Avertizori Tazura/MTX class new concept

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alexandru Popescu scrie:
Mie Mai 26, 2021 18:26
Dan,

Am comandat si eu LANSETA TAZURA RS-40T NEW CONCEPT x 3 cam acum 3 saptamani. Abia ce mi-au ajuns in Anglia pe langa niste plumbi si consumabile. Pot sa ma plang si eu ca pe cotor scrie Hakuyo si pe mandrina Tazura? Nu sunt conform cu descrierea :))). Am cumparat Tazura nu Hakuyo :))).
:))) se poarta:
https://www.youtube.com/watch?v=Qrfkx7S3Cb4
:)))

P.S. Sunt super lansete. Poti sa ii bagi in sedinta pe balta, cu inelele lor de 16 "care arunca mai bine". :)
Multumesc pentru comanda.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alexandru Popescu scrie:
Mie Mai 26, 2021 18:27
AAAAA si inca ceva!
Daca am 573 de mesaje aici pe grup, ma consideri influencher ? :P
Eticheta nu se pune in functie de numarul mesajelor, ci de cantitatea de malai pe care o primesti pentru mesajele tale, fara ca lumea sa stie asta. Asa ca nu te incadrezi.

Ca tot vorbim de lucrurile astea, este de observat ca de cand nu mai este malai la ambasada, au disparut toate personajele care aveau grija de scula mea ( de lanseta spun :) ), in astfel de topicuri. :wink:
Liniste..... peste tot. :wink: :D Poate doar mici parastasuri lacrimogene pe fb, dar in rest, liniste. :)
"

Avatar utilizator
Buricu
Mesaje: 143
Membru din: Mar Feb 04, 2014 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Buricu »

Servus Dan,
Vin si eu cu o idee aplicabila, sau nu, functie de fabrica ce lucreaza lansetele: daca pe blanck-ul de Tazura RS-40 T s-ar inlocui seria de inele TIXO RS cu seria de inele tip K (tot 9) si inelul mare sa fie cel subtire ( montat pe Tazura Class)? Cred ca s-ar castiga cateva gtame! Nu stiu! Zic si eu!
Adrian Bunea
Peştele scapat este întotdeauna cel mai mare

Avatar utilizator
Buricu
Mesaje: 143
Membru din: Mar Feb 04, 2014 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Buricu »

Buricu scrie:
Joi Mai 27, 2021 8:52
Servus Dan,
Vin si eu cu o idee aplicabila, sau nu, functie de fabrica ce lucreaza lansetele: daca pe blanck-ul de Tazura RS-40 T s-ar inlocui seria de inele TIXO RS cu seria de inele tip K (tot 9) si inelul mare sa fie cel subtire ( montat pe Tazura Class)? Cred ca s-ar castiga cateva gtame! Nu stiu! Zic si eu!
Si mandrina de 18 bineinteles!
Adrian Bunea
Peştele scapat este întotdeauna cel mai mare

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

Buricu scrie:
Joi Mai 27, 2021 8:52
Servus Dan,
Vin si eu cu o idee aplicabila, sau nu, functie de fabrica ce lucreaza lansetele: daca pe blanck-ul de Tazura RS-40 T s-ar inlocui seria de inele TIXO RS cu seria de inele tip K (tot 9) si inelul mare sa fie cel subtire ( montat pe Tazura Class)? Cred ca s-ar castiga cateva gtame! Nu stiu! Zic si eu!
Da, noua serie de inele de pe variantele Tazura ( Class, Class 3K , Sublim, Cadet si X-Spod ) este mai usoara, o mare parte din diferenta fiind data de inelul de 50, inel care pe noile modele este foarte subtire ( atat partea ceramica cat si cea metalica ). In viitor voi lucra numai cu aceasta serie de inele. NC 7 si NC 9.

Voi folosi inclusiv inclusiv noua mandrina de 18, de pe modelele Tazura ( mai subtire ) pe toate modelele.
Avantajele noilor componente sunt evidente, asa cum banuiesc ca ai sesizat si tu.

