Polemici concurs

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Polemici concurs

Mesaj de Dragos Sinca »

Si eu, in calitate de organizator de concursuri, cred ca ar trebuii detaliat subiectul, pentru a putea lua masuri pe viitor impotriva celor in cauza.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Polemici concurs

Mesaj de gabi1 »

Eu ca arbitru cu ceva experiență(si mai bună și mai proastă),pot spune că s-a ajuns la prea mare încrâncenare în pescuit ,dacă nu se ia atitudine se va ajunge la un impas.Spun asta pentru că tot la acest concurs au mai fost și alte probleme destul de grave,mult mai grave decât cele de mai sus,cu răgnete și amenințări culminând cu aducerea bătăușilor pe baltă pentru reglarea conturilor.
:idea: http://www.crapmania.ro/forum/discutii- ... 86-15.html
Unii vor să câștige cu orice preț, alții ajung la disperare că pierd bani și timp la mișto(prosteală),la un moment dat se va ''sparge buboiul''. Vom vedea atunci care vor fi costurile.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Polemici concurs

Mesaj de Albert »

gor965 scrie:
Spun asta pentru că tot la acest concurs au mai fost și alte probleme destul de grave,mult mai grave decât cele de mai sus,cu răgnete și amenințări culminând cu aducerea bătăușilor pe baltă pentru reglarea conturilor.
Cicerone Serbanescu
Carp United aduce o medalie de la CM, doar ei stiu cum, in timp ce se intampla d-astea in minunatul pescuit de competitie autohton.
Buna propaganda, ce sa zic... :lol:

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Oare de ce dupa concursul asta nu a mai intrat nimeni sa felicite pe toata lumea pt performante, participare, administratie, organizare?


...

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Polemici concurs

Mesaj de dancalinescu »

gabi1 scrie:
Eu ca arbitru cu ceva experiență(si mai bună și mai proastă),pot spune că s-a ajuns la prea mare încrâncenare în pescuit ,dacă nu se ia atitudine se va ajunge la un impas.Spun asta pentru că tot la acest concurs au mai fost și alte probleme destul de grave,mult mai grave decât cele de mai sus,cu răgnete și amenințări culminând cu aducerea bătăușilor pe baltă pentru reglarea conturilor.
:idea: http://www.crapmania.ro/forum/discutii- ... 86-15.html
Unii vor să câștige cu orice preț, alții ajung la disperare că pierd bani și timp la mișto(prosteală),la un moment dat se va ''sparge buboiul''. Vom vedea atunci care vor fi costurile.
Romanul e creativ si poti pune si mama Go Pro-ului sa il supravegheze si tot te fenteaza.
Next level trick e sa ia crapi vii de la Auchan si sa ii puna in carlig cu scafandrii la apa. :lol: :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Polemici concurs

Mesaj de gabi1 »

osc1or scrie:Oare de ce dupa concursul asta nu a mai intrat nimeni sa felicite pe toata lumea pt performante, participare, administratie, organizare?

Ne dezamăgești, te știam un băiat intuitiv. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
addicted
Mesaje: 813
Membru din: Mie Feb 16, 2011 2:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Polemici concurs

Mesaj de addicted »

Nea Cici baietii care au venit la noi in stand sunt prietenii nostrii si nu batausi venisera sa aduca tigari si sucuri nu au stiut ca nu au voie noaptea oamenii nu au treaba cu competitiile unul dintre ei a fost cu noi in echipa la carp fest deci au venit doar sa ne aduca tigari si suc atata tot nu s a pus niciodata problema de bataie sau altceva asa ca nu mai intelegeti ce vreti a vz toata lumea cum cand au ajuns in stand am si plecat cu ei afara pt ca stiu ca pe timp de noapte nu este voi cu vizitatori in stand...atata zic pentru toata lumea EU PERSONAL CAND AM GRESIT AM RECUNOSCUT SI MI AM CERUT SCUZE PUBLIC FATA DE TOATA LUMEA PENTRU GRESEALA SCUZELE FIIND CERUTE CHIAR LA UN CONCURS PE MV2...deci Nea Cici ma stiti si ca stiu de vreo 6 ani nu am fost nici odata nerespectuos fata de arbitrii dar cand vad ca mai am 5 secunde si subt eliminat fara nici o proba decat pe vorbe atunci iau foc....2 la mana am gresit odata a2a oara nu o mai fac pentru ca iubesc fenomenul si na...multumesc ghita adrian petru corectitudine !!!Si mari constantin ca nu a dictat eliminare fara probe... o zii buna tuturor si data viitoare xand mai vine cineva cu o contestatie l mine sa aiba probe vizibile,palpabile demonstrabile altfel iar se vor auzii multe injurii !!! Cer scuze fata de celalalte echipe care au avut de suferit auditiv din vina mea ,dar nu puteam accepta ceeva ce nu am facut!!! Felicitari ocupantiilor podiumului,organizatorului si Victoras Petcu pt balta!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

sebyy
Mesaje: 277
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 13:17
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Polemici concurs

Mesaj de sebyy »

gor965 scrie:
3.Arșinel spune că nu scrie nicăieri că nu au voie 4,5...membri într-o echipă
4.Dacă tot se simte nedreptățit de ce nu spune că și Iulică i-a aruncat o lansetă cu ceva timp înainte chiar de față cu noi arbitri când cântăream la standul a-6,putând primi eliminare încă de atunci?

Eu ca arbitru cu ceva experiență(si mai bună și mai proastă),pot spune că s-a ajuns la prea mare încrâncenare în pescuit ,dacă nu se ia atitudine se va ajunge la un impas.Spun asta pentru că tot la acest concurs au mai fost și alte probleme destul de grave,mult mai grave decât cele de mai sus,cu răgnete și amenințări culminând cu aducerea bătăușilor pe baltă pentru reglarea conturilor.
Cicerone Serbanescu
La punctul 3 : Taxa : 1500 lei / echipa 3 pescari cu drepturi depline, 3 Arsinele, nu 4 , nu 5
La punctul 4 : De ce nu l-a eliminat direct?
Legat de aducerea batausilor pe balta ce mai putem spune...De ce nu se dau nume? Vreau sa vad ca unul din organizatorii de concursuri ia masura interzicerii la concursurile organizate de el a acestor specimene.

sebyy
Mesaje: 277
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 13:17
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Polemici concurs

Mesaj de sebyy »

addicted scrie:multumesc ghita adrian petru corectitudine !!!Si mari constantin ca nu a dictat eliminare fara probe...
La sedinta tehnica Marian Constantin a spus clar ca din acel moment el este doar concurent si ca Nea Cici o sa ia toata deciziile! De ce trebuia acordul lui Marian?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Polemici concurs

Mesaj de gabi1 »

Nea Cici baietii care au venit la noi in stand sunt prietenii nostrii si nu batausi venisera sa aduca tigari si sucuri nu au stiut ca nu au voie noaptea
Toată ziua nu ai sesizat că rămâi fără țigări?, să nu apelezi în toiul nopții la o ''brigadă'' de prieteni să te aprovizioneze? Unul nu era suficient?
Las-o, că iar îți dai în petec.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”