Magazin Nou

Moderator: Calin Visoianu

Încuiat
Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Magazin Nou

Mesaj de Calin Visoianu »

Osiris scrie:Buna ziua.
Am studiat site-ul dvs., mi se pare ok, cu cateva precizari as dori sa vin si eu: in primul rand sa produsul sa aibe mai multe fotografii, in al doilea sa aibe toate informatiile necesare, gen: dimensiuni, material, etc., sa nu stea clientul sa caute tot netul pt asemenea informatii, zic eu, vitale.
Va multumesc si sper sa luati in considerare aceste sfaturi.
Observatiile dumneavoastra sunt cat se poate de juste. Vrem sa credem ca noul site Doctor Fishing, ce va fi lansat in a doua jumatate a lunii februarie, va acoperi cu prisosinta toate aceste neajunsuri.
Va multumim.
Doctor Fishing

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Magazin Nou

Mesaj de popescu59 »

Si problema cu stocurile la zi se va rezolva ? S-au se va proceda ca in trecut ? Faci o comanda incintat ca ai gasit tot ce doreai si a doua zi te suna de la magazin si te anunta aia nu mai este aia s-a terminat azi si chesti de genul asta .Deci o actualizare zilnica la produse este ce-a mai buna treaba.

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magazin Nou

Mesaj de arsinel »

ciupac scrie:Domnule Calin va rog sa precizati data exacta a deschiderii ca sa i-mi fac drum la Bucuresti,nu de altceva dar nu vreau sa gasesc rafturile goale!Multumesc.
Stai linistit ca am fost acolo la interviu si magazinul este full de produse si inca se lucra.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazin Nou

Mesaj de zfcristian »

popescu59 scrie:Si problema cu stocurile la zi se va rezolva ? S-au se va proceda ca in trecut ? Faci o comanda incintat ca ai gasit tot ce doreai si a doua zi te suna de la magazin si te anunta aia nu mai este aia s-a terminat azi si chesti de genul asta .Deci o actualizare zilnica la produse este ce-a mai buna treaba.
Te lamuresc eu cu stocurile la ei :mrgreen:
Anul trecut la inceputul lui Decembrie le-am dat un mail ca ma interesa un spod de la Fox , binenteles ca nu mi-au raspuns la mail motiv pentru ca i-am si sunat .
La telefon mi-au spus ca au primit mailul meu dar ca spodul nu e pe stoc dar e comandat si trebuie sa vina inainte de Sarbatori .
Zilele a trecut, de la ei niciun semn, ii sun eu iar si imi spun ca spod-ul meu e pe drum trebuie sa ajunga, cand intra soferul in tara ma anunta ce si cum ca a nins si e drumul greu etc etc .
Stai stresat, roagate de sanatatea soferului sa ajunga spodul cu bine, rugi la Dumnezeu sa nu mai ninga asa tare sa ajunga omul cu bine si vina spodul odata .
Intre timp a venit Craciunul, am avut si un deces in familie, nu mi-a mai ars de scule de pescuit .....in Ianuarie dau iar mail si nimic , sun si imi spune ca probabil sdpodul va fi disponibil in Februarie cand vor deschide ei magazinul .
WTF ?!?!?!!?
Cum ramane cu soferul, cum ramane cu comanda de era pe drum , cu rugile mele?!?!?!?!?!?
Asa ca ............. Big Fish a rezolvat problerma spodului :mrgreen:

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Magazin Nou

Mesaj de Calin Visoianu »

popescu59 scrie:Si problema cu stocurile la zi se va rezolva ? S-au se va proceda ca in trecut ? Faci o comanda incintat ca ai gasit tot ce doreai si a doua zi te suna de la magazin si te anunta aia nu mai este aia s-a terminat azi si chesti de genul asta .Deci o actualizare zilnica la produse este ce-a mai buna treaba.
Voi fi sincer cu dumneavoastra si o sa va marturisesc ca actualizarea zilnica nu rezolva mare lucru. Ea se face o data pe zi, de obicei seara la finalul programului, exportand situatia stocurilor din programul de contabilitate in panoul de administrare a site-ului. Astfel, dimineata la prima ora pe site vor fi afisate stocurile corecte, informatie de care va beneficia doar primul cumparator. Insa odata cu lansarea primei vanzari, situatia va deveni inexacta si aceasta se va accentua cu cat se vor derula mai multe vanzari care vor schimba stocul, lucru de altfel extrem de neplacut si derutant pentru cumparatorul care lanseaza spre exemplu o comanda la ora 15.00. Asa ca drumul ales de noi odata cu lansarea noului site, este sa afisam doar produse pe care le detinem in depozit in cantitati satisfacatoare, astfel incat sa eliminam cu totul situatiile neplacute .
Va multumim.
Doctor Fishing

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Magazin Nou

Mesaj de valiauto68 »

Mare grija la iesirea din magazin a "vecinilor" din cartier care sant obisnuiti sa nu prea plateasca.....
Cu cat mai multe magazine in bucuresti cu atat mai bine!

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazin Nou

Mesaj de Claudiu Garlea »

Domnule Popescu59, dumneavoastra credeti ca este usor sa tineti un site in frau? Singurele site-uri care se pot mandri cu asta, sunt doar cele care se ocupa numai cu comertul pe internet si nici alea nu se descurca tocmai Ok, eu am lucrat la un site ce se ocupa cu comertul on-line si chiar daca era totul pus la punct, tot erau diverse probleme.

