PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de Stefan Popescu »

Albert scrie:Sa ne spui si ce-ti raspund aia...daca-ti raspund :lol:
In alta ordine de idei ia spune care-i faza cu CN de Tineret.Pe alte site-uri te lauzi ca l-ai "ars" pe Vladeanu. Spune si-aci sa stim si noi cum ai reusit sa faci asta :lol:
Am zis că am monitorizat CN de tineret, ceea ce nu seamănă cu ars. Cât despre Andrei Vlădeanu, cred că nu și-a spus ultimul cuvânt în organizarea pescuitului sportiv la crap din România.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de gabi1 »

Stefan Popescu scrie:
Albert scrie:Sa ne spui si ce-ti raspund aia...daca-ti raspund :lol:
In alta ordine de idei ia spune care-i faza cu CN de Tineret.Pe alte site-uri te lauzi ca l-ai "ars" pe Vladeanu. Spune si-aci sa stim si noi cum ai reusit sa faci asta :lol:
Am zis că am monitorizat CN de tineret, ceea ce nu seamănă cu ars. Cât despre Andrei Vlădeanu, cred că nu și-a spus ultimul cuvânt în organizarea pescuitului sportiv la crap din România.
Atipel, ai dat-o in "Divide et impera " !! :idea:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de Vali Vesa »

Stefan Popescu scrie: ...Cât despre Andrei Vlădeanu, cred că nu și-a spus ultimul cuvânt în organizarea pescuitului sportiv la crap din România.
Normal ca nu si-a spus ultimul cuvant. Echipa Nexgen va participa la CN Corbu :wink:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de Stefan Popescu »

Vali Vesa scrie:
Stefan Popescu scrie: ...Cât despre Andrei Vlădeanu, cred că nu și-a spus ultimul cuvânt în organizarea pescuitului sportiv la crap din România.
Normal ca nu si-a spus ultimul cuvant. Echipa Nexgen va participa la CN Corbu :wink:
Poate sa participe. Un antrenament nu strica niciodata. :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de gabrielcalin »

DOMNULE POPESCU, noi pescarii, ne-am indrepta si ne-am apropia de aceasta Federatie daca modul de infiintare, alegeri...... , ar fi fost unul transparent si daca ati fi in stare sa organizati ceea ce Andrei Vladeanu, Vladut Mateianu si toti ceilati organizatori si proprietari de balti incearca sa ofere.
Va tot legati de faptul ca suntem donatori......, calculand taxa de inscriere la un concurs raportata la taxa zilnica sau de 12 ore pe una din baltile pe care se organizeaza aceste competitii veti constata ca sunt sensibil apropiate si atunci luam in calcul ca mergem sa pescuim de placere. Daca ni se ofera si o competitie , este cu mult mai bine.
Pana veti fi in stare sa organizati ceva........ va rog sa ne lasati sa fim ,,donatori".
Va multumesc
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de gabrielcalin »

Poate ne explicati si cum ati monitorizat
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de Stefan Popescu »

Pe acest forum și vorbind la telefon cu Andrei Vlădeanu. Federația este interesată în primul rând de pregătirea noii generații de pescari de competiție. Mulți dintre cei actuali sunt deja depășiți. Nu din cauza lor, ci din cauza unui sistem de competiții greșit conceput.
Si ca să-ți răspund la prima întrebare, vizionează web site-ul federației și vei vedea că anul acesta vor fi primele competiții oficiale organizate de federație. Urmărește în special prima competiție de casting (de ăla autorizat, nu de aruncat cu bolovanul). Pentru curiozitatea ta, toată această competiție va fi finanțată de Consiliul Municipal Alba Iulia,iar premiile vor fi acordate de Consiliul Județean Alba. Și vor fi foarte generoase. Deci, se poate dacă cunoști legile și știi cui să te adresezi.
PS Ce știi tu de alegeri democratice? Actualele cluburi au fost invitate și au boicotat constituirea federației. Alegerile în federație sunt foarte democratice, dar nu votează decât membri afiliați. Asta e!

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de pharaoh »

Dom` Popescu, tot aduceti vorba de cluburi. Care sunt cluburile cu care spuneti ca ati infiintat federatia? Cate din conditiile pe care le "fluturati" nonsalant pe-aici sunt satisfacute de aceste cluburi? Care sunt membrii acestor cluburi si care sunt realizarile lor pe plan sportiv? Dovediti transparenta.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de miyagi »

Stefan Popescu scrie:Pe acest forum și vorbind la telefon cu Andrei Vlădeanu. Federația este interesată în primul rând de pregătirea noii generații de pescari de competiție. Mulți dintre cei actuali sunt deja depășiți. Nu din cauza lor, ci din cauza unui sistem de competiții greșit conceput.
Si ca să-ți răspund la prima întrebare, vizionează web site-ul federației și vei vedea că anul acesta vor fi primele competiții oficiale organizate de federație. Urmărește în special prima competiție de casting (de ăla autorizat, nu de aruncat cu bolovanul). Pentru curiozitatea ta, toată această competiție va fi finanțată de Consiliul Municipal Alba Iulia,iar premiile vor fi acordate de Consiliul Județean Alba. Și vor fi foarte generoase. Deci, se poate dacă cunoști legile și știi cui să te adresezi.
PS Ce știi tu de alegeri democratice? Actualele cluburi au fost invitate și au boicotat constituirea federației. Alegerile în federație sunt foarte democratice, dar nu votează decât membri afiliați. Asta e!
Fane deja ti-o iei rau de tot. Am sa intru pe exercitiul bugetar al Consiliului Judetean si am sa vad si cine a aprobat cheltuiala asta, iar apoi am sa dau cu tine de toate carierele pe care le visezi. Tu ai impresia ca "documentand" pe aici sau lingusindu-te pe langa Andrei mai "diluezi"?
Bai betivule! Tu chiar ai impresia ca daca n-am intrat 3 luni pe site ai reusit sa adormi lumea?
Stai sa-si faca timp si baietii ca sunt in plin debut de sezon sa vezi cum te cauta la prostata, din cauza tupeului tau :evil: .
Urban culture.

Avatar utilizator
mariuspescar
Mesaje: 149
Membru din: Joi Sep 03, 2009 20:31
Puncte: 0
Localitate: CONSTANTA

Re: PESCARI, VI SE PREGATESTE CEVA!

Mesaj de mariuspescar »

@ Stefan Popescu
In primul rand cred si sunt convins ca ce-l mai DEPASIT esit dumneata, LA TOATE CAPITOLELE ce tin de pescuitul sportiv DE PERFORMANTA
Sa-ti Fie Rusine pentru afirmatiile facute la adresa PESCARIILOR DE COMPETITIE.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”