VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns

VEI VOTA PENTRU DEMITEREA LUI TRAIAN BASESCU?

DA
119
44%
NU
153
56%
 
Voturi totale: 272

mariusd
Mesaje: 82
Membru din: Mar Oct 12, 2010 9:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de mariusd »

Florin Pata scrie:Datorita faptului ca basistii simt ca pot pierde totul ,au declansat deja un razboi diversionist.Din pacate inca mai suntem dispusi sa inghitim "aburelile" lor !

Cateva directii diversioniste cu "priza" la publicul neinformat :
1) "Vine Iliescu si ne "trimite in comunism"!!!

- Base este mai comunist si mai securist decat Iliescu,a fost la putere permanent,a rezolvat flota;miliarde din drumuri;cele mai secretizate afaceri(Luxten;ApaNova;etc.)
- Toti au plecat din FSN si in functie de oportunitati "schimba culorile"!!! :lol:
- Suntem in UE iar directia Romaniei este ireversibila

2) "Razboiul impotriva institutiilor statului".Cred ca avem o memorie scurta.Dupa ce a obtinut puterea absoluta,toate institutiile statului au fost "populate" cu coarde sau chelneri PDL.Institutiile statului respectiv sunt doar unelte create/modificate de Basescu pentru a detine puterea absoluta si a "pedepsi pe absolut oricine nu este de acord cu SEFU"!

- DNA - nici un rezultat concret,aresteaza pe oricine,fara a respecta nimic,la ordin
- CCR - o adunatura de strigoi fara experienta juridica,numiti politic(acum 100% PDL),actioneaza la ordin
- ANAF - organ represiv care produce bani doar de la cei corecti sau fara putere,ignorand marile furaciuni,actioneaza la ordin
- ANI - nici un rezultat clar,apar cu abureli doar la ordin,cand cineva ridica glasul
- ICR - institut prin care s-au furat miliarde - Rezultatul : Cai cu morcovi infipti in fund,Iisus in ipostaze indecente (In SUA) - cred ca ne ceeaza o imagine "favorabila"! :mrgreen:

3) "Toti politicienii sunt la fel "!

- datorita faptului ca nu mai au argumente incearca sa dezguste electoratul pentru a nu participa la vot
- se bazeaza mai mult pe invalidarea referendumului prin nerespectarea numarului de votanti

4) "Tanti UE s-a suparat pe noi"

- sa nu confundam cateva persoane cu UE
- europarlamentarii PDL prezinta deformat situatia :oops:
- exista doar interese economice si politice(razboiul Franta/Germania pentru suprematia in UE)

5) "Nenea Gitenstein s-a suparat!"

- in mod normal la nivel diplomatic ,ce face nenea se numeste "Intruziune in politica unui stat suveran!!!" si de obicei se pedepseste cu "trimitere acasa !"(dar deh e SUA)
- problema acestui domn este legata mai mult de cumpararea avioanelor militare(care pot fi si frantuzesti! :mrgreen: ),proiectele Chevron,Bechtel,scut,etc.

Vad ca deodata toata lumea (UE;SUA) este ingrijorata de "nerespectarea ..." in Romania.Unde erau aceste voci cand :
- Roberta numara voturile
- legi aprobate (salariile profesorilor) nu s-au respectat(imi amintesc cand analfabetii au votat cu unanimitate o lege deoarece x a tinut degetul in sus/jos,apoi au revenit)
- Base schimba judecatorii CCR,si numea pe cine dorea ... lui in orice functie
- Base isi dadea cu parerea in orice subiect politic/economic/justitie iar "sclavii lui" votau in parlament absolut totul
- se inchideau spitalele
- concedia mii de politisti pentru ca "l-au deranjat"!
- aresta zeci de vamesi sau pe oricine altcineva
- numea un fost procuror comunist (Macovei) Ministru de Justitie,un chelner Ministru de interne,o baschetbalista Procuror General, un "model :oops: " seful Camerei,ministri gen Blonda sau Ritzi,ministrul invatamantului fara BAC,etc.
- erau jigniti ziaristi sau persoane din public
- nu se mai respecta absolut nici o lege
Sa inteleg ca televiziunea ta favorita este Antena 3.... Spune multe asta.
Marius Dumitru

