Ingrediente originale Sticky Baits

Moderator: Calin Visoianu

elencu
Mesaje: 34
Membru din: Dum Mar 10, 2013 20:56

Re: Ingrediente originale Sticky Baits

Mesaj de elencu »

Miscati-va, miscati-va, ca sunteti ok. Sunt pitestean, poate imi dati si mie de veste cand se deschide Teiu.

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Ingrediente originale Sticky Baits

Mesaj de Calin Visoianu »

WPC 80 Premium - Whey Protein Concentrate produs in Marea Britanie si utilizat de catre Sticky Baits in retetele proprii ale mixurilor.
Concentrat proteic din zer de calitate Premium, solubil 100%, cu un continut de proteina de 80% ce furnizeaza un profil aminoacidic complex. Este folosit in mixuri de tip HNV, unde proteinele de nivel superior sunt mai mult decat necesare in completarea celor generate de catre fainurile de peste sau crustacee. Proteinele din zer sunt cele mai usor digerabile dintre toate. Deci, daca aveti in vedere acest lucru, introducerea lor in mixul vostru de boilies este de nelipsit ! Din punct de vedere mecanic este un foarte bun liant asigurand mixului usurinta in rulare ajutand la intarirea boilesurilor in procesul de fierbere si totodata oferindu-le elasticitate.

Dozaj recomandat: 5 - 20 % / kg de mix (functie de celelate componente solubile).
Detalii tehnice :
Proteine : 80%
Grasimi : 7%
Solubilitate : 100%

Pret de vanzare doctorfishing.ro: 75 ron/kg(TVA inclus)
Fişiere ataşate
WPC80 Premium.jpg
WPC80 Premium.jpg (117.13 KiB) Vizualizat de 2390 ori
Doctor Fishing

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Ingrediente originale Sticky Baits

Mesaj de Calin Visoianu »

elencu scrie:Miscati-va, miscati-va, ca sunteti ok. Sunt pitestean, poate imi dati si mie de veste cand se deschide Teiu.
Alin Mocanu, administratorul baltii, a luat decizia sa inchida Teiu in acest an atat pentru concursuri cat si pentru pescuitul catch and release.
Doctor Fishing

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Ingrediente originale Sticky Baits

Mesaj de Calin Visoianu »

Astazi va supun atentiei Full Fat Soia Roasted
Full Fat Soia Roasted este practic cea mai calitativa faina de soia prezenta pe piata nadelor de crap la momentul actual. Este produsa prin procesarea semintelor de soia cu cel mai inalt nivel de proteine prin procedee specifice astfel incat produsul final sa mentina intregul echilibru nutritiv natural. Proteinele, grasimile, lecitina, mineralele si vitaminele lipo-solubile sunt ramase la un nivel intact in acest superb produs ! Fiind procesata de 2 ori, factorii anti- nutritivi sunt indepartati prin procesele termice specifice, astfel incat valoarea biologica a proteinelor continute creste exponential. Este un produs extrem de valoros atat pentru calitatile nutritive si biologice foarte mari, cat si datorita proprietatilor functionale pe care le asigura mixului, implicit boiliesului:
-are un rol de emulsifiant puternic.
-absoarbe lichidele foarte usor si asigura o buna functionare a osmozei (procesul de difuziune a lichidelor nutritive si a proteinelor solubile in cotact cu apa).
-are un rol puternic de anti-oxidant al grasimilor datorita continutului mare de Tocopherol (Vitamna E).
-este un excelent agent de legatura.
-asigura o mare usurinta in rulare datorita consistentei sale foarte fine.
-confera mixului o aroma fina de malt.
-retine umiditatea in boilies.
-ofera o cantitate rezonabila de proteine,grasimi,vitamine,minerale si carbohidrati (energie).
De obicei se foloseste impreuna cu Yellow Fine Semolina in proportii egale, pentru a asigura o calitate de rulare foarte buna mixului.
Dozaj recomandat: 5 - 40 % / kg de mix.
Detalii tehnice :
Proteine : 39-41%
Grasimi : 20-23%
Fibre : 4%

Pret magazin doctorfishing.ro : 13 ron/kg (TVA inclus)
Fişiere ataşate
soia.jpg
soia.jpg (123.34 KiB) Vizualizat de 2346 ori
Doctor Fishing

vali.v
Mesaje: 427
Membru din: Dum Mai 03, 2009 19:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Ingrediente originale Sticky Baits

Mesaj de vali.v »

Am achiziționat o mare parte din ingrediente,fainuri, lichide nutritive si arome, am rămas foarte surprins de calitatea lor net superioara. Astept sosirea celorlalte produse.
Felicitări băieților pentru transparenta si produsele de calitate oferite si la prețuri decente.