Avatar utilizator
Buricu
Mesaje: 143
Membru din: Mar Feb 04, 2014 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Buricu »

De aceea mi-am si permis sa vin cu sugestia!
Spor la treaba!
Adrian Bunea
Peştele scapat este întotdeauna cel mai mare

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

Buricu scrie:
Joi Mai 27, 2021 12:54
De aceea mi-am si permis sa vin cu sugestia!
Spor la treaba!
Banuiesc ca ai inteles gresit unele reactii ale mele. Intodeauna primesc sugestii cu placere si chiar multumesc pentru astfel de interventi, deoarece ma ajuta in conceperea produselor.
Sunt totusi unele interventii facute din plictiseala, rautate ... sau pe bani, care depasesc anumite limite si aici ma refer la cele care intra in viata omului, sau la cele aflate sub umbra racaielilor si care nu aduc nimic constructiv niciodata. Aici nu am ce face, trebuie sa pun o bariera. :wink:

Avatar utilizator
Buricu
Mesaje: 143
Membru din: Mar Feb 04, 2014 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Buricu »

Dan Mitranescu scrie:
Joi Mai 27, 2021 13:31
Buricu scrie:
Joi Mai 27, 2021 12:54
De aceea mi-am si permis sa vin cu sugestia!
Spor la treaba!
Banuiesc ca ai inteles gresit unele reactii ale mele. Intodeauna primesc sugestii cu placere si chiar multumesc pentru astfel de interventi, deoarece ma ajuta in conceperea produselor.
Sunt totusi unele interventii facute din plictiseala, rautate ... sau pe bani, care depasesc anumite limite si aici ma refer la cele care intra in viata omului, sau la cele aflate sub umbra racaielilor si care nu aduc nimic constructiv niciodata. Aici nu am ce face, trebuie sa pun o bariera. :wink:
Nu-i nici o suparare!
Ideea cu inelele mi-a venit de cand am vazut inelul de 50 si mandrina de pe Tazura Class.
In general nu-mi place sa ma bag in seama si sa fac eu pe destepul ca am inventat roata sau apa calda🤣
Adrian Bunea
Peştele scapat este întotdeauna cel mai mare

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

Buricu scrie:
Joi Mai 27, 2021 13:56
Dan Mitranescu scrie:
Joi Mai 27, 2021 13:31
Buricu scrie:
Joi Mai 27, 2021 12:54
De aceea mi-am si permis sa vin cu sugestia!
Spor la treaba!
Banuiesc ca ai inteles gresit unele reactii ale mele. Intodeauna primesc sugestii cu placere si chiar multumesc pentru astfel de interventi, deoarece ma ajuta in conceperea produselor.
Sunt totusi unele interventii facute din plictiseala, rautate ... sau pe bani, care depasesc anumite limite si aici ma refer la cele care intra in viata omului, sau la cele aflate sub umbra racaielilor si care nu aduc nimic constructiv niciodata. Aici nu am ce face, trebuie sa pun o bariera. :wink:
Nu-i nici o suparare!
Ideea cu inelele mi-a venit de cand am vazut inelul de 50 si mandrina de pe Tazura Class.
In general nu-mi place sa ma bag in seama si sa fac eu pe destepul ca am inventat roata sau apa calda🤣
Asta este combinatia in fata careia nu pot sa rezist. :)
Ca "te bagi in seama" dar politicos, sau ca "faci pe desteptul" in curtea ta, este una, dar cand intrii in curtea omului si te dai destept exista posibilitatea sa-ti iei o cazma ( metaforic vorbind :D ) peste ochi. :D
P.S. practic, cine a fost pe la mine stie ca tin cazmaua exact la intrarea in curte. :D Fara nicio legatura cu subiectul. :D

Avatar utilizator
Buricu
Mesaje: 143
Membru din: Mar Feb 04, 2014 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Buricu »

Mai Dane,
Nus' ce sa zic!? Decat o cazma peste ochi, mai bine o lopata pe spinare!😃
Adrian Bunea
Peştele scapat este întotdeauna cel mai mare

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”