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de Florin Pata »

Sa inteleg ca televiziunea ta favorita este Antena 3.... Spune multe asta.[/quote]


Din pacate nu prea am timp de televizor.Oricum nu mai am Antenele de cateva luni !(RDS :oops: )
Apropos asta e de bine sau de rau ?

mariusd
Mesaje: 82
Membru din: Mar Oct 12, 2010 9:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de mariusd »

Florin Pata scrie:Sa inteleg ca televiziunea ta favorita este Antena 3.... Spune multe asta.

Din pacate nu prea am timp de televizor.Oricum nu mai am Antenele de cateva luni !(RDS :oops: )
Apropos asta e de bine sau de rau ?[/quote]

Cea mai mare parte din ce ziceai mai sus repeta astia de la antene de 8ani in continuu si de aia m-am gandit ca uitandu-te foarte mult la antene ai putea ajunge sa fi sub efectul manipularii securiste dictate de voiculescu. Deci cred ca e un lucru rau. :)
Marius Dumitru

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de Florin Pata »

mariusd scrie:
Florin Pata scrie:Sa inteleg ca televiziunea ta favorita este Antena 3.... Spune multe asta.

Din pacate nu prea am timp de televizor.Oricum nu mai am Antenele de cateva luni !(RDS :oops: )
Apropos asta e de bine sau de rau ?
Cea mai mare parte din ce ziceai mai sus repeta astia de la antene de 8ani in continuu si de aia m-am gandit ca uitandu-te foarte mult la antene ai putea ajunge sa fi sub efectul manipularii securiste dictate de voiculescu. Deci cred ca e un lucru rau. :)[/quote]

Te uiti la B 1 ? :D

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de DumiD »

xdocx scrie:nu treceti cu vederea faptul ca generalul US ARMY (r) Wesley Clark, este mai nou consilier pe probleme strategice a premierului Ponta! 8) 8) 8) 8) 8)

Ponta ştie că fără binecuvantarea SUA nu se poate face mare branză în România. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Deci pokerul se joaca pe miza mare 8) 8) 8) 8) 8) .
Nu va lasati dusi de nas :oops: :oops: :oops:

asa si??????ce poate sa-l consilieze un general din armata americana pe ponta?eventual cum trebuie sa arate o dictatura militara bine pusa la punct,ma indoiesc ca "generalul US ARMY (r) Wesley Clark" stie vre-o iota economie sa-l ajute pe ponta cu "problemele strategice".n-am vazut la ponta si la crinut absolut nimic de cand sunt la putere,au gasit-o p-asta cu suspendarea sa se acopere fata de alegatori in toamna,crinut ala e penibil rau,are 50 de ani si n-a facut nimic in viata lui,in cv scrie politician,macar ponta stie sa dea copy paste.

Avatar utilizator
xdocx
Mesaje: 318
Membru din: Lun Noi 02, 2009 8:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de xdocx »

DumiD scrie:
xdocx scrie:nu treceti cu vederea faptul ca generalul US ARMY (r) Wesley Clark, este mai nou consilier pe probleme strategice a premierului Ponta! 8) 8) 8) 8) 8)

Ponta ştie că fără binecuvantarea SUA nu se poate face mare branză în România. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Deci pokerul se joaca pe miza mare 8) 8) 8) 8) 8) .
Nu va lasati dusi de nas :oops: :oops: :oops:

asa si??????ce poate sa-l consilieze un general din armata americana pe ponta?eventual cum trebuie sa arate o dictatura militara bine pusa la punct,ma indoiesc ca "generalul US ARMY (r) Wesley Clark" stie vre-o iota economie sa-l ajute pe ponta cu "problemele strategice".n-am vazut la ponta si la crinut absolut nimic de cand sunt la putere,au gasit-o p-asta cu suspendarea sa se acopere fata de alegatori in toamna,crinut ala e penibil rau,are 50 de ani si n-a facut nimic in viata lui,in cv scrie politician,macar ponta stie sa dea copy paste.
Daca asta ai inteles tu , nu mai comentez....
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de DumiD »

xdocx scrie:
DumiD scrie:
xdocx scrie:nu treceti cu vederea faptul ca generalul US ARMY (r) Wesley Clark, este mai nou consilier pe probleme strategice a premierului Ponta! 8) 8) 8) 8) 8)

