VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns

VEI VOTA PENTRU DEMITEREA LUI TRAIAN BASESCU?

DA
119
44%
NU
153
56%
 
Voturi totale: 272

mariusd
Mesaje: 82
Membru din: Mar Oct 12, 2010 9:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de mariusd »

Albert scrie:
mariusd scrie: m-am gandit ca uitandu-te foarte mult la antene ai putea ajunge sa fi sub efectul manipularii securiste dictate de voiculescu.
E bine ca stii ce se spune la Antene. Inafara de asta cam ce e neadevarat din ce-a scris Florin?

@Florin
In sfarsit cineva are rabdare si insiruie o parte din "actiunile demorcatice" facute de cinstitul(lol) carmaci.
Pe langa alea ar mai trebui spus si impozitarea pensiilor si nesocotirea flagranta a codului fiscal din tarisoara asta.
Oricum, excelent rezumat.
Unele cred ca-s adevarate dar sincer nu am timp acum sa raspund punct cu punct la ce a scris Florin Pata.
Eu sunt de parere ca daca acum ar murii toti politicienii si acoliti lor din Romania in sfarsit am avea o sansa sa mergem inainte. Pana atunci facem asa un pas inainte si vrea cativa inapoi si tot asa.
Marius Dumitru

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de miyagi »

Albert scrie:
mariusd scrie: m-am gandit ca uitandu-te foarte mult la antene ai putea ajunge sa fi sub efectul manipularii securiste dictate de voiculescu.
E bine ca stii ce se spune la Antene. Inafara de asta cam ce e neadevarat din ce-a scris Florin?

@Florin
In sfarsit cineva are rabdare si insiruie o parte din "actiunile demorcatice" facute de cinstitul(lol) carmaci.
Pe langa alea ar mai trebui spus si impozitarea pensiilor si nesocotirea flagranta a codului fiscal din tarisoara asta.
Oricum, excelent rezumat.
Nu-i uitati va rog, "... pe cei ce nu mai sunt, pe cei ce ne acuza de-acolo din morminte".
Sunt cei care n-au mai avut bani indeajuns sa-si cumpere medicamentele de care le atarna fragila viata. Sunt cei ce n-au mai ajuns la spital la timp pentru ca cel ce le era aproape era inchis desi era dotat sau renovat de curand etc.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de miyagi »

Sa inteleg ca televiziunea ta favorita este Antena 3.... Spune multe asta.[/quote]
Antena 3 a fost singura televiziune cu atitudine in toata aceasta perioada, perioada in care democratia romaneasca a fost furata.
Pacat ca n-au existat si la revolutie oameni ca Gadea, Vali Stan, fatuca aia bruneta cu ochelari. Parca Oana Stancu o cheama s.a.
Urban culture.

mariusd
Mesaje: 82
Membru din: Mar Oct 12, 2010 9:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de mariusd »

miyagi scrie:Sa inteleg ca televiziunea ta favorita este Antena 3.... Spune multe asta.

Antena 3 a fost singura televiziune cu atitudine in toata aceasta perioada, perioada in care democratia romaneasca a fost furata.
Pacat ca n-au existat si la revolutie oameni ca Gadea, Vali Stan, fatuca aia bruneta cu ochelari. Parca Oana Stancu o cheama s.a.
Nu pot decat: :lol:
Marius Dumitru

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de miyagi »

mariusd scrie:
miyagi scrie:Sa inteleg ca televiziunea ta favorita este Antena 3.... Spune multe asta.

Antena 3 a fost singura televiziune cu atitudine in toata aceasta perioada, perioada in care democratia romaneasca a fost furata.
Pacat ca n-au existat si la revolutie oameni ca Gadea, Vali Stan, fatuca aia bruneta cu ochelari. Parca Oana Stancu o cheama s.a.
Nu pot decat: :lol:
Nu te retine nimeni. Asa e in democratia curata, libera si neviciata.
Sa ai spor.
Urban culture.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de DumiD »

Albert scrie:
mariusd scrie: m-am gandit ca uitandu-te foarte mult la antene ai putea ajunge sa fi sub efectul manipularii securiste dictate de voiculescu.
E bine ca stii ce se spune la Antene. Inafara de asta cam ce e neadevarat din ce-a scris Florin?

@Florin
In sfarsit cineva are rabdare si insiruie o parte din "actiunile demorcatice" facute de cinstitul(lol) carmaci.
Pe langa alea ar mai trebui spus si impozitarea pensiilor si nesocotirea flagranta a codului fiscal din tarisoara asta.
Oricum, excelent rezumat.
pai hai sa vedem punct cu punct ce prostii debiteaza Florin
- Roberta numara voturile -- Ce treaba are Basescu cu asta?

- legi aprobate (salariile profesorilor) nu s-au respectat(imi amintesc cand analfabetii au votat cu unanimitate o lege deoarece x a tinut degetul in sus/jos,apoi au revenit) -- Ce treaba are Basescu cu asta?

- Base schimba judecatorii CCR,si numea pe cine dorea ... lui in orice functie -- .....................nu stii legea 3 judecatori sunt pusi de senat,3 de camera deputatilor si 3 de presedinte,asa sunt alesi judecatorii ccr,...................

- Base isi dadea cu parerea in orice subiect politic/economic/justitie iar "sclavii lui" votau in parlament absolut totul -- este o tara libera unde fiecare poate sa-si dea cu parerea despre orice,mai ales PRESEDINTELE

- se inchideau spitalele -- Ce treaba are Basescu cu asta?

