probleme interpretare regulament

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

doipac scrie:Exprimarea "captura nu se cumuleaza la alte premii" e atat de generala incat lasa loc la interpretari si in mod normal noi o evitam in formatul acesta simplist.
Cum se pot evita confuziile in regulament ca si exprimare:
-Captura cea mai mare se va cumula(sau nu) in calculul punctajului de cantitate si (sau) calitate
-Captura nu se cumuleaza la alte premii. Aceeasi echipa nu poate lua si captura si un premiu general(sector)

De regula se traduce prin a nu putea sa iei si captura si un premiu la general adica iti alegi unde o consideri.
Nu inseamna neaparat ca ti se si scade la cantitate/calitate.
Oricum e ciudat sa iti alegi ori captura ori locul la general intr-un concurs cu premii la 8 echipe.
Presupunand ca toate cele 8 echipe isi aleg premiul la general (putin probabil aici intrucat nu au fost premii in cupe de la 4 in jos) poti ajunge in situatia sa premiezi echipa de pe locul 9 cu un ciortan pentru CMMC :)
Nu aveam nici o problema ca au luat premiul.de captura...dar insistenta cu care tratau pe langa organizator sa le.fie scoasa din clasamentul.de.calitate,m-a facut sa cred ca este o combinatie la mijloc,pe care a trebuit sa o combat spontan,ca sa nu cad de fraier
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de gabi1 »

iulius_gherase scrie: Nu aveam nici o problema ca au luat premiul.de captura...dar insistenta cu care tratau pe langa organizator sa le.fie scoasa din clasamentul.de.calitate,m-a facut sa cred ca este o combinatie la mijloc,pe care a trebuit sa o combat spontan,ca sa nu cad de fraier
Pune-i să-și facă "bilanțul" cu constiința pe masă.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

Cum credeam eu ca trebuie sa arate clasamentul ,de la incheierea concursului si pana sa ajung la cabana...
Fişiere ataşate
image.jpeg
image.jpeg (164.66 KiB) Vizualizat de 1999 ori
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

Cum a aratat clasamentul la final,dupa ce am ajuns la cabana si la festivitatea de premiere,unde a trebuit sa lupt cu un organizator influentat de un vicepresedinte de club si o haita de avizi sustinatori ai cauzei marsave si pana la urma ca sa imi pastrez ce era de drept al meu,a trebuit ca combat o combinatie cu o alta combinatie din care am iesit total sifonat,nu neaparat financiar,fiindca nu asta conta,ci ca imagine...hotii au strigat hotii si m-au facut troaca de porci...la un moment dat se propunea sa mi se interzica dreptul de a mai pescuit,pe langa interzicerea altor drepturi...sindicatul e puternic la noi in zona
Fişiere ataşate
image.jpeg
image.jpeg (209.24 KiB) Vizualizat de 1984 ori
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

iulius_gherase scrie:Cum credeam eu ca trebuie sa arate clasamentul ,de la incheierea concursului si pana sa ajung la cabana...
Exceptand captura,care dupa calculele mele trebuia sa ajunga la stadul A 12-Mikado Polonia
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

Mai pun niste poze cu cantare,pentru a nu fi acuzat de alte magarii:non combat,intelegere prealabila cu B13...aberatii de care suntem acuzati in The North
Fişiere ataşate
Cantar Duminica dimineata
Cantar Duminica dimineata
image.jpeg (208.45 KiB) Vizualizat de 1484 ori
Cantar sambata seara
Cantar sambata seara
image.jpeg (208.64 KiB) Vizualizat de 1484 ori
Cantar sambata amiaza
Cantar sambata amiaza
image.jpeg (208.9 KiB) Vizualizat de 1484 ori
Cantar sambata dimineata
Cantar sambata dimineata
image.jpeg (211.7 KiB) Vizualizat de 1484 ori
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

mironalin
Mesaje: 36
Membru din: Joi Mar 26, 2015 15:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de mironalin »

