Da` tu cum dormi "veselie"? Ca pe ace?!!! Ce contracte ai refacut de cand cu noua federatie. Tare curios sunt de relatiile contractuale sub noua forma . Cuuummmm!!! Nimic in derulare?!!!!
Aha.Deci nu se stie...cu c fara c..agramari..cu n sau fara..tipic.Bine ca merge copy/paste si cu stangu-n oo.
Despre CN-ul nu mai zici nimic? Cu ce e mai cu mot decat celelalte?
Are caracter oficial! Și altă federație nu se mai poate constitui!
Stefan Popescu scrie: Și altă federație nu se mai poate constitui!
Wanna bet? Poate mai face Tarus un IMAS de ala ca si asa e la oferta, se supara si... intelegi tu mai departe... karate cichichan
Basca haosul asta care domneste (si) in denumiri, acte, pdf-uri si alte acte "oficiale" s-ar putea sa-ti dea cu virgula ))
Inteleg ca statul pe forumuri afecteaza ocularii, mai ales la etatea ta.Totusi, te intreb a 'nshpea oara:
De ce CN de la Sarulesti e bine mersi si alte campionate, cu alte, titluri sunt amenintate cu deneau', pefeau si alte sereleuri opresive?
Stefan Popescu scrie:Pentru că așa am vrut eu! Mulțumit?
Hai bre, cacaracterule poti mai mult de-atat..un link, un copy/paste ceva.O lege, un mic?
Un paragraf din statut si regulament de la "federatia" cu C..sau de la aia fara "c"..ups..deja-s doo federatii..minuune ))
Stefan Popescu scrie:Pentru că așa am vrut eu! Mulțumit?
EU da .
Se pare ca respecti legile pe care le invoci in mod personal. Daca legea nu distinge, nici noi nu distingem, dar daca da, atunci nu te scuza nici macar faptul ca "n-ai stiut", ceea ce nu se mai poate spune si in cazul tau.
ATENTIEEEEEE!!!! Domnilor moderatori, sa nu-i dispara astuia postarile ca-si cam taie singur creanga de sub picioare.
1. Eu am încercat doar să răspund la problema privind rostul demersului AGVPS.
Consider că atât AGVPS, cât şi "federaţia" sunt, din perspectiva pescuitului competiţional, structuri parazitare. Dar, AGVPS păstrează un avantaj: dreptul de înscrie echipa naţională la CM.
În rest, aceeaşi nesimţire: amestec grosolan în competiţii, presiuni de tot felul, jumulirea de bani a cluburilor (deci a pescarilor de competiţie).
Până acum, AGVPS a stat în vizuină. La bătaie ieşea APCR pentru crăpari, LRS pentru spinning-işti, etc.
Acum, APCR (A.V.) a întors armele, iar LRS şi-a rezolvat problema, câştigând procesele cu "federatia" (sentinte definitive si irevocabile).
Restul disciplinelor nu prea conteaza, n-au nici macar vizibilitate nationala (spinning de pe mal, fly, stationar, feeder etc). pescuit marin si casting practic nu exista.
În rest, ai dreptate.
2. Al doilea lucru pe care l-am scris este că Ovidius va fi la Montargil, altfel AGVPS îşi taie craca de sub picioare, singura de altfel care-i mai susţine.
Vor concura sub tricolor, pentru ca România este campioană mondială en-titre, iar AGVPS va pierde enorm la FIPS dovedind slabiciume.
Plangerile penale ale lui popescu sunt glume (sinistre), dar ...glume.
Este întradevăr o problemă! Clubul Ovidius este structură sportivă, cu CIS. Dar este doar o echipă, care a câștigat o brăilă intitulată Campionatul de pescuit sportiv al AGVPSR. O să fie cam greu de dovedit că este Campioană națională. Și chiar dacă ar fi, nu se poate confunda cu echipa reprezentativă a României și nici nu poate obține autorizația de participare decât dacă este solicitată de federație. Federația a depus documentația de autorizare și urmează să o primească, întrucât îndeplinește toate cerințele legale.
De remarcat este că în ceața în care se zbate, userul cezarch a scăpat un adevăr pe goarnă; „ROMÂNIA” este Campioană Mondială! Păi dacă România este Campioană Mondială, cine este membru CIPS? România sau AGVPSR? Oricum, fără federație nu se poate. Mai ales că am notificat AGVPSR încă din 2011 despre acest lucru, și anume să se autorizeze ca structură sportivă și să se afilieze la FRPS.
Aș vrea să văd soluția găsită, întrucât CS Ovidius a respins propunerea făcută de Andrei Vlădeanu și legal nu pot pleca. Dacă o vor face ilegal, vor suporta consecințele încălcării legii.
PS De remarcat că un funcționar public consideră o federație sportivă legal constituită ca structură parazitară. Văd că tace ca porcul în păpușoi cu privire la decizia Curții constituționale nr. 156/1999 care spune că AGVPSR reprezintă vânătorii, nu pescarii sportivi.
Băi popescule,
Stai liniştit, nu dialoghez cu tine. Am definit lupta dintre AGVPS şi federaţia ta ca fiind lupta dintre o haită de şacali şi o hienă prăpădită, turbată de foame. Avantajul este la şacali, că stau cu labele pe pradă şi mârăie la tine. Dacă se vor porni să muşte, nu te văd bine.
Dar îi dispreţuiesc ca şi pe tine. Poate chiar mai mult...
PS - DA, România este CAMPIOANĂ MONDIALĂ, prin clubul ENERGY BRAŞOV, care în 2012, a reprezentat România. Aşa s-a făcut selecţia.
Ultima oară modificat Mar Iul 09, 2013 10:25 de către cezar.ch, modificat 1 dată în total.
Sunt curios cine îi dă dreptul AGVPSR să înscrie echipa națională a României atâta timp cât nu are înscris în statut acest drept. http://agvps.ro/docs/Statutul%20AGVPS.pdf
cezar.ch scrie:Băi popescule, Stai liniştit, nu dialoghez cu tine. Am definit lupta dintre AGVPS şi federaţia ta ca fiind lupta dintre o haită de şacali şi o hienă prăpădită, turbată de foame. Avantajul este la şacali, că stau cu labele pe pradă şi mârăie la tine. Dacă se vor porni să muşte, nu te văd bine.
Dar îi dispreţuiesc ca şi pe tine. Poate chiar mai mult...
Tocmai ai făcut-o. Ia zii javră (dacă tot m-ai făcut hienă) cum e cu deciziile Curții constituționale?