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Magazin Nou

Mesaj de Calin Visoianu »

zfcristian scrie:
popescu59 scrie:Si problema cu stocurile la zi se va rezolva ? S-au se va proceda ca in trecut ? Faci o comanda incintat ca ai gasit tot ce doreai si a doua zi te suna de la magazin si te anunta aia nu mai este aia s-a terminat azi si chesti de genul asta .Deci o actualizare zilnica la produse este ce-a mai buna treaba.
Te lamuresc eu cu stocurile la ei :mrgreen:
Anul trecut la inceputul lui Decembrie le-am dat un mail ca ma interesa un spod de la Fox , binenteles ca nu mi-au raspuns la mail motiv pentru ca i-am si sunat .
La telefon mi-au spus ca au primit mailul meu dar ca spodul nu e pe stoc dar e comandat si trebuie sa vina inainte de Sarbatori .
Zilele a trecut, de la ei niciun semn, ii sun eu iar si imi spun ca spod-ul meu e pe drum trebuie sa ajunga, cand intra soferul in tara ma anunta ce si cum ca a nins si e drumul greu etc etc .
Stai stresat, roagate de sanatatea soferului sa ajunga spodul cu bine, rugi la Dumnezeu sa nu mai ninga asa tare sa ajunga omul cu bine si vina spodul odata .
Intre timp a venit Craciunul, am avut si un deces in familie, nu mi-a mai ars de scule de pescuit .....in Ianuarie dau iar mail si nimic , sun si imi spune ca probabil sdpodul va fi disponibil in Februarie cand vor deschide ei magazinul .
WTF ?!?!?!!?
Cum ramane cu soferul, cum ramane cu comanda de era pe drum , cu rugile mele?!?!?!?!?!?
Asa ca ............. Big Fish a rezolvat problerma spodului :mrgreen:
Am citit cu atentie postarea dumneavoastra de unde rezulta o singura concluzie importanta: ca vi s-a dat un termen de livrare care nu a fost respectat. De multe ori, chiar daca procedezi cu toata bunavointa, este o mare greseala sa dai un termen de livrare din motivul simplu ca nu poti sti in acel moment situatia stocurilor producatorului. Cu alte cuvinte degeaba noua ne-a sosit transport Fox, daca Spod-ul cu pricina nu se afla in el. Cu toate astea, dumneavoastra din pozitia de cumparator, aveti perfecta dreptate si ne cerem sincer scuze pentru neajunsul pe care vi l-am creat.
Doctor Fishing

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magazin Nou

Mesaj de Osiris »

Calin Visoianu scrie:
popescu59 scrie:Si problema cu stocurile la zi se va rezolva ? S-au se va proceda ca in trecut ? Faci o comanda incintat ca ai gasit tot ce doreai si a doua zi te suna de la magazin si te anunta aia nu mai este aia s-a terminat azi si chesti de genul asta .Deci o actualizare zilnica la produse este ce-a mai buna treaba.
Voi fi sincer cu dumneavoastra si o sa va marturisesc ca actualizarea zilnica nu rezolva mare lucru. Ea se face o data pe zi, de obicei seara la finalul programului, exportand situatia stocurilor din programul de contabilitate in panoul de administrare a site-ului. Astfel, dimineata la prima ora pe site vor fi afisate stocurile corecte, informatie de care va beneficia doar primul cumparator. Insa odata cu lansarea primei vanzari, situatia va deveni inexacta si aceasta se va accentua cu cat se vor derula mai multe vanzari care vor schimba stocul, lucru de altfel extrem de neplacut si derutant pentru cumparatorul care lanseaza spre exemplu o comanda la ora 15.00. Asa ca drumul ales de noi odata cu lansarea noului site, este sa afisam doar produse pe care le detinem in depozit in cantitati satisfacatoare, astfel incat sa eliminam cu totul situatiile neplacute .
Va multumim.

Problema stocurilor ar fi cea mai mica problema intr-un magazin daca va instalati un programel de contabilitate care lucreaza direct cu site-ul si care la introducerea facturilor in sistem intra automat stocul, iar la facturare sau bon se scad automat din sistem, nu inteleg ce este atat de greu, unul din dvs se ocupa exclusiv de intrari, simplu ca "Buna Ziua".
Eu zic ca asa este mai bine pt toata lumea, pt dvs. sa aveti stocurile "real time", noi clientii avem dovada platii in caz de defectiuni sau alte probleme de garantie.
Asta daca nu cumva scrie pe bon: "Articole de pescuit - 2 buc*4 lei = 8 lei", in loc de Numele produsului si pretul real.

Avatar utilizator
MeluCatelu
Mesaje: 131
Membru din: Mar Oct 16, 2012 19:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magazin Nou

Mesaj de MeluCatelu »

Ieri am trecut pe langa magzin si se lucra de zor.
Sunt convins ca oamenii vor sa faca o treaba buna.
Sa speram ca vor si reusi.
Ca si sugestii as adauga urmatoarele:
1.Pe site sa se poata face o comparatie intre produse( luati de exemplu site-urile care vand electrocasnice)
2.Crearea unor carduri de fidelitate in baza carora sa se acorde anumite discounturi pt cei care cumpara in mod regulat de la dvs.Mai ales ca cinstit vorbind nu aveti chiar marfa cea mai ieftina( sper sa nu imi fie luat in nume de rau comentariul).
Voi face tot posibilul sa va vizitez in ziua inaugurarii.
Sa va mearga bine!
C.S. CARP ZONE

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DOCTOR FISHING”