iulius_gherase scrie:Mai pun niste poze cu cantare,pentru a nu fi acuzat de alte magarii:non combat,intelegere prealabila cu B13...aberatii de care suntem acuzati in The North
Tu nu vrei sa fii acuzat de nimic dar, ma repet si pe acest forum, ai dat spaga unei echipe pentru a influenta rezultatul unui concurs. AI FURAT, din punctul meu de vedere. Asa cum tu spui ca "sindicatul" voia sa te arda(probabil ca da) fara dovezi asa pot si eu spune ca ai oferit banii inainte de incheierea concursului(probabil ca nu). Asta e discutia, nu interpretarea regulamentului, crezi ca organizatorul nu sa prins cand echipa de pe locul 3 a renuntat la 2000ron pentru 1500? Daca voia neaparat sa te arda o putea face, foarte simplu. Modul cum ai reactionat spune multe despre tine. Oricum, vina pentru tot scandalul este impartita intre tine si organizator. Iti urez succes pe viitor si multa sanatate, eu am incheiat discutia asta.

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

Vedeti cum ma urmaresc...am furat ce era de fapt al meu...am influentat rezultatul unui concurs care era castigat in fapt de mine...am dat mita ca sa pastrez ce era de fapt al meu si mi-era luat cu japca la masa verde,in culise...
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
Cristi Chiritoi
Mesaje: 383
Membru din: Lun Apr 23, 2012 11:15
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de Cristi Chiritoi »

iulius_gherase scrie:Vedeti cum ma urmaresc...am furat ce era de fapt al meu...am influentat rezultatul unui concurs care era castigat in fapt de mine...am dat mita ca sa pastrez ce era de fapt al meu si mi-era luat cu japca la masa verde,in culise...
Un punct de vedere infect. Iti repet, nu te-am acuzat de noncombat sau ca nu meriti podiumul. Nu te-am acuzat de furt ci de marlanie.Te-am acuzat ca ai dat bani, un act marlanesc ce nu are treaba cu notiunea de fair play. Avem puncte de vedere diferite despre sportivitate. Sper sa nu mai dau de asemenea specimene.

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

Cristi Chiritoi scrie:
iulius_gherase scrie:Vedeti cum ma urmaresc...am furat ce era de fapt al meu...am influentat rezultatul unui concurs care era castigat in fapt de mine...am dat mita ca sa pastrez ce era de fapt al meu si mi-era luat cu japca la masa verde,in culise...
Un punct de vedere infect. Iti repet, nu te-am acuzat de noncombat sau ca nu meriti podiumul. Nu te-am acuzat de furt ci de marlanie.Te-am acuzat ca ai dat bani, un act marlanesc ce nu are treaba cu notiunea de fair play. Avem puncte de vedere diferite despre sportivitate. Sper sa nu mai dau de asemenea specimene.
Tie,lui miron si a celorlalti din sindicat va lipsesc conexiunile neurologice...s-a stabilit ca regulamentul a fost incalcat in momentul in care s-a decis scoaterea cmmc din clasamentul de calitate...daca nu imi contesti locul,ce imi contesti atunci?faptul ca am renuntat la o parte din premiul cuvenit ca sa mi-l pastrez ca urmare a incalcarii regulamentului de catre organizator influentat de A2 care avea combinatia lui in desfasurare..esti redus tare in gandire...
In conditii normale si ale respectarii regulamentului nu trebuia sa fac nimic,doar sa imi iau premiul...nu sa ma trezesc ca de fapt nu sunt locul 1,sunt 2,ca nu stiu ce combinatii s-au facut...
Esti incet tare mey baiatule!daca pentru tine fair-play era sa iau locul 2 si sa ma duc acasa, ma las pagubas...cati ar fi procedat astfel?mai aberai si tipai ca nu avem voie sa aducem nada suplimentara in timpul unui concurs...
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”