Fox MXr+ vs Jrc Radar DS3

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Fox MXr+ vs Jrc Radar DS3

Mesaj de gabi1 »

Danieliancu scrie:daca detii fox, poate ne spui si noua unde sunt facuti? :D
In vitro. :mrgreen:
Când vă aud cu aiureli d-astea...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Danieliancu
Mesaje: 50
Membru din: Mar Sep 06, 2016 16:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fox MXr+ vs Jrc Radar DS3

Mesaj de Danieliancu »

Cum jrc isi lauda senzorii ca sunt facuti in europa(cehia), as vrea sa stiu si de fox unde sunt facuti. Apreciez daca imi poate spune cineva.

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3767
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: Fox MXr+ vs Jrc Radar DS3

Mesaj de odoctee »

Danieliancu scrie:Cum jrc isi lauda senzorii ca sunt facuti in europa(cehia), as vrea sa stiu si de fox unde sunt facuti. Apreciez daca imi poate spune cineva.
Sunt fabricati in China.
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Danieliancu
Mesaje: 50
Membru din: Mar Sep 06, 2016 16:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fox MXr+ vs Jrc Radar DS3

Mesaj de Danieliancu »

Multumesc!

Virgil Balaitza
Mesaje: 6
Membru din: Mar Iun 27, 2017 14:09

Re: Fox MXr+ vs Jrc Radar DS3

Mesaj de Virgil Balaitza »

JRC= japan radio company , este o fabrica din japonia specializata pe sisteme wireless

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: Fox MXr+ vs Jrc Radar DS3

Mesaj de Dan Andrei »

Virgil Balaitza scrie:JRC= japan radio company , este o fabrica din japonia specializata pe sisteme wireless
:lol: :lol: :lol: :lol:
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: Fox MXr+ vs Jrc Radar DS3

Mesaj de Dan Andrei »

Firma de care incerci tu sa pomenesti este JR(fara C) si vine de la Japan Radio intradevar dar nu se ocupa cu averizori si treburi dintrastea.....fac multe chesti printre care si unele dintre cele mai tari sisteme de control prin radiocomanda.
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Fox MXr+ vs Jrc Radar DS3

Mesaj de gabi1 »

Virgil Balaitza scrie:JRC= japan radio company , este o fabrica din japonia specializata pe sisteme wireless
https://en.wikipedia.org/wiki/Japan_Radio_Company
Una vorbim, bașca ne întelegem.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Fox MXr+ vs Jrc Radar DS3

Mesaj de Bogdan Zaharia »

sa revenim...
din cate am inteles ds3 ar avea ceva probleme cu apa ;) si cu sincronizarea cu statia
ImagineImagine
BÂZ

Avatar utilizator
yuuhuu
Mesaje: 465
Membru din: Mie Ian 21, 2015 14:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Fox MXr+ vs Jrc Radar DS3

Mesaj de yuuhuu »

Bogdan Zaharia scrie:sa revenim...
din cate am inteles ds3 ar avea ceva probleme cu apa ;) si cu sincronizarea cu statia
Cred ca sunt si alti senzori care crapa fie ca e vorba de 4000 lei setul sau 2000 lei. Eu folosesc de 2 ani JRC Ds3 fff multimit si din aceasta cauza am mai achizitionat inca un set.
Fox nu isi justifica pretul dublu si mai rau acu rx+ zici ca i pom de craciun. Vorba aia nu te c.ci in gustul omului !!!
Asa cum se vede in poze. Pescuit la -5 grade Doripesco. Senzorii au functionat ireprosabil pana a prins gheata rotita dar si atunci se aprindea dioda sus la incercare de run si jos la tentativa drop. Ma gandesc de cate ori pescuim in conditiile astea? Cred ca nici un senzor nu trecea clasa, poate delkim ca nu are rotita, nush ce sa zic !?
Apoi am luat decizia sa renuntam la o lanseta si sa punem arzatorul sub scule, nu din cauza la senzori ( daca turnai apa pe ei calduta la 10 min deblocai rotita) ci din cauza la fir !!!
Deci eu nu am avut probleme cu apa timp de cateva ore au luat apa la 10 min ! Un sfat scrie water proof ehh imediat cum ii achizitionati ii bagati in apa 10 ore. daca cedeaza le dati cu ei in cap la vanzator si le spui ... ba eu la peste pot sta 5 zile pe ploaie cum imi explci mie ca senzorul a crapat dupa nici 10 ore ...
totuai cred ca is cazuri izolate.
Ia ds3 cat ii mai fabrica ...ImagineImagine

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”