Ponta ştie că fără binecuvantarea SUA nu se poate face mare branză în România. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Deci pokerul se joaca pe miza mare 8) 8) 8) 8) 8) .
Nu va lasati dusi de nas :oops: :oops: :oops:

asa si??????ce poate sa-l consilieze un general din armata americana pe ponta?eventual cum trebuie sa arate o dictatura militara bine pusa la punct,ma indoiesc ca "generalul US ARMY (r) Wesley Clark" stie vre-o iota economie sa-l ajute pe ponta cu "problemele strategice".n-am vazut la ponta si la crinut absolut nimic de cand sunt la putere,au gasit-o p-asta cu suspendarea sa se acopere fata de alegatori in toamna,crinut ala e penibil rau,are 50 de ani si n-a facut nimic in viata lui,in cv scrie politician,macar ponta stie sa dea copy paste.
Daca asta ai inteles tu , nu mai comentez....
pai nu e nimic de comentat.asta-i o prostie lansata de alde gandu online sau mai stiu eu ce prostie de ziar/televiziune ca sa prosteasca prostii.unde ai vazut tu general din armata americana consilier a lui xulescu din romania/albania/georgia sau alta tara de rahat?ii salta fbi-ul in 2 timpi si 3 miscari,la ei un general stie destule secrete care pot fi vandute,pozitii ale submarinelor,coduri de lansare,etc,nu-si permite nimeni sa-i lase in preajma unor corupti si coruptibili ca ponta.aaa..daca era vorba de vre-un general de-al nostru da,ca astia ce pot sa-ti vanda,locatia submarinului Delfinul?

mariusd
Mesaje: 82
Membru din: Mar Oct 12, 2010 9:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de mariusd »

Florin Pata scrie:
mariusd scrie:
Florin Pata scrie:Sa inteleg ca televiziunea ta favorita este Antena 3.... Spune multe asta.

Din pacate nu prea am timp de televizor.Oricum nu mai am Antenele de cateva luni !(RDS :oops: )
Apropos asta e de bine sau de rau ?
Cea mai mare parte din ce ziceai mai sus repeta astia de la antene de 8ani in continuu si de aia m-am gandit ca uitandu-te foarte mult la antene ai putea ajunge sa fi sub efectul manipularii securiste dictate de voiculescu. Deci cred ca e un lucru rau. :)
Te uiti la B 1 ? :D[/quote]
:lol: Mai niciodata.
Marius Dumitru

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2301
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de Albert »

mariusd scrie: m-am gandit ca uitandu-te foarte mult la antene ai putea ajunge sa fi sub efectul manipularii securiste dictate de voiculescu.
E bine ca stii ce se spune la Antene. Inafara de asta cam ce e neadevarat din ce-a scris Florin?

@Florin
In sfarsit cineva are rabdare si insiruie o parte din "actiunile demorcatice" facute de cinstitul(lol) carmaci.
Pe langa alea ar mai trebui spus si impozitarea pensiilor si nesocotirea flagranta a codului fiscal din tarisoara asta.
Oricum, excelent rezumat.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de miyagi »

Scenarii, scenarii.... = paranoia.
Un astfel de subiect a avut acces la informatiile lumii si stie sa consilieze punctual, pe cazuri in parte. Un astfel de subiect are dreptul la politica dupa iesirea din serviciul militar. Indiferent ca e politica interna sau externa. Un astfel de subiect n-are cum sa cunoasca ceea ce sustii tu. Codurile nu le stiu decat operatorii directi ( comandantii ).
Intr-o alta ordine de idei Romania se afla in NATO de cativa ani buni si si-a castigat respectul in randul partenerilor. Mergand pe aceeasi linie directoare NATO nu vad unde ar fi problema.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”