Off-topic Cupa Cenusarul

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Off-topic Cupa Cenusarul

Mesaj de Alexandru Mihai »

popescu59 scrie:Nu ai pierdut nimic , a participat la acest concurs marele producator de bile Marian Constantin care din pacate imi e jena sa o spun sa cam facut de ris. Da nu e problema orice sut in popou este un pas inainte .E l isi inchipuia ca vine arunca 20 kg de bile si pac baga la buzunar 7500 ron.Daca erea un premiu de 1500 ron nu participa se scuza el intr-un fel , da ce a zis lasa ca ma duc eu la taranii aia si le dau cu balta in cap :lol: :lol: Toate baltile din Teleorman sunt axate pe porumb mai clar pe mamaliga , cine pescuieste strict pe bile poate sa arunce sute de kg nu va face absolut nimic in fata mamaligi din porumb
Pai stai sa îți aduc eu aminte cum ai tras la un concurs cel mai bun loc de pe balta si la sfârșit nu ți-ai găsit numele in primele 10 echipe , așa ca nu vorbi, du-te la concursuri de plăcere si lasă pe alții sa meargă la concursuri după bani, nu cred ca sa făcut de ras pe o balta unde a fost pentru prima oară, nu ești in măsura sa vorbești despre nimeni din pescuitul românesc, rezultatele tale in pescuit nu îți dau voie.
Ești prea mic in acest fenomen sa judeci pescarii...fie ei consacrați sau la început de drum pentru ca nu ai spate nimic notabil in acest fenomen.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Off-topic Cupa Cenusarul

Mesaj de Dan Serban »

Alexandru Mihai scrie: Ești prea mic in acest fenomen sa judeci pescarii...fie ei consacrați sau la început de drum pentru ca nu ai spate nimic notabil in acest fenomen.
Cum n-are nimic in spate? :)
Pai si rulota? :lol: :lol: :lol: :lol:
Pescar de rând

Avatar utilizator
mihai turiac
Mesaje: 582
Membru din: Vin Mar 21, 2014 0:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Off-topic Cupa Cenusarul

Mesaj de mihai turiac »

Dan Serban scrie:
Alexandru Mihai scrie: Ești prea mic in acest fenomen sa judeci pescarii...fie ei consacrați sau la început de drum pentru ca nu ai spate nimic notabil in acest fenomen.
Cum n-are nimic in spate? :)
Pai si rulota? :lol: :lol: :lol: :lol:
Acuma nasuc este invidios ca nae are rulota......
Friends Carp Team

Today is the oldest you've ever been
And
The youngest you'll ever be again

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Off-topic Cupa Cenusarul

Mesaj de dancalinescu »

Domnilor,
Desi sunt incepator si nu ma compar cu voi, fie ca e vb de Nae sau de Marian C, imi permit sa ofer si eu o parere.. Din observatiile mele la fata locului (pe balti), am constatat ca la crap/caras vedem probabil cea mai mare "indoctrinare" pe care eu unul am vazut-o vreodata.
Pe baltile care nu fac obiectul discutiilor ample de pe forumurile de profil sau chiar pe cele publice sau cele administrate de forma (fara nici o investitie facuta dar taxa de pescuit de 10-20 lei) unde pestele e destul de salbatic, boiliesurile se cam fac de ras indiferent de cine sunt facute sau din ce sunt facute. Cand zic "se fac de ras" ma refer strict din prisma comparatiei cu momelile traditionale (rame, viermusi, libelule sau "Sfantul Porumb" uscat sau fiert).
Consider ca e si normal sa se intample asta pentru ca orice fiinta vie mananca ce a mancat dintotdeauna, ce mananca cel mai des si stie ca acel lucru e pe placul lui.
Daca ai o balta unde bagi porumb grupa mare (furajare sau pescuit strict la porumb), e normal ca pestele sa nu stie alta alimentatie decat porumbul.
Eu am patit-o sa merg pe o balta si sa rup carasul in doua la viermusi si apoi sa merg pe alta unde nu mananca altceva decat miez de paine. (Urmand sa aflu la sfarsitul partidei ca pe balta respectiva vin de ani multi pensionari care nu pescuiesc decat la paine :)) ). M-am simtit ca in filmuletul ala in care unu bate din picior si scoate pestii unul dupa altul. :D
Degeaba il trolleaza dl. Nae pe Marian cu caterinca de doi bani ca are nada buna doar pentru balti suprapopulate. Dati-mi voie sa cred ca daca mergi pe MV2 sau Hermes cu libelule sau alte dracovenii (balti unde mai toti pescarii dau la boilies, porumb sau derivate din acestea), nu o sa prinzi decat un bronz natural de inceput de vara. :lol:
Din punctul meu de vedere, sa prinzi ditamai Stiuca la boilies in competitie de Crap, asta inseamna sa fii mafiot. Asa-i dl. Marian? :lol: (nu mai stiu in ce concurs erai, pare-mi-se ca pe Green Paradise facand echipa cu sotia si fiica ta)

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Off-topic Cupa Cenusarul

Mesaj de Marian Constantin »

Din partea mea este un topic inchis si refuz sa mai comentez ceva vis-a-vis de nae popescu

Fir Intins va doresc si iesiti la pescuit ca este vreme frumoasa afara...Paste Fericit va doresc .
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Off-topic Cupa Cenusarul

Mesaj de arsinel »

Alexandru Mihai scrie: nu ești in măsura sa vorbești despre nimeni din pescuitul românesc, rezultatele tale in pescuit nu îți dau voie.
Ești prea mic in acest fenomen sa judeci pescarii...fie ei consacrați sau la început de drum pentru ca nu ai spate nimic notabil in acest fenomen.
:lol: :lol: Upsss
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”