fiabilitate delkim ev plus

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2784
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: fiabilitate delkim ev plus

Mesaj de Alin Galbenu »

Senzorii delkim functioneaza pe vibratii, indiferent in ce parte merge firul, este acelasi lucru. Tocmai de asta este ingenios sistemul.
Recomand sa faceti recomandari pe ceea ce folositi, si nu din ce auziti la altii. Stiu cazuri clare de pescari nemultumiti de Delkim, care nu stiau sa faca diferenta intre + si - !
Folosesc delkim de ceva vreme, mi se par geniali, au 12 nivele de sensibilitate, leduri puternice indiferent de soare, functioneaza pe orice temperatura , nu au rotite care sa inghete la -5grade, suna pe dropback (incrediibil!), functie anti-furt (inutila, dar este..), sunete placute si asa mai departe. Pretul este foarte mare, dar mai sunt alti senzori care costa la fel asa ca nu vad ce atata analiza pe text.
Imagine

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: fiabilitate delkim ev plus

Mesaj de nit_matias »

Nu se face analiza pe text, doar am expus o experienta, cine vrea sa tina cont de ea bine, cine nu, nu. Cu asta am terminat in topicul asta.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: fiabilitate delkim ev plus

Mesaj de Dan Mitranescu »

Allen Besnovich scrie:Senzorii delkim functioneaza pe vibratii, indiferent in ce parte merge firul, este acelasi lucru. Tocmai de asta este ingenios sistemul.
Recomand sa faceti recomandari pe ceea ce folositi, si nu din ce auziti la altii. Stiu cazuri clare de pescari nemultumiti de Delkim, care nu stiau sa faca diferenta intre + si - !
Folosesc delkim de ceva vreme, mi se par geniali, au 12 nivele de sensibilitate, leduri puternice indiferent de soare, functioneaza pe orice temperatura , nu au rotite care sa inghete la -5grade, suna pe dropback (incrediibil!), functie anti-furt (inutila, dar este..), sunete placute si asa mai departe. Pretul este foarte mare, dar mai sunt alti senzori care costa la fel asa ca nu vad ce atata analiza pe text.
Allen, am folosit Delkim doi ani. Stiu sa si reglez un aparat de genul asta. :D
"Functioneaza indiferent de directia in care merge firul", dar cateodata nu functioneaza la o miscare mai lenta a acestuia .
Acest "cateodata" este suficient sa deranjeze.
Aparatul in sine cat si functiile sunt foarte bune, dar aceasta hiba este destul de accentuata in pescuitul cu fire subtiri sau la mare distanta. Cei care practica acest gen de pescuit au preferat sa ii schimbe. Si pot sa-ti dau cateva nume la care nu se pune problema de bani. ( si nici nu stiu cine a facut referire la bani )
Poate in pescuitul "normal" de placere, "deranjul" este undeva la 1% , dar in regim de competitie creste pana la un 10%. Nu mai pun stresul in care stai dupa ce ai mai multe evenimente in acest sens.
P.S. pentru un pescuit "normal" Delkimul este foarte bun, iar pentru unul de distanta este bun si atat ! :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: fiabilitate delkim ev plus

Mesaj de Dan Mitranescu »

nit_matias scrie:Nu se face analiza pe text, doar am expus o experienta, cine vrea sa tina cont de ea bine, cine nu, nu. Cu asta am terminat in topicul asta.
Exact asta fac si eu tot timpul cand te superi pe mine . :wink: Poate acum ai sa ma intelegi ca nu vorbesc comercial si numai incerc sa dau niste sfaturi in urma unor "arsuri" ale mele. Comercialul intradevar exista in ce spun, dar se regaseste numai in faptul ca mai devreme sau mai tarziu unii pescari ma vor aprecia pentru realitatea discutiilor.
Am invatat ca asta este cel mai stabil castig. :wink:

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2784
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: fiabilitate delkim ev plus

Mesaj de Alin Galbenu »

Dan, sper ca nu m-ai inteles gresit, nu am facut referire la tine.
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: fiabilitate delkim ev plus

Mesaj de Dan Mitranescu »

Allen Besnovich scrie:Dan, sper ca nu m-ai inteles gresit, nu am facut referire la tine.
Bravo! :D Poti sa ma injuri si nu te cred ca ai ceva cu mine . :D

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: fiabilitate delkim ev plus

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

Sa nu mai spun cand faci un pas pe ponton, in regim de concurs, cand colegul doarme :shock:
Sau cand pui lanseta 4 pe rodpod, suna si ceilalti trei, indiferent cat de gentil esti...
Sau cand faci o lansare de pe ponton este imposibil sa nu sune cel putin unul.
Ajunsesem sa imi fie sila sa pun mana pe ansamblu sa reglez ceva...
catch&release

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: fiabilitate delkim ev plus

Mesaj de Bogdan Zaharia »

...si mai și cârâie aiurea, interferează intre ei :(
ImagineImagine
BÂZ

cipkill
Mesaje: 160
Membru din: Lun Feb 28, 2011 23:10
Puncte: 0
Localitate: Iasi

fiabilitate delkim ev plus

Mesaj de cipkill »

Un pic off topic, uite o varianta cu un pret imbatabil la care eu nu i-am prins :(( http://www.Linkurile sunt permise doar catre magazinele partenere Crapmania.ro/en/JRC-Ra ... _4161.html . Te mai cuplezi cu cineva, iei mai multe chestii si imparti transportul in RO care e 16 eur ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

cipkill
Mesaje: 160
Membru din: Lun Feb 28, 2011 23:10
Puncte: 0
Localitate: Iasi

fiabilitate delkim ev plus

Mesaj de cipkill »

Nu se permit nici link-uri externe?


Sent from my iPhone using Tapatalk

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”