Avatar utilizator
Adi Mihalache
Mesaje: 50
Membru din: Lun Mai 26, 2014 20:41
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Ingrediente originale Sticky Baits

Mesaj de Adi Mihalache »

Am achizitionat luna trecuta ingrediente pentru mix, atat parte lichida cat si solida....
- CLO este ceva ce nu gasesti pe piata fara nici o gluma ..
- L030 , KRILL Extract , AQUA AMINO. WPC . Faina de peste atat predigerata cat si LT aromele , sincer este alt boilies...
Super ingrediente , super pret....recomand cu incredere !!!!

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Ingrediente originale Sticky Baits

Mesaj de Calin Visoianu »

Asa cum am promis, incepand de astazi la doctorfishing.ro veti gasi Nectarblend si Robin Red. Facem mentiunea ca ele reprezinta variantele originale ale renumitului producator Haith's din Marea Britanie si nu inlocuitori sau diverse alte copii ale acestora.

Robin Red Original Haith's - 65 Ron/kg(TVA inclus)
Nectarblend Original Haith's - 22 Ron/kg(TVA inclus)

Multumim deasemenea tuturor pescarilor care acceseaza acest topic exprimand satisfactia privind calitatea ingredientelor Sticky Baits. Ne bucuram din suflet ca va putem fi de ajutor. Tinem aproape!
Fişiere ataşate
Haith's.jpg
Haith's.jpg (79.48 KiB) Vizualizat de 2024 ori
Doctor Fishing

Avatar utilizator
Cristian Andrei
Mesaje: 518
Membru din: Sâm Noi 19, 2011 16:25
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Ingrediente originale Sticky Baits

Mesaj de Cristian Andrei »

Am intrat si eu in posesia ingredientelor de la Sticky.Din punctul meu de vedere, sunt de foarte buna calitate.


Felicitari!

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Ingrediente originale Sticky Baits

Mesaj de darius123 »

Sunt multumit de calitatea produselor si de preturile acestora, dar am constatat ca o parte din produse nu mai sunt in stoc.
Pregateam o noua comanda, dar trebuie sa mai astept.
Poate nu va asteptati la avalansa mare de comenzi.
Asteptam sa reintre produsele in stoc, plus intrarea si altor produse in oferta Dvs., cum ar fi Pudra si block de belachan, fainuri si extracte naturale,etc.

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Ingrediente originale Sticky Baits

Mesaj de Calin Visoianu »

Da, ati punctat foarte bine: nu ne-am asteptat, avand in vedere oferta relativ generoasa a celorlalti importatori de ingrediente din Romania. Cu toate ca primul import a fost consistent(cateva tone bune), am fost surprinsi de comenzile producatorilor autohtoni de boilies din tara(Bogdan Dragan, Vali Bonto, Mircea Gheran si multi altii). Ca urmare joi plec la Hull, unde voi ramane cateva zile pentru a pregati urmatorul transport. Dupa calculele noastre in doua saptamani marfa va fi in stoc. Incercam sa identificam alte ingrediente solicitate de catre voi toti. Bineinteles , asa cum v-am obisnuit la super-calitate. La o prima analiza in urma discutiilor cu clientii nostrii a reiesit ca ar trebui sa extindem gama cu:

Liquid Liver
Minamino original(Ayrton)
Faina Squid
Ulei esential piper negru
Acid N-Butyric
Faina de alune tigrate
Faina de Sardine si Ansoa
Vitamelo

Ne sunt de mare ajutor orice alte sugestii. Va multumesc.
Doctor Fishing

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DOCTOR FISHING”