- concedia mii de politisti pentru ca "l-au deranjat"! -- Concedia Ministerul de Interne,Basescu nu a concediat pe nimeni pentru ca nu poate

- aresta zeci de vamesi sau pe oricine altcineva -- iarasi gresit,Basescu nu a arestat pe nimeni pentru ca nu poate

ca o paranteza,ce-i mai plange Florin pe saracii politisti nevinovati si pe saracii vamesi.continuam

- numea un fost procuror comunist (Macovei) Ministru de Justitie,un chelner Ministru de interne,o baschetbalista Procuror General, un "model " seful Camerei,ministri gen Blonda sau Ritzi,ministrul invatamantului fara BAC,etc. -- Presedintele numeste primul ministru,nu si restul ministrilor.inainte sa arunci cu rahat poate ar fi bine sa citesti si tu constitutia Romaniei,traiesti totusi in tara asta

- erau jigniti ziaristi sau persoane din public -- foarte bine,99% din ziaristi o merita,citeste putin presa,o sa fi surprins cum toate articolele "incendiare" sunt scrise de imbecili care au picat bacul

- nu se mai respecta absolut nici o lege -- asa este,nu se mai respecta,ba mai mult,cand nu mai convin legile sunt schimbate prin ordonante de urgenta neconstitutionale

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de doru_croc »

Antena 3 a fost singura televiziune cu atitudine in toata aceasta perioada, perioada in care democratia romaneasca a fost furata.
Pacat ca n-au existat si la revolutie oameni ca Gadea, Vali Stan, fatuca aia bruneta cu ochelari. Parca Oana Stancu o cheama s.a.
Cornele, ma faci sa rad... :lol: :lol: :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de miyagi »

Sa inteleg ca televiziunea ta favorita este Antena 3.... Spune multe asta.[/quote]
Ce televiziune recomanzi? Pe cea a lui Elan Schwartzenberg? Pe cea a lu` colonelu` Turcescu? Sau TVR 1 unde Emilia Hossu Longin a fost compromisa si "servita" ANI-ului din cauza "memorialului durerii"?
Urban culture.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de Florin Pata »

mariusd scrie:
miyagi scrie:Sa inteleg ca televiziunea ta favorita este Antena 3.... Spune multe asta.

Antena 3 a fost singura televiziune cu atitudine in toata aceasta perioada, perioada in care democratia romaneasca a fost furata.
Pacat ca n-au existat si la revolutie oameni ca Gadea, Vali Stan, fatuca aia bruneta cu ochelari. Parca Oana Stancu o cheama s.a.
Nu pot decat: :lol:
Mariusd
Trebuie sa acceptam orice opinie deoarece suntem oameni diferiti si cu interese diverse !

Referitor la Antena 3 & Voiculescu :

1) Voiculescu este o persoana dezgustatoare dar se pare ca se pricepe sa faca bani !(sau a acceptat sfaturile unor profesionisti)
2) Din fericire romanii s-au mai desteptat si nu mai "inghit orice abureala" !
3) In ultima vreme populatia se orienteaza catre trusturile media impartiale (sau cat mai impartiale deoarece exista interese financiare peste tot).Din aceasta cauza toate televiziunile sau ziarele care deformeaza grosolan realitatea favorizand un partid sau altul au puncte de audienta de "rusinica!",nu capteaza publicitate si sunt mai mult sponsorizate de partid.(vezi B 1 ,TVR,Realitatea in vremea lui Elan,Evenimentul,Adevarul,RL,etc.)
4) Voiculescu,Camelia V. sau consilierii acestora au preferat sa "produca bani " in mod profesionist
5) De aceea Antena 3 , o emisiune de stiri (nisa) are de multe ori rating peste PROTV (post generalist si lider de piata) - asta spune multe
6) Datorita faptului ca aplaudacii/penibilii PDL-isti nu au niciodata argumente reale si nu suporta sa fie intrebati decat conform unui scenariu/regie stabilita ,s-au retras de la emisiuni
7) Mai mult Antena 3 a fost sabotata in mod repetat prin "cablisti",prin bruiaje sau prin opriri ale curentului in momentele cheie
8) Este singurul post asociat CNN in Romania(daca ei cred ca informatiile oferite de Antena 3 sunt veridice,atunci si eu sunt mandru ca vad CORECT lucrurile)
9) Antena 3 are cei mai premiati profesionisti din Romania(indiferent cine organizeaza galele)
10) Orice contestatar al acestui post face trimitere direct la Voiculescu si niciodata nu combate cu argumente informatiile oferite de aceasta televiziune(iar Voiculescu apare de 2 ori pe an/nu am auzit nici o "oda"/lauda fata de acesta pe post)

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de miyagi »

doru_croc scrie:
Antena 3 a fost singura televiziune cu atitudine in toata aceasta perioada, perioada in care democratia romaneasca a fost furata.
Pacat ca n-au existat si la revolutie oameni ca Gadea, Vali Stan, fatuca aia bruneta cu ochelari. Parca Oana Stancu o cheama s.a.
Cornele, ma faci sa rad... :lol: :lol: :lol:
E bine Nea Dorule ca nu prea mai rasesei in ultima vreme si rasu` ie la liber :). Daca subiectul e amuzant atunci trebuie ras. Lumea trebuie sa fie fericita, bucuroasa, vesela, iar asta nu se poate decat intr-o democratie libera. Eu n-am uitat cat am injurat pe vremea PDL-ului.
p.s. Nu halesc chestia cu Felix securistu` si antibasistu`.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”