabil sa reprezinte Romania.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de Vali Vesa »

Stefan Popescu scrie: ...Sunt cluburi care exista decat cu numele...
Natiune, fii desteapta!
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de pharaoh »

decât cartofi :)
Marius Sârbu

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie: ...Sunt cluburi care exista decat cu numele...
nici nu știi cât de limitat ești. și fiindcă mă enervezi o să-ți ofer ocazia să-ți aperi coșmelia în instanță
. nu prea am timp să mă ocup dar știu un singur lucru: ai înființat coșmelia prin fals și uz de fals. :wink: :wink: :wink:

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de Stefan Popescu »

gor965 scrie:
Stefan Popescu scrie:... din cele 39 de loturi care doresc sa participe la parodia organizate de AGVPSR, nu cred ca exista vreunul care sa indeplineasca conditiile de afiliere la federatie, conditii impuse de lege...
Recunoste ca jindui dupa un numar atat de mare de cluburi participante le o competitie de anvergura nationala. Nu le-ai aduce in discutie si mai mult, nu ai minimiza caracterul intrecerii, daca chiar nu te-ar afecta faptul ca federatia dumitale e apa de ploaie in fata astora. N-o sa inteleg niciodata de ce preferi sa critici concursurile altora in loc sa-ti vezi de propriile concursuri. In loc sa faci ce scrie in statutul federatiei pe care o pastoresti, ti-ai pus mainile sub popou si dai cu kkt in ce fac altii. Asa intelegi dumneata sa faci performanta in pescuit! Din cluburile alea care ar trebui sa fie afiliate la federatie cate indeplinesc conditile legii ? Daca tot aveti baze sportive, contracte sportive, sportivi legitimati, antrenori, medici, finantare de la buget si toate cele , ce va mai arde grija de ce fac altii, in privat, pe banii lor ? De ce nu sunteti in stare sa oferiti o alternativa viabila la un concurs de anvergura nationala ? Ce va opreste sa faceti un campionat national cu mai multi membrii si in conditii mai echitabile decat ofera "braila" astora de la AGVPS? Presupun ca din lipsa banilor...iar banii lipsesc ptr. ca nu aveti suficienti sportivi legitimati, va judecati cu propriile cluburi, pierdeti timpul in procese, etc...iar asta e e exact tot ce poate managementul dvs. in materie de pescuit. N-ati stiut sa vorbiti niciodata direct cu oamenii interesati, ati stiut numai sa-i notificati, sa le aduceti la cunostinta, sa-i avertizati, sa-i amenintati, pur si simplu ati vrut sa va impuneti conducator peste toti cu forta. Ar fi trebuit sa va dovediti un lider dar v-ati dovedit a fi un zbir...toti cei care la un moment dat au incercat sa colaboreze cu dvs. s-au retras singuri ori au fost obligati s-o faca. Sper ca decizia celor de la CIPS din Mai sa va lamureasca pe deplin despre cum si pe cine vad ei ca ar fi mai capabil sa reprezinte Romania.
Poti sa demonstrezi ca ce am spus mai sus nu este adevarat? Si daca decizi sa respecti Legea inseamna ca esti zbir? Cand o sa recunoasteti ca pescuitul sportiv de performanta nu se poate face la fara frecventa? Pentru voi, pescuitul sportiv se reduce doar la pescui la crap. Este mult mai complex sportul asta decat va inchipuiti voi.
Pun si eu o intrebare; Ce veti face in situatia in care federatia va fi afiliata la CIPS? Lucru perfect posibil, cu toate interventiile facute de AGVPSR, inclusiv cu mituirea oficialilor CIPS. Pentru ca a-i aduce la vanatoare in Romania, pe spesele AGVPSR, tot mita se cheama!
Lucian SV scrie:
Stefan Popescu scrie: ...Sunt cluburi care exista decat cu numele...
nici nu știi cât de limitat ești. și fiindcă mă enervezi o să-ți ofer ocazia să-ți aperi coșmelia în instanță
. nu prea am timp să mă ocup dar știu un singur lucru: ai înființat coșmelia prin fals și uz de fals. :wink: :wink: :wink:
Mai baiete, usor cu pianul pe scari. Actele federatiei au fost analizate de o Instanta de judecata. Asa ca mai usor cu falsurile. Si a fost autentificate notarial, cu toti membri de fata!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de DumiD »

Martalogul asta mustacios este cel mai persecutat om din Romania. Cand ti se face o nedreptate te duci la judecata, mi se pare normal, dar cand ai cate 60 de procese pe rol deja nu mai e nedreptate, e persecutie. Du-te bre si cere azil in state, ca acolo e de jumulit, aici nu vezi ca nu suporta lumea gainarii cu mustata?

