Exagerari dimbovitzene ??!!

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

4 buc. TEAM DAIWA -3,9m-3,5 lbs.
3 buc. SPORTEX - Carp Competition -3,9m-3,5 lbs.

1,88 m - 105 kg.

Avatar utilizator
Bogdan Guguianu
Mesaje: 60
Membru din: Dum Ian 09, 2005 12:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Guguianu »

3 x Nick Buss ESX PB 3.75 , 3-4 oz
1,77 si 80kg
Am tolba plina !

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Cand or sosi, 5 Sert Precision, 3.9m, 3.5lb. Vechile bete erau "vaporene" Shakespeare Mustang 3,60m cu 2-2,5lb (inca le mai tin).

1.75m si (iarna e de vina!!!) 85kg (in scadere, sper) :lol:


PS
Patabum, uite un leac eficient pentru durerea-n suflet si-n simtiri: in fiecare luni 8pm, alergarea si scuturarea tesuturilor adipoase de-a lungul si de-a latul terenului :lol:

Jos marmitele!

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Sper sa intru in posesia lor pana la sfarsitul lunii:
Leon Hoogendijk Orient Millenium Power Plus, 3,90, 3,5 lbs
1,87/90
The second best is the first loser!

DD
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 12, 2005 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de DD »

4 buc. Sanger 3 lb. 3.6m
1.78 si tot cu durere-n suflet si-n simtiri 97 Kg (dar am uitat sa imi scot ceasul :D )
Dorin Cruceru
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania
____________________________________________
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti.
Sun Tzu

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

4 buc Tom Benson Fat Carp, 3,90, TC 3 lbs ! 3 seg. incercate abia Sambata la Cernica cu 0,35 si 85 g (la un gratar si o undita)

1,74 si 77 Kg dupa "hibernare" !

DD
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 12, 2005 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de DD »

Cine trage concluziile?
:D
Dorin Cruceru
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania
____________________________________________
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti.
Sun Tzu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Pai hai sa le trag eu . Cam toti din cei care au postat au lansete puternice de minim 3 lb . Majoritatea lor stiu si sa le folosesca , deci pina aici nici o supriza !
Important era daca cei care se apuca acum de pescuit prefera un echipament mai "subtire" sau merg pe "scule tari" cu care isi cam dau peste picioare ! Cam asta se dorea din topicul asta - extragerea unei concluzii pentru cei care isi cumpara acum echipament de pescuit si elaborarea unor recomandari de urmat in acest sens .
A 2-a concluzie este aceea ca suntem un popor bine hranit si "bine crescut" . Cifrele postate aici ar umple de admiratie si pachetul de gramada al echipei de rugby a Noii Zeelande :lol: :lol: Daca facem o gramada din Patabum , Acqua , Tony - linia 1 , Yamaha , Sima , Pangica - linia 2 , DD , Cotelici , Bolocan - linia 3 - sa mor daca nu ii determinam pe englezi sa ne primeasca in Turneul celor 6 natiuni :lol: :lol:

DD
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 12, 2005 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de DD »

Asa este. Este un sport greu :D dar decat sa te traga pestele in apa...

Acum vorbind serios, impresia mea este ca oamenii gandesc si altfel. Decat sa imi iau lucruri proaste, care sa ma tina doua-trei partide si care sa ma lase cand imi este lumea mai draga, mai bine dau un ban la inceput dar nu am surprize. Cum ar spune englezul "sunt prea sarac ca sa imi cumpar lucruri ieftine".
O alta concluzie ce se poate trage, sau poate mai mult o previziune, este ca daca lumea incepe sa citeasca, sa is faca o cultura "carpista", in curand se va schimba ceva in modul de abordare al pescuitului. Poate in curand simpla prezenta pe balta celor ce posteaza aici, va influenta in sensul pozitiv restul pescarilor. Este uman sa iti doresti sa ai o captura capitala decat 20 de ciortani si atunci sa iti schimbi stilul, sa renunti la bomba, sa eliberezi pestele etc.

Sa ne ajute Dumnezeu
Dorin Cruceru
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania
____________________________________________
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti.
Sun Tzu

Avatar utilizator
carpkiller
Mesaje: 119
Membru din: Dum Ian 09, 2005 20:33

Mesaj de carpkiller »

O lanseta mai putin puternica nu inseamna ca este proasta! Primele mele bete lungi au fost din obor si le-am tinut max 2 luni. Apoi mi-am luat niste lineaeffe cu actiune de 3lbs si destul de ieftine. Apoi am avut timp de 1/2 de an 2 lansete de 3.5lbs si le foloseam in combinatie cu cele vechi, iar acum mi-am luat trabucco red devil de 3.9m/3.5lbs. Trabuco astea sunt relativ ieftine, dar puternice. Au actiune mare si sunt f rigide. Cu toate astea, tinand cont de pret, 3.2mil/buc si de firma nu le putem numi scule de top, nici vorba, dar sunt niste scule cu care eu ma inteleg f bine, lansez suficient de departe dc. este cazul si parca au fost facute pt. mine !
Schimbarile astea le-am facut in 3-4 ani.

De curand mi-am luat o lanseta de nadit shimano beast master de 5lbs. De cand am pus mana pe ea mi-a placut la nebunie este finuta si delicata si tousi puternica si viguroasa. :D ! Ma bate gandul sa-mi mai cumpar inca 4 si sa dau cu ele la peste !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”