Scoala de pescuit la Crap

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

zoli1964
Mesaje: 118
Membru din: Vin Aug 01, 2008 9:20
Puncte: 0
Localitate: cluj

Re: Scoala de pescuit la Crap

Mesaj de zoli1964 »

Multumesc Claudiu! Am eu memoria mai proasta un pic dar te mai tin minte :) :)

Pentru toti cei interesati:
Toate detalile le veti afla saptamana viitoare. Cu program, participanti ('lectori'), sponsori, costuri etc.

Multumesc tuturor pentru interesul acordat.

popa viorel
Mesaje: 84
Membru din: Mie Sep 21, 2005 10:54

Re: Scoala de pescuit la Crap

Mesaj de popa viorel »

[quote="Claudiu Cutus"]Nu vreau să-i fac reclama lui Zoli, posibil sa nici nu își amintească ( a fost de ceva ani buni), dar la prima mea partida adevarata de pescuit la crap pe un lac C&R mi-a fost vecin de stand. A avut răbdare și mi-a explicat multe chestii, de la comportament pe lac la ce sa faci in diferite situații inclusiv cum sa lansez. Eu zic că are cunoștințele și răbdarea necesară pentru a învăța un începător. Nu zic că nu e bine dar totuși nu cred că e neapărat necesar sa fi campion mondial la pescuit pentru a învăța niste începători.Felicitari pentru inițiativa.[/quote]
Depinde.Eu nu sunt un as la pescuit de competitie dar prefer sa invat de la cineva cu rezultate nu de la un nickname de forum.Dar, daca toata treaba este din pasiune si fara interes financiar merita tot respectul baiatul respectiv.

iavindan
Mesaje: 50
Membru din: Vin Feb 11, 2011 23:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti, Sector 6

Re: Scoala de pescuit la Crap

Mesaj de iavindan »

iavin Dumitru.Va salut mar interesa detali si cum as putea participa.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Scoala de pescuit la Crap

Mesaj de RSC »

De la Cluj la Bucuresti...tot sa-nveti sa pescuiesti! :D
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Scoala de pescuit la Crap

Mesaj de andrei vladeanu »

Sincere felicitari pentru initiativa!
Spor la treaba...
The One Team

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: Scoala de pescuit la Crap

Mesaj de iulius_gherase »

Vladut Mateianu scrie:Dar cine va recomanda ? :D
"vocea si talentul meu" BD la munte si la mare :)))
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Scoala de pescuit la Crap

Mesaj de dancalinescu »

popa viorel scrie:
Claudiu Cutus scrie:Nu vreau să-i fac reclama lui Zoli, posibil sa nici nu își amintească ( a fost de ceva ani buni), dar la prima mea partida adevarata de pescuit la crap pe un lac C&R mi-a fost vecin de stand. A avut răbdare și mi-a explicat multe chestii, de la comportament pe lac la ce sa faci in diferite situații inclusiv cum sa lansez. Eu zic că are cunoștințele și răbdarea necesară pentru a învăța un începător. Nu zic că nu e bine dar totuși nu cred că e neapărat necesar sa fi campion mondial la pescuit pentru a învăța niste începători.Felicitari pentru inițiativa.
Depinde.Eu nu sunt un as la pescuit de competitie dar prefer sa invat de la cineva cu rezultate nu de la un nickname de forum.Dar, daca toata treaba este din pasiune si fara interes financiar merita tot respectul baiatul respectiv.
Tu crezi ca unui incepator care stie maxim "sa puna rama in carlig" si care vrea sa invete sa pescuiasca la crap, ii pasa de cate podiumuri are "profesorul"?
Un pescar cu vechime care practica acest sport in regim de hobby e la fel de abilitat sa invete un incepator sa pescuiasca la crap.
Un pescar de competitie cel mult are mai multe capturi decat un pescar hobby-ist, nicidecum nu e singurul care prinde de pe balta si numai de la el ai ce invata. :roll:

zoli1964
Mesaje: 118
Membru din: Vin Aug 01, 2008 9:20
Puncte: 0
Localitate: cluj

Re: Scoala de pescuit la Crap

Mesaj de zoli1964 »

andrei vladeanu scrie:Sincere felicitari pentru initiativa!
Spor la treaba...
Multumesc frumos Andrei!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”