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de Alexandru Popescu »

Stefan Popescu scrie:
petre iulian scrie:procesul ("inlaturarea lui Popescu" )de pe 4 Mai a fost ? Care a fost verdictul final ?

https://www.crapmania.ro/articole/compe ... reda-40945
Crezi ca Popescu poate fi inlaturat de niste idioti?

Stiu cativa care abia asteapta sa va faca vant in apa. Mai usor cu pianul pe scari ca imediat scapati sapunul pe jos si posibil sa ramaneti intepenit. Eu inteleg ca exista o disputa intre cele doua agv... si federatie, dar sa fi asa tarzan si singur impotriva tuturor, mai rar sa vad asa. Va propun sincer, incercati sa nu mai fiti asa de agresiv ca acesti pescari nu fac altceva decat sa isi bata .... de gura dvs si nu o fac decat din placere. Mai mare o sa fie tamtamul cand dvs o sa va duceti la cn pe corbu si o sa strigati in gura mare ( Inchideti competitia, nu este autorizata si legala ) :d.

In loc sa gasiti o intelegere impreuna sa faceti ceva bun impreuna, va balacariti prin procese pe aici. federatia si agv.. rusine!
...

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie:Actele federatiei au fost analizate de o Instanta de judecata. Asa ca mai usor cu falsurile. Si a fost autentificate notarial, cu toti membri de fata!
Să mori tu! Păi judecătorul și notarul au constatat ceea ce ai pus la dispoziție. Așa că la faza cu pianul ai grijă să nu aduni clapele în poziția căprioară. :wink:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie: Poti sa demonstrezi ca ce am spus mai sus nu este adevarat?
Legat de cele 39 de cluburi sau asociatii e forte probabil sa ai dreptate ca nu se pot afilia la federatie, insa repet, nu vad legatura...ce treaba au cele 39 de cluburi cu afilierea ? Ele s-au infiintat cu alt scop iar dumneata stii bine ca ai niste conditii de afiliere pe care nici cluburile tale nu pot sa le respecte.

Stefan Popescu scrie:Si daca decizi sa respecti Legea inseamna ca esti zbir?
Nu e vorba de comportamentul fata de lege...in relatia cu oamenii v-ati manifestat ca un dictator...o spun toti cei cu care te-ai intersectat la un moment dat prin birourile federatiei. La fel se vede si din modul in care ati comunicat cu oamenii pe net de-alungul timpului.
Stefan Popescu scrie:Cand o sa recunoasteti ca pescuitul sportiv de performanta nu se poate face la fara frecventa? Pentru voi, pescuitul sportiv se reduce doar la pescui la crap.
Aici se vede cat sunteti de habarnist in materie de pescuit sportiv. Sa spui unora care au castigat campionate mondiale ca fac sport la fara fregventa, frizeza cumva logica, realitatea, bunul simt.
Stefan Popescu scrie:Pun si eu o intrebare; Ce veti face in situatia in care federatia va fi afiliata la CIPS? Lucru perfect posibil,...
O sa-ti spun scenariul pe care-l intrezaresc eu...n-o sa fie admisa federatia in locul AGVPS...altfel te-au fi invitat la congres. Peste ani si ani, in cazul in care prin nu stiu ce minune ar admite CIPS afilierea federatiei, cu siguranta sportivii astia "la fara fregventa" vor incerca sa adere cu cluburile lor, daca pot, ori la unul din cluburile afiliate. Din acel moment, cel mai probabil, vor convoca adunari generale , vor schimba conducerile de club si ulterior conducatorii din federatie. Nu ramane dumneata cu impresia ca daca intri la CIPS, o sa participi la CM-uri cu aia 3 pensionari licentiati de-i scoti campioni nationali pe bani publici.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”