Probleme sponsori concursuri-in atentia organizatorilor

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Probleme sponsori concursuri-in atentia organizatorilor

Mesaj de Vladut Mateianu »

Consider ca organizatorul unui concurs trebuie sa raspunda in fata concurentului, in cazul in care ,sponsorul nu isi onoreaza promisiunea.
Concret, in clipa in care anunti un sponsor (voucher, anumite produse, etc) sa te asiguri ca lucrurile chiar vor ajunge la concurentul care le-a castigat.
Probleme au fost multe pana acum, nu dau exemple, dar nu este normal ca concurentul sa se milogeasca pe la sponsor dupa premii, sa aiba marfa sub valoarea anuntata in caz de voucher sau sa ofere alte produse decat cele anuntate !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme sponsori concursuri-in atentia organizatorilor

Mesaj de Albert »

Pai daca iar nu dai nume si exemple(ai un istoric bogat) postul tau e irelevant.
Daca tot deschizi subiecte d-astea, spune cu subiect si predicat sa stie oamenii cum sta treaba. Cel mai bine taxezi genul asta de cazuri prin neparticipare si necumparand produsele "inculpatului".

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme sponsori concursuri-in atentia organizatorilor

Mesaj de Florin Pata »

Cine , cand , unde , competitia ? Asa generalizat nu functioneaza .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Probleme sponsori concursuri-in atentia organizatorilor

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu pot da exemple. Si nici nu este important. Discutam idei, nu persoane !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme sponsori concursuri-in atentia organizatorilor

Mesaj de Florin Pata »

In acest mod induci ideea ca toti sponsorii sunt de rahat...asta ca sa fiu scurt . Nu cred ca cei ok merita asta !
Din acest motiv nu evoluam deloc , "unii organizatori de concursuri sunt hoti"...lumea ii crede hoti pe toti , "unii pescari fura peste"...lumea ii crede pe toti hoti , "unele concursuri sunt masluite"...lumea crede ca sunt toate...eu in primul rand si din acest motiv nu merg la concursuri , "nada x e teapa...toti cred ca toate nadele sunt teapa" ...etc . !!!
In acest mod teparii isi vad de treaba in continuare iar cei corecti sufera pentru primii !
La inceputul fiecarui concurs trebuie sa fie acolo...vazute si pipaite toate voucherele si toate premiile !

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme sponsori concursuri-in atentia organizatorilor

Mesaj de Albert »

Atunci e clar: sponsorii-s naspa, organizatorii la fel, implocit si concursurile-s țepe toate.
Am inteles bine, da? Asta-i ideea..

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme sponsori concursuri-in atentia organizatorilor

Mesaj de Florin Pata »

Ca sa fiu rau de data asta...ideea e alta...rezolvarea romaneasca !
X are o echipa sau e prieten cu ea ! Echipa se duce la un concurs organizat de alt organizator si nu primeste premiile . Atunci folosim Crapmania ca santaj ! Organizatorule sau sponsorule...dai premiile sau te facem de rahat ?
Daca ne dai noua premiile , doar asta ne intereseaza nu dreptatea, nu te facem de rahat , esti "ca nou cu de 2 ori mai mult inalbitor" , poti fi de rahat in continuare cu altii care nu au putere de santaj . Rezolva-ne noua problema ne doare in basca daca esti tepar cu altii . Pe principiul "fraiere...topicul l-am deschis...dai banul...sau trec la nominalizari" .
Din pacate asa functioneaza treburile pe baza de "mi-ar plasi(place) da miii rusani"(rusine) !
Ultima oară modificat Dum Mai 27, 2018 22:55 de către Florin Pata, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Probleme sponsori concursuri-in atentia organizatorilor

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu asta am vrut sa subliniez. Va respect dreptul la opinie, dar astept pareri de la participanti care au patit-o. Nu de la spectatori...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme sponsori concursuri-in atentia organizatorilor

Mesaj de Florin Pata »

Am inteles intoarcerea la 180 de grade , nu iti convine cum decurge discutia . Daca o persoana cu puterea data de cupe si medalii si cu Senzor in spate nu vrea sa dea nume...ce pretentii ai de la unii mai amarati .
Atunci muta topicul in sectiunea concursuri ...nu in Discutii Generale Despre Pescuit si mentioneaza de la inceput ca e vorba strict de concurenti...sa nu isi mai piarda unii timpul degeaba cu opinii .
Nu cumva acolo nu ar comenta nimeni ca toti sunt legati de interese ?

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Probleme sponsori concursuri-in atentia organizatorilor

Mesaj de Bogdan Timis »

Eu cred ca Vladut are dreptate si vrea sa traga un semnal de alarma ca aceste lucruri sa nu se mai intample, astfel ca organizatorii care ofera astfel de premii sa se asigure ca acestea intra in posesia castigatorilor.
O vorba spune ca e mai bine sa previi decat sa tratezi.
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”